Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

W Mroku Lasu

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

W Mroku Lasu | Autor: Alex Kava

Wybierz opinię:

Szyszka

Osobiście Alex Kavy nie trzeba mi przedstawiać, bo mamy już za sobą kilka wspólnych mrocznych przygód, które jak do tej pory nie zawiodły mnie w dostarczonym dreszczyku. Tym razem autorka obiecuje czytelnikowi spacer w mroku lasu. Kto lub co czai się w tej wilgotnej ciemności? I czy adrenalina znowu wskoczy na wyższy poziom?

 

Ryder Creed razem ze swoją siostrą Brodie i suczką Grace, szkoloną do zadań specjalnych, udaje się na spacer treningowy po lesie otaczającym ich posesję. Niestety za sprawą ciała, o które potyka się dziewczyna, miłe i spokojne popołudnie zamienia się w pełne napięcia dni. Jak się okazuje pies szybko łapie trop i wszystko wskazuje na to, że nie jest to odosobniony przypadek, a wręcz cmentarzysko. Odkrycie tego jakby się wydawała idealnego do ukrycia miejsca rozwściecza mordercę, który nie zawaha się przed żadnym ze środków, oby tylko zachować swój sekret w wiecznej tajemnicy. Ze względu na powagę sytuacji do śledztwa dołącza agentka FBI Maggie O’Dell, z którą Rydera łączy coś więcej niż tylko sprawy zawodowe. Czy pomimo zaangażowania najbardziej wyspecjalizowanych sił mordercy uda się zachować w mroku lasu to, co tak sprytnie do tej pory mu się układało? Czy kolejny raz potwierdzi się maksyma, że nie ma zbrodni doskonałej i sprawiedliwości stanie się zadość?

 

W tym wydawało by się z pozoru pojedynczym wątku jak zwykle autorka ukryła bardzo bogate dno. Oprócz już wspomnianego tematu seryjnego mordercy i wątku miłosnego bohaterów, standardowo u Alex Kavy mamy rozwijany temat szkolenia i wykorzystywania psów do tropienia, ale również do wykrywania chorób czy narkotyków. Ponadto pojawia się niezwykle popularny, choć wciąż za mało nagłaśniany zespół stresu pourazowego, z którym borykają się nie tylko weterani wojenni, ale również osoby mające za sobą traumatyczne doświadczenia, jak Brodie (historia z innej książki). A w to wszystko wpleciona chciwość, wykorzystywanie naiwności i samotności, co prędzej czy później doprowadzi do tragedii.

 

Za dużo tego wszystkiego? No właśnie nie! Alex Kava chyba jak nikt inny potrafi bardzo sprawnie wplatać różne ważne wątki i doskonale pokazywać, jak wpływają one na decyzje podejmowane przez poszczególnych bohaterów. Poza psim tematem, który zawsze jest jakby motywem przewodnim serii o Ryderze i Maggie, to żaden z pozostałych tematów nie wybija się mocniej na tle pozostałych, ale i tak są na tyle wytłuszczone, by odnotować ich powagę. I za to m.in. cenię książki tej autorki.

 

W mroku lasu to kolejna książka z kryminalnej serii tej pisarki, ale plusem jest to, że można po nie sięgać w losowej kolejności. Co prawda kolejne losy bohaterów oparte są o poprzednie historie i lepsza ich znajomość pozwoli na głębszą analizę postaci, ale mimo wszystko Alex Kava tak sprytnie wplata poszczególne ważne informacje, że bez czytania poprzednich książek można być zorientowanym w całej historii.

 

Dodatkowo w książkach tej amerykańskiej autorki lubię to, że swoje pomysły czerpie z realnego świata. W przypadku wątków kryminalnych może być to zatrważające, bo pokazuje jak niewyobrażalnie daleko potrafi sięgnąć ludzka mroczna wyobraźnia. Ale z drugiej strony są też prawdziwe miejsca i serwowane w nich kanapki, realna aura, która co dzień daje o sobie znać wilgocią lub obfitymi opadami deszczu. I ludzie. Ludzie, którzy otaczając autorkę stają się inspiracją do nowych postaci. A wszystko to razem wzięte nadaje książce dużego autentyzmu, co sprawia, że czyta się ją z przyjemnością.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial