Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Twarzozmieniacz I Wielka Gala Fejmu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Twarzozmieniacz I Wielka Gala Fejmu | Autor: Łukasz Wojtasik

Wybierz opinię:

Chris

Jak dobrze wiemy, Internet jest jednym z największych dobrodziejstw współczesnych czasów. Dzięki niemu otrzymaliśmy nie tylko nieograniczone możliwości rozrywki, ale także ogrom dostępu do wiedzy i rozwoju wszelkiego rodzaju szczebli zawodowych. Z pewnością każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu korzysta z jego dobrodziejstw nie tylko na płaszczyźnie pracy i edukacji, ale przede wszystkim w wolnych chwilach jako najlepszy i najszybszy sposób spędzania czasu. Musimy jednak także pamiętać, że za licznymi zaletami kryją się też i wady, które powodują, że podczas każdego użytkowania powinniśmy trzymać się na baczności. Na jeszcze większe ryzyko narażeni są oczywiście najmłodsi, którzy niesieni bezgranicznym zaufaniem do drugiego człowieka oraz nieświadomi niebezpieczeństw coraz częściej nie wyobrażają sobie codziennego życia bez Internetu. Na szczęście istnieją różnego rodzaju pomoce, które w mniej lub bardziej skuteczny sposób ostrzegają przed zagrożeniem sieciowym. Do grona tych z pewnością efektywniejszych należy zaliczyć świetny cykl pana Wojtasika, „Sieciaki”. 

 

Ajpi, Netka, Spociak i Kompel to grupa dzieciaków, którzy mają już za sobą jedną,  wygraną bitwę o Internet z Wrednymi Sieciuchami. Przy pomocy sztucznej Inteligencji oraz robota Netrobiego wspólnie odcięli wrogom dostęp do sieci i przepędzili zagrożenie na którego czele stał władca Czyste Zło. Główni bohaterowie, bezpieczni i spokojni, postanawiają dzielić się z innymi zdobytym doświadczeniem i wiedzą by uświadamiać jeszcze większe grono użytkowników Internetu. W tym samym czasie rusza kampania promująca „Wielką galę fejmu”, która nie tylko wywołuje u fanów dreszczyk emocji, ale też jednocześnie usypia ich czujność. Ajpi, Netka, Spociak i Kompel, zniesmaczeni nadciągającym wydarzeniem, nie zdają sobie sprawy, że ich wróg wcale nie zamierza odpuścić. Łukasz Wojtasik i odpowiedzialny za ilustracje Maciej Łazowski, stworzyli cykl książek, który niesie ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze wartości. Przede wszystkim, z punktu widzenia dziecka, rozbawia i przekazuje naprawdę ciekawą i trzymającą w napięciu opowieść. Dla rodzica to z pewnością idealny punkt wyjścia do niezwykle ważnych i potrzebnych rozmów na temat internetowego zagrożenia. Główni bohaterowie swoimi postawami, rozmowami i sposobem bycia również przekazują najmłodszym czytelnikom bardzo ważne informacje na temat bezpieczeństwa, ale myślę, że „Sieciaki” mogą stać się właśnie takowym początkiem wspólnych rozmów na ten temat. Muszę także wspomnieć, że „Twarzozmieniacz i wielka gala fejmu” to druga część ich walk z Czystym Złem i nie miałem okazji zapoznać się z początkiem tychże przygód. W niczym to jednak nie przeszkadza by rozpocząć cykl od zupełnie innego tomu i jednocześnie także docenić wartościowe treści i ciekawe ujęcie tematu i postaci. Myślę także, że jest to niezwykle potrzebna książka dla naszych czasów, w których powinniśmy od najmłodszych lat przestrzegać dzieci przed zagrożeniem bezpośrednio wynikającym z nieumiejętnego korzystania z Internetu. Nie można jednak zapomnieć, że to przede wszystkim świetna opowieść dla dzieci, pełna zabawnych dialogów, akcji i z pewnością warta sięgnięcia po całą serię.

 

Wiemy nie od dziś, że Internet to nie tylko dobrodziejstwo naszych czasów, ale także ich przekleństwo. Coraz częściej słyszy się zarówno o przestępstwach dokonanych w sieci jak i za jej pomocą. To wszystko sprawia, że należy także nieco zreformować edukację, która powinna przestrzegać i uczyć bezpiecznego surfowania. Obowiązkiem rodzicom staje się wręcz konieczność by poprzez zabawę i wspólnie spędzony czas również dokształcać swoje pociechy w tym zakresie. Dziś już nie wystarczy założyć kontrolę rodzicielską, którą nawet najmłodsi potrafią bez problemów obejść, ale przede wszystkim uświadomić o internetowych zagrożeniach. „Sieciaki” są świetnym ku temu punktem wyjścia.    

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial