Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Candida Skuteczne Uzdrawianie Holistyczne

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Molly Devine
 • Tytuł Oryginału: The Natural Candida Cleanse
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Liczba Stron: 168
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x240 mm
 • ISBN: 9788381685788
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Candida Skuteczne Uzdrawianie Holistyczne | Autor: Molly Devine

Wybierz opinię:

Sylfana

„Candida. Skuteczne uzdrawianie holistyczne” to poradnik dietetyczny dla osób, które walczą z tzw. „zagrzybieniem” organizmu. Problem ten wywołuje przede wszystkim nieodpowiednia dieta oraz branie niektórych określonych leków, wspomagających namnażanie się tego toksycznego i degradującego pasożyta. Autorka wspomnianej książki pragnie w sposób przejrzysty i klarowny wytłumaczyć odbiorcom w jaki sposób należy rozpocząć walkę o swoje zdrowie, co należy jeść i pić, żeby sukcesywnie wyeliminować wroga z naszego organizmu. Grzyby candida to nielichy przeciwnik – niszczy nasz system odpornościowy, może powodować otyłość, wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, nie jest także obojętny dla naszego układu krwionośnego, pokarmowego, nerwowego. Właściwie nie ma takiej przestrzeni, która byłaby bezpieczna przed tą odmianą grzybów.

 

MollyDevine wprowadza nas najpierw w świat candidy, pokazuje konsekwencje oddziaływania, przedstawia medyczne skutki zaniechania jakichkolwiek działań w walce o swoje zdrowie i życie. Najskuteczniejszym sposobem walki staje się tutaj nasza ingerencja w ciało – a raczej nasza świadomość żywieniowa. Oczywiście wdrożenie rad autorki może odbywać się etapowo, jednak każdy, nawet najmniejszy krok może przyczynić się do polepszenia sytuacji. Warto zaznaczyć, że autorka proponuje swoim czytelnikom aż czterdzieści zróżnicowanych przepisów, które będą jednocześnie zdrowe i staną się urozmaiceniem w życiu osoby, która podjęła się wysiłku zmiany swoich nawyków żywieniowych. Przepisy w gruncie rzeczy są proste, klarowne, składniki raczej szeroko dostępne, a to niezwykle ważne, gdyż ograniczenie w tym zakresie mogłoby wiązać się z porzuceniem celu, jakim jest wdrożenie odpowiedniej diety. Nie każdy jest przecież mobilny, nie każdy też ma świadomość, w których miejscach można zdobyć odpowiednie produkty. Widać wyraźnie, że twórczyni doskonale wie, w jaki sposób może kontynuować wspomniane przepisy, żeby stanowiły dostępne i przejrzyste kompendium wiedzy o zdrowiu w kontekście leczenia candidy.

 

Należy przede wszystkim postawić w tym miejscu tezę, że MollyDevine uznaje, że candidę można pokonać naturalnymi metodami. Nie trzeba zaleczać jej kolejnymi medykamentami, gdyż to też generuje ryzyko pogłębienia się problemu. Do tef\go tematu trzeba podjeść holistycznie – zwrócić uwagę na fakt, że okresowe leczenie nie zmieni naszego życia. Tu trzeba zacząć od zbudowania samoświadomości mającej opierać się na przekonaniu, że nasze zdrowie zaczyna się od naszych decyzji i rozwiązań, także tych dietetycznych. Dopiero nauka odpowiednich nawyk…ów może pozwolić na wdrożenie dalekosiężnych zmian.

 

Można śmiało powiedzieć, że poradnik autorki może być z sukcesem wykorzystywany także przez osoby, które nie borykają się z zarysowanym problemem. Jeśli chcemy się po prostu zdrowo odżywiać, to możemy sięgnąć po przepisy zamieszczone w poradniku. Są one w gruncie rzeczy uniwersalne, zdrowe, a same przygotowane potrawy mogą być podstawą zróżnicowanego żywienia, które może przynieść same pozytywne rezultaty zdrowotne. Innymi słowy, cały poradnik ma charakter uniwersalny i może zainteresować wszystkich, nie tylko osoby zmagające się z candidą. Ja sama nie mam też takiego problemu, ale myślę, że będę wykorzystywać wspomniane przepisy w swojej kuchni, gdyż właśnie wydają się być zdrowe, pożywne, a przede wszystkim smaczne. Co do samego smaku – należy jednoznacznie podkreślić fakt, że dieta może być skuteczna wtedy, gdy przyrządzone w jej ramach posiłki będą smaczne. Jeśli mielibyśmy dla efektów zdrowotnych żywić jedynie przysłowiowymi „trocinami”, to nie sądzę, żeby ktokolwiek zdecydowałby się długofalowo stosować taką dietę.

 

Gorąco mogę polecić książkę Molly Devine, gdyż jest ona zdecydowanie wartościową pozycją z kategorii poradników dietetycznych i żywieniowych.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial