Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Moja Kuzynka Rachela

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Moja Kuzynka Rachela | Autor: Daphne Du Maurier

Wybierz opinię:

Ambros

Miałam już przyjemność zetknąć się z twórczością Daphne du Maurier. I byłam pełna zachwytu i zadowolenia. Zastanawiałam się, czy ta dobra passa będzie kontynuowana i już wiem, że autorka spełniła moje oczekiwania. Przeżyłam miłe i ciepłe chwile, biorąc udział w kolejnej przygodzie, w towarzystwie znakomitych bohaterów.

 

Bohaterką powieści, jak wskazuje sam tytuł, jest kobieta. Piękna i subtelna, intrygująca i niebezpieczna. Jakie jest jej prawdziwe oblicze? Nieodgadnione i nieodkryte, pełne tajemniczości i sprzeczności. Rachela wychodzi za mąż za Ambrożego, swego dalekiego kuzyna. Zawitał on do Włoch, aby poprawić swój stan zdrowia. W Anglii zostawił swojego dziedzica – młodego i zagubionego Filipa Ashleya. W czasie pobytu u kuzynki stan zdrowia Ambrożego się pogarsza. W często pisanych do Filipa listach skarży się na swoje samopoczucie. Popada w obłęd, traci pamięć i podejrzewa, że jest podtruwany przez małżonkę. Młody dziedzic wybiera się do wuja, ale jego przyjazd jest spóźniony – wuj umiera. Niebawem Rachela zjawia się w posiadłości Filipa. Czyżby oczekiwała majątku po zmarłym mężu? A może chce poznać okolice, którymi Ambroży tak się przy niej zachwycał i które tak pięknie opisywał? Zastanawiające… Ale Filip będzie z jednej strony zauroczony kuzynką, a z drugiej będzie postępował z nią ostrożnie, nie wiedząc, czego może się po niej spodziewać… Nie zdradzę więcej. Mam nadzieję, że ciekawość sprawi, że sami odkryjecie prawdziwe oblicze Racheli. Liczę, że będziecie potrafili jednoznacznie stwierdzić, czy to postać krystalicznie czysta, czy też zła i obłudna. Ja nadal mam wątpliwości i nie wiem, które jej oblicze było prawdziwe. Nadal nie potrafię szali swoich odczuć przeważyć w żadną ze stron.

 

Moja kuzynka Rachela to wzruszająca i pełna emocji opowieść o miłości, zdradzie i trudnych wyborach życiowych. Nie brakuje w niej chciwości i zazdrości. Jednak ze stronic tej powieści delikatnie spogląda na nas również subtelna i kojąca namiętność oraz pożądanie – tak czyste i nieskazitelne, że aż serce się raduje, gdy widzimy te obrazy przed oczami. Delikatne trącenie dłonią czy skradzione spojrzenie wywołuje rumieńce i pąsy. Można się w tak czystym i łagodnym spektaklu zasmakować i zatracić, pięknie tonąc w obłokach niespełnionych marzeń.

 

Autorka bawi się z nami, prowokuje nas i wabi na każdym kroku. Od tej lektury nie sposób się oderwać, czytelnik się w niej zatraca. Ach, ta spokojna, stonowana akcja i intrygująca fabuła, pełna niespodzianek i celowych niedopowiedzeń, Ci wyraziści bohaterowie, z nutką tajemniczości, nie dający się poznać do końca! Czy można oczekiwać więcej? To aż nadto!

 

Mistrzowska kreacja z bogatym wachlarzem emocji: prawda, która nas ominie szerokim łukiem i pozostające z nami pytanie kim naprawdę była Rachela. Wyrafinowaną i chciwą wdową, czystą i nieskazitelną kobietą czy kuzynką, opłakującą zmarłego męża?

 

A to wszystko zamknięto w pięknym wydaniu, w twardej okładce ze złotymi zdobieniami, które robi ogromne wrażenie na czytelniku.

 

Znakomita na prezent – a okazji w najbliższych dniach będzie sporo…

 

Obowiązkowa w domowej biblioteczce, takich perełek nie może tam zabraknąć!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial