Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

1...2...3... Główkujemy!

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

1...2...3... Główkujemy! | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

 

Uleczkaa38

 Jako, że w naszym zimowym klimacie z pogodą bywa różnie - rzadko idealnie i przyjemnie na tyle, by się udać na zabawę na świeżym powietrzu..., warto zaopatrzyć się w książkowe pozycje, które wypełnią naszym pociechom ten czas. I właśnie przychodzę dziś do was z recenzją takiej pozycji - książeczki pt. „1... 2... 3... główkujemy!”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność dla dzieci.

 

 Jako słowo się rzekło, jest to książka dla dzieci w wieku od lat 3, do lat 7. Książka, której przewodnim motywem są różnego rodzaju ćwiczenia, zadania i łamigłówki, które jednocześnie zapewniają świetną zabawę, jak i niosą właściwy, intelektualny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. A wszystko to przyjmuje postać różnego rodzaju kolorowanek, wykreślanek i łamigłówek, które rozwijają u dziecka spostrzegawczość, koncentrację oraz umiejętność logicznego myślenia.

 

 Tak wiem, wiem... - rodzice powiedzą zapewne: „To zabawa na jeden raz, a potem książeczka powędruje w najlepszym razie na dno szafy”. Otóż niekoniecznie, gdyż wydawca tego tytułu zadbał o to, by tak się nie stało. A zadbał w ten sposób, iż dołączył do zestawu z książką specjalny, zmazywalny flamaster, który za mocą technologii suchego ścierania umożliwia łatwe starcie już raz naniesionych na karty książki, skreśleń i wypełnień! Dzięki temu każde sięgnięcie po ten tytuł może być zupełnie nową, wspaniałą i radosną przygodą.

 

 Z pewnością wiele dobrego możemy powiedzieć o różnorodności zawartych tu ćwiczeń i łamigłówek, gdzie to znajdziemy m.in. zadanie odnalezienia nie pasujących elementów w danym zbiorze rysunków, dokończenie rysunku, odnalezienie różnic na dwóch pozornie identycznych ilustracjach, czy też choćby bardzo ciekawe ćwiczenie polegające na nazwaniu odczuć i emocji postaci, które widzimy na ilustracjach. To oczywiście tylko kilka przykładów z wielu rozmaitych ćwiczeń, jakie wypełniają sobą strony tej pozycji.

 

 Bardzo ładnie przedstawia się również samo wydanie tej książeczki, gdzie to mamy m.in. wspaniałe i klimatyczne ilustracje, piękne kolory, przejrzysty układ treści oraz duży format i twardą oprawę - zresztą nie tylko okładki, gdyż podobną postać przyjmują również wszystkie strony. Jeszcze jest piękny, funkcyjny i zadziwiający swoim działaniem flamaster, który wszakże stanowi niezwykle ważny element tej publikacji.

 

 Nie sposób przecenić wartości edukacyjno-wychowawczych tego tytułu, który rozwija wyobraźnię i zdolności manuale dziecka. Jednocześnie spotkanie z tą książeczką uczy również otaczającego świata i życia, by wspomnieć choćby o ciekawym spojrzeniu na rozmaite owoce, zwierzęta, dyscypliny sportu, literki i cyfry oraz emocje, o których pisałam powyżej. To wszystko składa się na niezwykle ważną lekcję życia, która z pewnością będzie procentować w przyszłości.

 

 Sama lektura tej książki – i to wielokrotna dzięki zmywalnemu flamastrowi, jest wielką przygodą, wspaniałą zabawą i gwarancją przyjemnie spędzonego czasu. To po prostu wielka frajda dla każdego dziecka, które może wykazywać się swoją wiedzą i nabytymi umiejętnościami. Dlatego też jestem przekonana o tym, że tytuł ten sprawdzi się znakomicie w każdym polskim domu, ale też i chociażby na przedszkolnych i wszczesnoszkolnych zajęciach.

 

 Książka dla dzieci pt. „1... 2... 3... główkujemy!”, to pozycja niezwykle ciekawa, świetnie wykonana i mająca sobą wiele do zaoferowania na polu rozrywki, jak i również ciekawej edukacji. Z tych względów jestem też przekonana o tym, że każde polskie dziecko polubi ten tytuł i spędzi przy nim wiele niezapomnianych i radosnych chwil. Ze swej strony gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę – naprawdę warto.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial