Okładka wydania

Jedno Małe Poświęcenie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jedno Małe Poświęcenie | Autor: Hilary Davidson

Wybierz opinię:

Ambros

Alex Traynor boryka się z traumatyczną przeszłością. Został porwany i był torturowany, gdy pracował jako fotograf w objętej wojną Syrii. Te wydarzenia odbiły się na jego psychice i nieustannie w nim żyją. Na wojnie poznał Emily, która pracowała jako lekarz. Zostali parą, a po powrocie z Syrii w planach mieli zalegalizowanie swojego związku. Jednak pewnego dnia kobieta znika i zostawia list, w którym informuje Alexa, aby jej nie szukał. Dla niego to ogromny cios, ale nie wierzy, aby Emily mogła tak postąpić. Od początku nie daje temu wiary. Czy ma rację? A może tak naprawdę nie znał jej dobrze? Może odgrywała przed nim rolę swojego życia?

 

Dochodzenie w sprawie zaginięcia Emily prowadzi detektyw Sheryn Sterling i jej partner Rafael Mendoza. Oczywiście pierwszym, a zarazem głównym podejrzanym staje się niestroniący od narkotyków Alex. To również on był podejrzany w sprawie innego wypadku sprzed dwóch lat. Sheryn stara się za wszelką cenę udowodnić jego winę. Śledztwo przyspiesza i nabiera tempa, wiele śladów wiedzie do narzeczonego zaginionej. Ale on oczywiście wszystkiemu zaprzecza. Czy Alex rzeczywiście stoi za zniknięciem Emily? Jaki miałby w tym cel? Czy zespół stresu pourazowego sprawia, że nie panuje nad swoimi emocjami i zrobił ukochanej krzywdę?

 

Czytając tę powieść, sama miałam mętlik w głowie. Mój punkt widzenia co chwilę ulegał zmianie. Raz oskarżałam Alexa, kolejnym razem broniłam go ostatkiem sił. Ale wnikliwe dochodzenie, łączenie faktów i przyjrzenie się wydarzeniom sprzed lat, doprowadzą śledczych do winnego zniknięcia Emily. Znakomita praca i doświadczenie detektywów oraz niecodzienna intuicja naprowadziły ich na właściwą drogę.

 

Uczestniczenie w akcji przedstawionej z kilku perspektyw sprawiło, że mieliśmy całościowy i rzetelny pogląd na dynamicznie zmieniającą się fabułę, na szybkie tempo akcji i zaskakujące sytuacje i wydarzenia. Po tej opowieści wiem, że należy być dokładnym i wnikliwym obserwatorem, analizować każdy malutki ślad i wątek, i nie wolno pozwolić, aby ktoś zmylił naszą czujność.

 

Te wszystkie elementy sprawiają, że od tej historii nie sposób się oderwać, dopóki nie dojdziemy do finału. Warto na niego czekać. Typowanie sprawcy zniknięcia Emily nie ma sensu, szkoda czasu na gdybanie i przewidywanie. Lepiej skupić się na przeżyciach i cieszyć się z uroków tego intrygującego thrillera. Pozwolić, aby emocje w nas zagościły na dłużej i nie opuściły nas zaraz po jej przeczytaniu.

 

Powieść tajemnicza i pełna niedomówień, z elektryzującą fabułą. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial