Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Prawda I Mity O Życiu Kobiety

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Prawda I Mity O Życiu Kobiety | Autor: Renata Niedzielska

Wybierz opinię:

Tysia19

Od niepamiętnych czasów kobiety stanowią jedną z najliczniejszych grup społecznych. Są one zdecydowanie mocnym fundamentem przy zachowaniu ładu i harmonii ogniska domowego. Rodzą potomstwo, wychowują je, zajmują się domem, a nawet i często całym gospodarstwem. Ponadto pełnią wiele innych kluczowych ról społecznych, są aktywne na niezliczonych płaszczyznach…

 

Wydaje Ci się, że wiesz sporo o płci pięknej? Czy aby na pewno jesteś tego pewien, że nie żyjesz w błędzie? Jak doskonale wiemy, pewności nigdy do końca nie będzie, dlatego przychodzę z propozycją, która pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat kobiet, poczynając od pradziejów, przechodząc przez życie erotyczne, legendy, starożytność, Biblię, średniowiecze, odrodzenie, oświecenie, romantyzm, XX wiek, a kończąc na czasach współczesnych. Zapraszam Cię w niesamowitą podróż oczami płci pięknej razem z autorką – Panią Renatą Niedzielską wraz z powieścią „Prawda i mity o życiu kobiety” (2020, Wydawnictwo Gajus).

 

Agencja Wydawnicza Gajus z siedzibą w Gdańsku zajmuje się świadczeniem usług z zakresu przygotowania publikacji do druku, redakcją i korektą tekstu, a także pomocą w rozpowszechnieniu publikacji, czy promocją książek w modelu self-publishing. Zajmują się również copywritingiem. Oferta, jaką przygotowało wydawnictwo, jest gratką dla początkujących autorów, którzy potrzebują wsparcia merytorycznego podczas procesu wydawniczego.

 

Kobiety od dawien dawna były bardzo aktywne społecznie. Prawie zawsze odpowiednio zmotywowane do walczenia o swoją pozycję, zdrowie, czy nawet życie. Poprzez panującą dyskryminację nierzadko bywają wykluczane z czynności codziennych, pozostawione samym sobie. Czasy się zmieniły, jednak czy na lepsze? Okazuje się, że nie zawsze i nie we wszystkich zakątkach świata. Jest to zależne gdzie i w jakich warunkach płeć piękna się wychowuje. Jedno jest pewne, kobieca egzystencja toczy się nieustannie tym samym torem, co kiedyś. Drogą, gdzie na każdym kroku trwa walka o godny byt.

 

„Prawda i mity o życiu kobiety” Pani Renaty Niedzielskiej jest powieścią społeczną osadzoną w przeszłości i teraźniejszości. To historia o życiu kobiety – poczynając od pradziejów, a kończąc na XXI wieku. Autorka trafnie nakreśla prawdę oraz dementuje mity, które zostały przyjęte o życiu płci pięknej na przełomie wieków.

 

Twórczość jest bardzo interesująca. Co prawda niczego nowego nie wprowadza, czego nie byłoby wiadomo, w końcu Internet jest jakże obszernym źródłem informacji. Jednak kluczowe jest to, że zbiera wszystkie treści w jednym miejscu. W taki oto sposób czytelnik dostaje wszelkie przemiany kobiecej natury na przełomie dziejów w postaci krótkiej twórczości, która liczy blisko sto stron. Książka została napisana w bardzo przystępnym języku, dlatego też książkę czyta się błyskawicznie.

 

Lektura jest opisowa, o charakterze pouczającym, jednak bez zbędnego przysłowiowego „kija w tylnej części ciała”. Pani Renata posiłkuje się cytatami zaciągniętymi z różnych źródeł. Ten zabieg dodaje twórczości autentyczności oraz w moim mniemaniu podwyższa jej wartość, zmienia sposób postrzegania na bardziej przychylny, aniżeli w postaci czystej fantastyki.

 

Podsumowując: szczerze, to nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po książce. Jednak po przeczytaniu okazała się ona kawałem dobrej roboty. Autorka mnie zaintrygowała, zaciekawiła, a także momentami przekazała informacje, o których nie miałam pojęcia. Literatura jest poprowadzona w doskonałym stylu, bez nudnych opisów, dłużyzn, idealnie zapada w pamięć…

 

 Czego tak naprawdę chcieć więcej? „Prawda i mity o życiu kobiety” uważam za udany dla mnie debiut. Jestem jak najbardziej zadowolona. Książkę polecam nie tylko dla Pań, ale i dla Panów. Czytajcie śmiało. Warto zarezerwować sobie czas na tak wartościową lekturę, jaką jest twórczość Pani Renaty Niedzielskiej.

Agnieszka Fox

 Kobiecość jest piękna i trudna jednocześnie. Okazuje się, że prehistoria była najbardziej łaskawa dla kobiet, by następnie przez kolejne epoki ją co rusz wystawiać na piedestał lub sprowadzać do parteru. Książka jest dobra chociaż może miejscami zawierać błędy (tutaj krytyka w stronę wydawnictwa i redakcji), ale zawiera zagadnienia popularnonaukowe, jak i subiektywne stwierdzenia autorki.

 

Nie wiem kim jest Renata Niedzielska, bo na pierwszy rzut Internet wypluwa wyłącznie ofertę jej książek. Zaciekawiła mnie jednak swoją twórczością i możliwe, że spróbuję sięgnąć po jej kolejne książki. Co do „Prawdy i mitów o życiu kobiety" – okładka skromna, lekko tajemnicza, chociaż sugerująca zupełnie co innego niż sama treść. Podobnie tytuł – myślę, że niezbyt trafny, bo w całej książce mamy do czynienia bardziej z takim podsumowaniem postaw, podejścia do kobiet jak i samych wniosków wobec funkcjonowania kobiet w przeszłości i teraźniejszości. To, co było i jest może być oczywiście prawdą i mitem, ale jak się okazuje – historia lubi się powtarzać, mimo że czasy się zmieniają.

 

Struktura książki według mnie poprawna – podobało mi się to przejście od czasów prehistorycznych, po starożytność, średniowiecze, odrodzenie, oświecenie, romantyzm, wieki XIX, XX i XXI. Autorka opisuje też życie kobiety według legend i biblii. Oczywiście nie zabrakło wątku skupiającego się na erotyzmie. Niedzielska często podkreślała, w dość prosty, skierowany do laika sposób, że w życiu kobiet – ZAWSZE – liczyły się: kasa, pozycja, bezpieczeństwo a z tym nieustannie wiązało się życie seksualne, małżeństwo, układy – innymi słowy nieustanna walka o byt określonej jakości.

 

Uważam, że nic się nie zmieniło, dalej kobiety wykorzystują swoje atuty by osiągnąć to, na czym im zależy, tylko jedne są mniej lub bardziej wyrachowane. Jak podkreśla autorka – wszystko zależało, zależy i będzie zależeć od środowiska z jakiego kobieta się wywodzi. Już w prehistorii obowiązywała pozycja społeczna, kontakty, załatwianie spraw seksem, kult ciała.

 

Kobieta od zawsze musiała ciężko pracować (no może z wyjątkiem czasów starożytnych, kiedy to miała przysłowiowo dobrze wyglądać, epatować dobrą energią, być boginią domowego ogniska i wrażliwości). Mężczyzna miał być wojownikiem a kobieta jego muzą. Nawet jeśli kobiety rodziły dzieci, to wcale niekoniecznie było wiadomo kto wówczas mógł być ojcem. Istniało przyzwolenie dla dzielenia się sobą, swoimi partnerami, istniała szeroko pojęta wolność seksualna (może to była w tamtym czasie jedyna forma przyjemnej rozrywki). Przyznaję, czytało mi się tę część z wypiekami – jak wtedy musiało być pięknie! A potem wszystko się zmieniło i prowadziło do umiejscowienia kobiet aż do XX wieku w gorszej pozycji niż mężczyźni.

 

Kobiety są silne i ukierunkowane na cel. Od zawsze. XXI wiek stoi pod znakiem dominacji kobiet. I jeszcze dużo przed nami. Jak podkreśla Niedzielska – wcale nie jest to takie wspaniałe, jak walczyły o tę władzę nasze babki czy prababki. Bo żeby leżeć, pachnieć i dobrze wyglądać to trzeba jeszcze mieć na to pieniądze. Obecne kobiety nie chcą być uzależnione od mężczyzny, zwłaszcza, że ten z kolei zatraca swoją męskość i idzie w kierunku zniewieściałości. Cieszy dostęp do edukacji, ale co z tego, jeśli droga ku finansowej niezależności nie wiąże się wyłącznie z wykształceniem i kwalifikacjami? Jak to w piosence: „kombinuj dziewczyno nim twe wdzięki przeminą...". Reasumując, warto sięgnąć po tę książeczkę, aby skonfrontować własne odczucia z jej treścią.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial