Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Układ

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Igor Brejdygant
 • Cykl: Monika Brzozowska (Tom 2)
 • Gatunek: Kryminałsensacjathriller
 • Liczba Stron: 384
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: II
 • Wymiary: 142x202 mm
 • ISBN: 9788328092297
 • Wydawca: W.A.B.
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Układ | Autor: Igor Brejdygant

Wybierz opinię:

Pani M.

Komisarz Monika Brzozowska w obronie własnej zabiła swojego męża, który był płatnym zabójcą. Nie jest w stanie poradzić sobie z tym, co się stało. Została wysłana przez przełożonych na przymusowy bezterminowy urlop. To spowodowało, że kobieta wróciła do nałogu, który wiele lat wcześniej niemal ją zabił. Kiedy ona odrywa się od rzeczywistości, ktoś zaczyna mordować świadków, którzy swoimi zeznaniami byli w stanie obarczyć osoby z szajki pedofilów. Komuś wyraźnie zależy na tym, żeby prawda nie wyszła na jaw. Kto i dlaczego to robi?

 

Na początku zaznaczę jedną ważną rzecz. „Układ” to drugi tom z cyklu o Monice Brzozowskiej. Jeśli nie czytaliście pierwszego, czyli „Rysy”, to zasadniczo nie macie tu czego szukać. Odniesiecie wrażenie, że wrzucono was do jakiejś historii – nie wiecie, co się stało, a niektóre wątki będą dla was kompletnie niezrozumiałe. Zachowanie Moniki Brzozowskiej może wydawać się wam dziwne. Dla mnie to jest dość specyficzna postać i gdybym nie znała jej wcześniej, nie umiałabym nawiązać z nią nici porozumienia. Wiem, że są osoby, które twierdzą, że można czytać tę książkę bez znajomości poprzedniej – ja się pod tymi słowami nie podpiszę.

 

Od samego początku zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń. Dzieje się sporo, nie ma przestojów, które sprawiałyby, że czytelnik nudzi się w trakcie lektury. Może i akcja nie mknie jak szalona, ale raczej nie będziecie narzekać na jej brak.

 

Ta książka przeraziła mnie swoim realizmem. Tym, że obnaża niedoskonałości służb, które teoretycznie powinny stać na straży prawa. Wystarczy, że pojawia się sprawa delikatna, w której wpływowe osoby mogłyby utracić swoją pozycję i nieskazitelny wizerunek – nagle okazuje się, że prawo można nagiąć. Bo dlaczego nie? Odpowiednia suma potrafi wiele załatwić. W głowie mi się to nie mieści i skóra mi cierpnie, na samą myśl o tym. Niestety, takie są realia.

 

Nie do końca wiem, co mam myśleć o Monice. Wzbudzała we mnie bardzo sprzeczne uczucia. Raz jej współczułam, raz miałam ochotę zdzielić ją, by się opamiętała, a momentami jej się bałam. I ciągle zastanawiała mnie jedna rzecz – czy w realnym świecie ktoś, kto mierzy się z takimi problemami jak ona, mógłby pracować w takiej profesji? Może faktycznie są tam tacy ludzie, trudno mi się w tej kwestii wypowiadać.

 

Sama intryga i sposób, w jaki sposób została poprowadzona, nie wzbudzają moich zastrzeżeń. Były momenty, gdy czytałam książkę z wypiekami na twarzy i chciałam więcej! Nie mogłam doczekać się tego, dokąd zaprowadzi mnie fabuła, a jednocześnie czułam dreszcz na plecach. Świadomość tego, że w prawdziwym życiu dzieją się podobne rzeczy, dodatkowo mroziła mi krew w żyłach. Historia opowiedziana przez Igora Brejdyganta wciągnęła mnie. Nie byłam w stanie sama rozwiązać zagadki, więc z zainteresowaniem śledziłam, jak to robią inni.

 

Pomarudziłam trochę na temat Moniki, ale uważam, że „Układ” to bardzo dobra książka. Szybko się ją czyta, mimo że trzeba zwracać uwagę na szczegóły. Odradzam jednak czytanie jej w komunikacji miejskiej, bo można łatwo zgubić się w lekturze. Pamiętajcie, żeby przed „Układem” sięgnąć po „Rysę”, w przeciwnym wypadku możecie czuć się nieco zagubieni.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial