Okładka wydania

Mord

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Max Czornyj
 • Tytuł Oryginału: Mrok
 • Gatunek: KryminałSensacjaThriller
 • Liczba Stron: 344
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788381956482
 • Wydawca: Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mord | Autor: Max Czornyj

Wybierz opinię:

Edymon

"Mord" to już trzecia powieść Maxa Czornyja z komisarz Lizą Langer i profilerem kryminalnym Orestem Rembertem w roli głównej, i kolejna z serii, którą zapoczątkowała książka "Ślepiec". To ta ostatnia skierowała moje kroki w stronę właśnie tego autora. Potem było już tylko z górki i kolejne jego powieści czytałam w zawrotnym tempie. Dziś przyszła pora na "Mord" – coś, co robi wrażenie na czytelniku. Zaskakuje i burzy jego spokój. Mocna i żywa powieść mimo wielu trupów, które przemyca w swej treści. Podobnie zresztą, jak i mordercę. Kolejnego szaleńca ogarniętego chorą wizją świata.

 

Tym razem jednak ofiarami psychopatycznego mordercy są kobiety w ciąży. Co zaś dzieje się z płodami lub nowo narodzonymi dziećmi, to już nieco inna historia, mająca swój początek w dalekiej przeszłości. Wśród ofiar są też jednak mężczyźni. Czy to przypadek? Czy też może kara wymierzona z rąk oprawcy? Tego nie wie nikt. Za to wiele do powiedzenia ma samozwańczy prorok, ktoś, kto wygłasza dość dziwne i dwuznaczne hasła. Te jednak zyskują coraz większa popularność.

 

Tak trafia do Profera śledcza Liza Langer, która boryka się również ze swoimi demonami z przeszłości, a słowa pozostawione przez sprawcę na miejscu zbrodni – "Stałem się dzieckiem Domu Ciszy. Pożeram. Nie chcę być królem, lecz zbawcą" – wzmagają tylko jej niepokój, bo brzmią jak bełkot kogoś całkowicie oszalałego. Czyżby więc mieli do czynienia z maniakiem religijnym? Profer nie pomaga jednak śledczym rozwiązać tej zagadki. Swoimi poglądami wzbudza raczej ich podejrzenia. Ofiar przybywa, a sprawcy wciąż nie ma. Ten zaś, który był na ich liście jako główny podejrzany, wkrótce sam traci życie, co komplikuje sprawę jeszcze bardziej.

 

Nie ma jednak czasu, bo oto kolejna kobieta jest w niebezpieczeństwie. Trzeba działać, i to tak szybko, jak tylko możliwe. Niemal tak samo szybko, jak toczy się akcja tej powieści. Jak wystrzelona petarda, której nie sposób już powstrzymać przed wybuchem. Ledwo zaczniesz czytać, a tu już koniec. Koniec z niespodzianką w finale. Jak widać Max Czornyj nic się nie zmienia. Wciąż trzyma poziom i tworzy powieść pełną suspensu, mocnych i brutalnych scen. Kreuje bohaterów na miarę XXI wieku. Mało idealnych, ale skutecznych i bardzo ludzkich. Nie jest to oczywiście proza wysokich lotów, ale za to świetna rozrywka dla czytelników szukających wrażeń. Dziwi mnie też fakt, że jeszcze nikt nie pokusił się o film, lub serial na podstawie tej lub innej książki autora.

 

Kiedyś przeczytam tę serię jeszcze raz, a teraz zerkam w stronę "Pacjenta" – następnej części cyklu z komisarzem Erykiem Deryło, kolejnym niezawodnym bohaterem.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial