Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Siła Innych

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Siła Innych | Autor: Henry Cloud

Wybierz opinię:

Renata Andrzejewska

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak inni ludzie na Was wpływają? Jeżeli chcecie pogłębić swoją wiedzę na ten temat to zachęcam do lektury książki pt. „Siła innych. O zdumiewającym efekcie wpływu innych ludzi na Ciebie – od Sali konferencyjnej do sypialni i jeszcze dalej – oraz co z tym zrobić”, której autorem jest dr Henry Cloud – ekspert w dziedzinie psychologii przywództwa.

 

Ta książka prowokuje do różnego rodzaju przemyśleń na temat życia ludzkiego… Czy wiedzieliście, że jeżeli nie okazuje się uczuć małym dzieciom, pozbawia się je emocjonalnej więzi z opiekunami to ci mali ludzie nie będą się rozwijać prawidłowo (mimo tego, że będą nakarmione i syte). Taki stan rzeczy będzie z powodu braku więzi międzyludzkich…

 

Czy zdawaliście sobie sprawę, jak wielką rolę ma informacja zwrotna w naszym życiu?  Ta informacja to nic innego jak komunikowanie się! Jeżeli nie mamy takiej informacji zwrotnej w pracy to nie wiemy jak nas ocenia pracodawca. Jeżeli jest coś nie tak z naszymi relacjami prywatnymi, to nasi bliscy też powinni nam taką informację przekazywać!

 

Kto zastanawiał się kiedykolwiek na jakiej zasadzie działa telefon komórkowy? Otóż abyśmy mogli z niego korzystać – dzwonić, odbierać połączenia, pisać i wysyłać sms – y musi być on połączony z siecią telefonii komórkowej. Niesamowita sprawa, bo okazuje się, że ludzie funkcjonują podobnie! Dziwne? Już wyjaśniam. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale od samego początku, od momentu narodzin nasze wewnętrzne „czipy” zaczynają szukać „(…) połączenia z właściwą siecią – z taką, która dostarczy nam energii i informacji (kodowanie), niezbędnych do rozszerzenia obecnego kręgu możliwości, doświadczeń i wydajności”. Taka potrzeba łączności z innymi ludźmi, z grupą rówieśniczą jest czymś co jest  w nas wbudowane! Chciałoby się powiedzieć, tak jak Ernest Hemingway – „Nikt nie jest samotna wyspą”

 

W pewnym momencie dr Henry Cloud pyta nas gdzie jesteśmy – i nie chodzi o odpowiedź typu „w domu, w autobusie, w pracy”. Mamy odpowiedzieć gdzie jest nasze wewnętrzne Ja! Nasze serce, umysł i dusza… Okazuje się, że zawsze możemy znajdować się w jednym z czterech miejsc, które wyznaczają stan łączności. Autor wyjaśnia swoim Czytelnikom, że uświadomienie sobie tego, gdzie są, to jedna z arcyważnych rzeczy, jaką mogą dla siebie zrobić!

 

Okazuje się, że mamy cztery różne stany łączności, w książce zostały opisane jako „cztery narożniki w polu naszych relacji”. I tylko jeden z nich zapewni nam powodzenie w życiu prywatnym i zawodowym… A pozostałe trzy zawsze będą umniejszać naszą wydajność i dobre samopoczucie. Jestem coraz bardziej zaintrygowana – idziemy zatem dalej rozpoznawać owe „narożniki”!

 

Narożnik nr 1 – odłączenie, brak łączności. Jacy ludzie znajdują się w tym miejscu? Tacy, którzy nie budują wokół siebie silnych relacji, nie potrafią docenić pracy innych. Nie mają poczucia łączności z innymi.

 

Narożnik nr 2 – zła łączność. Zazwyczaj mówimy tutaj o łączności z osobą, przez którą czujemy się kimś, kto źle funkcjonuje. Czujemy się po prostu gorsi… Mówimy tu o przeróżnego rodzaju ludziach i przeróżnego rodzaju relacjach, ale łączy ich jedno – mają moc czynienia ludzi nieszczęśliwymi.

 

I aby rozbudzić Waszą ciekawość, drodzy Czytelnicy, nie napiszę już ani słowa o trzecim ani czwartym narożniku. Sięgnijcie proszę sami do tej książki. Zachęcam!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial