Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Minecraft. Podręcznik Kreatywności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Minecraft. Podręcznik Kreatywności | Autor: Thomas McBrienRyan Marsh

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

 Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych ostatnich kilkunastu lat. Jest to gra, która daje nieograniczone możliwości. Można w niej budować ciekawe budowle, przeżywać niesamowite przygody, wymyślać nowe wynalazki. Grać można samodzielnie lub w trybie multiplayer. Jest to również gra, która doczekała się wielu książkowych tytułów, zarówno wśród książek przygodowych i komiksów, jak i poradników, których celem jest pokazywanie nowych możliwości i rozwijanie umiejętności gracza.

 

Takim poradnikiem jest również książka "Minecraft. Podręcznik kreatywności", która ukazała się nakładem wydawnictwa Harperkids. Warto wspomnieć, że jest to publikacja, która powstała na oryginalnej licencji studia Mojang, które jest właścicielem gry.

 

Jak wskazuje tytuł "Podręcznik kreatywności" jest to książka, której celem jest pokazanie nowych rozwiązań i zainspirowanie gracza do tworzenia niesamowitych budowli. Nie oznacza to jednak, że tytuł ten jest przygotowany tylko i wyłącznie dla doświadczonych graczy. Autorzy książki zadbali także o osoby początkujące, które dzięki książce mają okazję poznać podstawy gry oraz tworzenia budowli.

 

"Podręcznik kreatywności" został podzielony na trzy części. Pierwsza z nich to "Tryb kreatywny dla początkujących". Znajdziemy tutaj wszystkie informacje, które mogą przydać się na początku przygody z Minecraftem. W części tej opisano między innymi na czym polega tryb kreatywny i jakie są najważniejsze elementy gry. Czytelnicy zapoznają się tutaj z rodzajami surowców występujących w świecie Minecraft. Dowiedzą się z jakich bloków można wznosić budowle i jak należy je dobierać. Pokazano tutaj wznoszenie budowli krok po kroku oraz dodawanie detali takich jak oświetlenie czy ciekawe efekty. Można więc powiedzieć, że część pierwsza to po prostu najważniejsze podstawy gry, które trzeba opanować, aby móc tworzyć jakiekolwiek budowle.

 

W części drugiej przechodzimy do czynności bardziej zaawansowanych, czyli budowania konkretnych, rozbudowanych budowli. Gracze mogą prześledzić tutaj triki potrzebne do tworzenia konstrukcji zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Dowiedzą się również w jaki sposób dobierać i łączyć odpowiednie elementy.

 

Część trzecia nosi tytuł "Konstrukcje" i jak łatwo się domyśleć, przechodzimy w niej na wyższy poziom zaawansowania. To zbiór konkretnych inspiracji do stworzenia takich budowli jak na przykład szklarnia, chata w zaczarowanym lesie, średniowieczna posiadłość czy futurystyczny kompleks. Na graczy czekają tutaj porady jak wznieść przedstawione konstrukcje, jakich zasad należy się trzymać i jakich użyć elementów do ich zbudowania.

 

Wszystkie porady zawarte w książce są bogato zilustrowane. Tak naprawdę tekst jest tu bardzo konkretny i zwięzły, natomiast właśnie ilustracje stanowią bardzo ważny element. Jest tutaj na zdjęciach przedstawione na przykład wznoszenie budowli krok po kroku. Bez wątpienia taka forma poradnika jest atrakcyjna dla czytelnika i łatwa w odbiorze. Czytając i oglądając książkę każdy gracz Minecrafta ma okazję zdobyć nową wiedzę z zakresu świata gry i poznać nowe rozwiązania, które może wykorzystać podczas wznoszenia swoich budowli. To książka, która rozwija kreatywność i inspiruje do tworzenia nowych rzeczy. Bez wątpienia tak przygotowany poradnik może być dużą pomocą dla każdego gracza, który chce rozwijać swoje umiejętności w świecie gry. To książka, która zachęca do tego, aby grę w Minecrafta traktować jako okazję do tworzenia ciekawych, niepowtarzalnych konstrukcji. Tryb kreatywny gry daje takie możliwości każdemu graczowi.

 

Książka jest bardzo ładnie wydana i z pewnością przypadnie do gustu każdemu fanowi tej popularnej gry.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial