Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zaginiona Siostra

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zaginiona Siostra | Autor: Tracy Buchanan

Wybierz opinię:

Panna Zuzanna

Powieść „Zaginiona siostra” Tracy Buchanan to wzruszająca obyczajówka, której akcja rozgrywa się dwutorowo. Pierwszy wątek rozgrywa się w roku 1991, w Wielkiej Brytanii. Jego bohaterowie to rodzina składająca się z trzech osób – Mike’a i Selmy oraz ich córeczki Becky. Ich życie wydaje się być poukładane, spokojne i szczęśliwe. Z czasem jednak okazuje się, że Selma, która jest pisarką, czuje się mocno wyobcowana i samotna. Niezrozumiana przez swoich najbliższych postanawia zamieszkać na plaży w jaskini, w której pisze swoją książkę. Jej niecodzienne zachowanie, czyli zamieszkanie w jaskini, wzbudzać zaczyna duże niezrozumienie wśród mieszkańców miasta. To powoduje, że kobieta pogrąża się w swoim wyobcowaniu jeszcze bardziej i coraz bardziej odczuwa swoją samotność.

 

Drugi wątek osnuty jest wokół 2008 roku. Tu główną bohaterką jest dorosła już Becky, której losy śledzić może czytelnik. Jej historia skupiła się wokół żalu młodej kobiety do matki, która porzuciła ją jako dziecko i postanowiła żyć w jaskini. To sprawiło, że dziewczynka stała się obiektem drwin swoich rówieśników, podobnie z resztą jak jej matka. Bolesne wspomnienia z dzieciństwa oraz ogromny żal, jaki kobieta odczuwa w stosunku do swojej matki nie słabną, choć Becky zdążyła ułożyć sobie życie i przepracować swoją stratę. Jednak jej spokój zostaje zaburzony, gdy po wielu latach matka postanawia odnowić kontakt z porzuconą 17 lat wcześniej córką. Przyczyną nagłej przemiany jest śmiertelna choroba kobiety, która prosi swoją córkę o spotkanie.

 

Do spotkania kobiet dochodzi i w związku z tym pojawia się kolejna zagwozdka. Tym razem Becky będzie się starała odszukać swoją siostrę, o której istnieniu dowiaduje się od matki podczas spotkania po latach. Od tej pory działania Becky napędzać będzie ciekawość i pragnienie poznania swojej siostry. A przy okazji będzie się starała zrozumieć motywację swojej matki, która spowodowała, że ta postanowiła opuścić rodzinę i porzucić małe dziecko.

 

Dzięki wprowadzeniu dwóch wątków odległych w czasie w powieści „Zaginiona siostra”, czytelnik ma okazję i możliwość śledzić losy dwóch kobiet. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku będzie mieć okazję do poznania motywacji, jaka powodowała nimi. Dzięki temu zyska przewagę nad swoimi bohaterami, posiadając wiedzę, której oni usilnie poszukują. Ta historia to ciekawa podróż przez psychiczne dylematy i rozterki bohaterek, które z ogromną goryczą i szczerością opowiadają o swoich stanach emocjonalnych, lękach i nadziejach. To studium rozstania obu kobiet, a także ukazanie ich życia. Jest ciekawie i zaskakująco, zwłaszcza, że losy przeplatają się i raz autor przenosi nas do roku 1991, drugim razem lądujemy w 2008. Koniec historii wieńczy zaskakujący finał, by wbić czytelnika w fotel i pozostawić go na wiele godzin w zadziwieniu. Jest wzruszająco do łez, dlatego warto zagospodarować sobie kącik z dostępem do chusteczek. Z pewnością przydadzą się niejednej czytelniczce, którą zaskoczy zakończenie. To naprawdę piękna historia, napisana z dużą wprawą. Polecam, jeśli lubicie historie pełne emocji. Pozwoli przenieść się wam do Włoch, Hiszpanii, a nawet do Rosji. A przede wszystkim da możliwość przyjrzeć się po lekturze swojej relacji z matką. Być może tak samo trudnej i skomplikowanej ja ta z książki, a może wręcz przeciwnie, świetnej i polegającej na zaufaniu. Książkę gorąco polecam.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial