Okładka wydania

Kompletna Medytacja Trening Przebudzonego Życia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Deepak Chopra
 • Tytuł Oryginału: Total Meditation Practices In Living The Awakened Life
 • Gatunek: PsychologiaPoradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Wojciech Białas
 • Liczba Stron: 280
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 226 x 151 mm
 • ISBN: 9788328374584
 • Wydawca: Sensus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kompletna Medytacja Trening Przebudzonego Życia | Autor: Deepak Chopra

Wybierz opinię:

Mirosława

„Nasza codzienna rzeczywistość jest pełna cudów”

 

Od lat tkwimy w tej samej rzeczywistości, wykonujemy wciąż te same czynności, rutynowe zadania, opanowani przez stres i złe przyzwyczajenia. Chcielibyśmy zmian, ale nie potrafimy dostrzec, co powinniśmy zmienić, co nam przeszkadza, i w jaki sposób osiągnąć spokój. Jedną z bardziej skutecznych metod jest wewnętrzne wyciszenie się poprzez kontemplację, którą można praktykować za pomocą różnych technik. Jedną z nich proponuje autor książki „Kompletna medytacja”.

 

Deepak Chopra, ur. 22 października 1946 w Nowym Delhi, to amerykański lekarz, pisarz i filozof oraz jeden z najbardziej znanych nauczycieli duchowych i propagatorów medycyny alternatywnej. Napisał ponad 45 książek, które zostały przetłumaczone na 35 języków i wydane w łącznym nakładzie ponad 20 mln egzemplarzy. W 1998 został laureatem Nagrody Ig Nobla w dziedzinie fizyki, za unikatową interpretację fizyki kwantowej, która odnosi się do życia, wolności i dążenia do szczęścia gospodarczego. Jest założycielem The Chopra Foundation, organizacji non-profit zajmującej się badaniami nad dobrostanem i humanitaryzmem, oraz Chopra Global, współczesnej firmy zajmującej się zdrowiem na styku nauki i duchowości.

 

Jego życie nie zawsze było wypełnione duchowością i spokojem. W latach 80. był zestresowanym lekarzem, którego życie wypełniała praca od świtu do wieczora, co powodowało u niego stres. Ukojenie znajdował w papierosach i alkoholu. Gdy zaczął medytować, dosyć szybko, bo w ciągu roku, zerwał z nałogami i całkowicie zmienił swoje życie.

 

„Umysł to narzędzie, za pośrednictwem którego sankcjonujemy naszą rzeczywistość”

 

Autor swoją publikacją zachęca do przemyśleń i przyjrzenia się swojemu życiu. Książka nie jest łatwą lekturą do czytania, gdyż wymaga skupienia i uważnego śledzenia kolejnych zagadnień, ale mimo to jest to niezwykle inspirujący materiał, który pokazuje nam zupełnie odmienne podejście do rozwoju i medytacji. Z pewnością będzie łatwym materiałem do zrozumienia dla osób, którzy już zetknęli się z publikacjami Deepaka Chopry i pojęciami, które omawia w swojej książce.

 

Materiał został podzielony na siedem rozdziałów, ale praktycznie można dostrzec dwie części. Pierwsza to teoretyczna wiedza, przybliżająca pojęcie medytacji, świadomości i uważności, otaczającej nas rzeczywistości oraz problemy, z którymi spotykamy się każdego dnia. Druga część jest wpleciona w pierwszą, gdyż składa się na nią 18 lekcji medytacyjnych, które zostały wyszczególnione w ramce. Umożliwiają one praktyczne zastosowanie poznanej wiedzy, która przewija się razem z teorią. Są to medytacje opatrzone obszernym wyjaśnieniem, omawiające poszczególne tematy, dopasowane do treści danego rozdziału.

 

Na ostatnich kartach książki znajdziemy praktyczne wykorzystanie poznanej wiedzy, ujęte w dziesięć prostych ćwiczeń z kompletnej medytacji, które uczą żyć świadomie i dostrzegać, jak piękne jest nasze życie złożone z wielu cudów. Każde z nich motywuje do spojrzenia na określone doświadczenie i zmierzenie się z nim, by ujrzeć je w nowym świetle. Poza nimi autor proponuje siedmiodniowy kurs medytacji, w którym pokazuje, jak wykorzystać wewnętrzne wyciszenie dla własnych korzyści. Przedstawia także 52 mantry, które można zastosować w czasie medytacji.

 

„Kiedy działasz w nieuświadomiony sposób, jesteś pogrążony we śnie. Kiedy działasz w świadomy sposób, jesteś przebudzony”

 

Deepak Chopra przedstawia zupełnie odmienne spojrzenie na sprawę przebudzenia, rozwoju świadomości i medytacji, które odbiegają od tego, co możemy przeczytać w różnych poradnikach dotyczących tego rodzaju zagadnień. W przemyślany i konsekwentny sposób wyjaśnia pojęcia związane ze świadomością, uważnością i medytacją. Odsłania sposoby, dzięki którym dostrzeżemy nasze przyzwyczajenia, które ograniczają nasz rozwój świadomości.

 

Uważa, że przebudzenie nie jest celem niedostępnym i trudnym do osiągnięcia, lecz każdy może osiągnąć ten stan. Wystarczy zrobić pierwszy krok, być bardziej uważnym i uczynić medytację swoim codziennym nawykiem. Poprzez przebudzenie świadomości i przytomność umysłu możemy wyzwolić się z ograniczających nas przyzwyczajeń, przekonań, opinii narzucanych nam przez innych i zacząć kroczyć własną ścieżką rozwoju. Jednak, by móc tego dokonać, musimy nauczyć się bardziej uważnego przyglądania się naszej rzeczywistości, dostrzegania naszych złych nawyków, które nam nie sprzyjają, i usuwania ich z naszego życia.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial