Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

The Kissing Booth. Tom 3. Ten Ostatni Raz

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

The Kissing Booth. Tom 3. Ten Ostatni Raz | Autor: Beth Reekles

Wybierz opinię:

Mariediak

 Seria The Kissing Booth, która zagościła na półkach księgarń w 2012 roku, i która doczekała się netflixowej ekranizacji w roku 2018, dziś czyli po 10 latach od premiery kończy się, jak zapowiedziała autorka Beth Reekles tytułem Ten ostatni raz.

 

Wartym podkreślenia jest fakt, że Ten ostatni raz Reekles napisała na podstawie oryginalnego filmu Netflixa pod tytułem The Kissing Booth 3. Opowieść jest niemalże identyczna, z wyjątkiem drobnych zmian wprowadzonych przez pisarkę. Dla osób, które wpierw obejrzały film, książka może zatem być zwyczajnie nudna. Jednak myślę, że nie zabraknie osób, które pokochawszy serię będą chciały trwać w niej jeszcze dłużej i mimo wszystko sięgną po seansie po książkę lub odwrotnie.

 

Środek gorącego lata na Florydzie, a Elle musi zmierzyć się z decyzjami, które będą miały wpływ na jej przyszłość. Właśnie otrzymała wiadomość, że została przyjęta na jeden z najlepszych uniwersytetów w światowych rankingach – Uniwersytet Harvarda, ale czeka na nią też miejsce w oddalonym niedaleko domu również prestiżowym Berkley, o którym zawsze marzyła. Czasu na podjęcie decyzji jest mało, a dni uciekają. Przed Elle dylemat: wybrać Boston i być blisko studiującego tam ukochanego Noah, czy rozpocząć studia wraz z Lee, swoim najlepszym przyjacielem. Tymczasem pada również niespodziewana decyzja dotycząca domku przy plaży należącego do rodziny Flynów, która wpłynie na losy wszystkich bohaterów. Elle i Lee odnajdują w nim listę szalonych rzeczy, którą sporządzili wiele lat temu, i które zamierzają zrealizować przed rozpoczęciem nauki w college. Dzięki nim Elle ma zamiar przeżyć najwspanialsze wakacje.

 

Ostatnie spotkanie z Elle, Lee i Noah jest pełne wzruszeń, choć dla niektórych pewnie też rozczarowań związanych z zakończeniem powieści.Język jakim posługuje się Beth Reekles w pełni oddaje emocje towarzyszące bohaterom, przez co niezmiernie płynnie i dobrze się czyta. Książkę da się również pochłaniać z zapartym tchem, ponieważ oprawa fabularna jest przede wszystkim wiarygodna.

 

Można by zarzucić autorce powielanie schematów, typowe przedstawianie amerykańskich nastolatków, charakterystyczne problemy z którymi mierzą się przed wyborem uczelni.Jednak czyż nie takie historie właśnie dobrze się czyta? gdyby było inaczej wspomniane wcześniej chick lit nie cieszyłyby się tak dużą popularnością. Mamy tu emocje, namiętność, trudne wybory i rozstania. Dodatkowo piękną oprawę tworzy wyobrażenie szerokich, amerykańskich plaż i letniej zabawy, a to wszystko w Ten ostatni raz okraszone jest jeszcze mądrymi, życiowymi lekcjami.

 

Pięknym motywem w całej serii jest siła przyjaźni. Reekles nie tylko przedstawia przyjaźń damsko-męską w aspekcie romantycznym, ale przede wszystkim przyjaźń o charakterze platonicznym, która jest szczera i trwała. Autorka serwuje nam w ostatniej części większą dojrzałość bohaterów, która przejawia się zwłaszcza w wątku dotyczącym relacji Elle i Noah, a także jej problemów rodzinnych. Mimo, iż można zarzucić głównej bohaterce nieraz niezrozumiałe czy nawet irytujące zachowania, to przecież któż z nas nie był kiedyś nastolatkiem wchodzącym w dorosłość i nie zna towarzyszących temu emocji związanych chociażby z wyborem uczelni. Dzięki temu postać Elle jest właśnie autentyczna.

 

Ostatnia część The Kissing Booth jest pozycją przyjemną, a nawet zaskakującą. Polecam zarówno osobom, które znają poprzednie części jak i nowicjuszom, aby sięgnęli po tę serię. Myślę, że jedni i drudzy nie będą rozczarowani.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial