Okładka wydania

Mała Księga Życia Według Kahila Gibrana

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Neil Douglas Klotz
 • Tytuł Oryginału: Kahlil Gibran's Little Book Of Life
 • Gatunek: Nauki Humanistyczne
 • Liczba Stron: 216
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 127x176 mm
 • ISBN: 9788381435208
 • Wydawca: Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mała Księga Życia Według Kahila Gibrana | Autor: Neil Douglas Klotz

Wybierz opinię:

Tam Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Kahil Gibran to libański twórca - pisarz, malarz, poeta, który urodził się w Baszarri w Libii, a zmarł w Nowym Jorku. Znany jest jako jeden z najbardziej popularnych i cenionych twórców literatury arabskiej, tłumaczony na wiele języków świata i często cytowany. Jako 12 letni chłopak, wraz z rodziną emigrował do Stanów Zjednoczonych i zamieszkał w Bostonie, by po 4 latach powrócić do Bejrutu, a następnie znowu trafić do Bostonu.

 

„Mała księga życia według Kahila Gibrana”, autorstwa Neila Douglasa-Klotza, to zbiór wybranych niedługich opowieści, przemyśleń i refleksji oraz aforyzmów, ale i wierszy, czy tekstów  poetyckich, które mówią o człowieku, jego życiu i o świecie dookoła niego. Te teksty, zebrane przez autora  Neila Douglasa-Klotza są pewnego rodzaju odskocznią od życia, które płynie głównie na zaspakajaniu potrzeb naszego ciała. Aforyzmy, które wybrał Douglasa-Klotza a autorem jest Kahil  Gibran mają pokazać czytelnikowi – zarówno temu starszemu, jak i młodemu, że oprócz szybkiego, pełnego pośpiechu życia w codzienności, warto zajrzeć w głąb siebie i odkryć w sobie spokój i jedność z naturą. „Mała księga życia według Kahila Gibrana” jest to bowiem księga pełna energii życiowej, szczęśliwości, którą nosimy sami w sobie, a teksty Gibrana  mają nam pomóc odnaleźć radość i mądrość.

 

Neil Douglas-Klotz podzielił teksty Kahila Gibrana i postanowił je umieścić w rozdziałach, którym kolejno nadał nazwy:  „Wsłuchując się z życie natury”, „Piękno i pieśń życia”, „Człowiecza wędrówka życia”, „Pory życia”, „Paradoks życia”, „Żywot duszy”. Już same tytuły rozdziałów wskazują, że aforyzmy mają pewien cel i zadanie i myślę, że tak też wpływają odpowiednio na czytelnika. Ma on za zadanie nie tylko czytać, ale również zastanowić się nad przekazem, nad sensem słów ich autora i ich interpretacją. Zdecydowanie sugeruję, aby często przystanąć nad tekstem, zastanowić się nad jego wymową, bowiem Kahil Gibran i jego poetyckie teksty są pełne nie tylko emocji, ale także refleksji nad światem i jego sensem. Również odnoszą się do człowieka i jego kondycji w świecie, podpowiadają czytelnikowi, aby zastanowił się nad uczuciami, ale również nad tym, co jest dla niego naprawdę ważne! Zachęca by po myślał, czym dla niego jest tolerancja, sprawiedliwość, czego w życiu poszukuje i jaki chce być dla innych. Głębia tekstów autora  sprawia, że każdy, kto sięgnie po „Małą księga życia według Kahila Gibrana” znajdzie w niej coś dla siebie! Lektura tekstów będzie swojego rodzaju świetnym sposóbem na to, by pozytywnie rozpocząć dzień aforyzmem, który doda witalności i nastroi nas pozytywnie do trudów codzienności!

 

Przypowieści, ale i wiersze, które znalazły się w „Małej księdze…” mogą stać się świetnym przyczynkiem do rozmów na różne tematy. Księga jest rzeczywiście nieduża jeśli chodzi o format, dlatego można ją zmieścić nawet w torebce, czy niewielkim plecaku. Jest pięknie wydana przez Wydawnictwo Czarna Owca. Już sama okładka zachęca czytelnika, aby po nią sięgnąć , oryginalna  z pewnością przykuje wzrok, obiecując przygodę!  Myślę, iż spełni oczekiwania czytelnika!

 

„Mała księga życia według Kahila Gibrana”to pewnego rodzaju skarbnica wiedzy, ale i filozoficzna podróż w głąb człowieka i jego natury. Sprawi, że czytelnik przystanie, zastanowi się nad sobą i światem, a potem ruszy w dalszą drogę już nieco bardziej świadomy i pewny, że sama refleksja jest niezwykle w życiu potrzebna!

Bardzo polecam!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial