Okładka wydania

Magia Szycia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Magia Szycia | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Sylfana

„Magia szycia” jest ciekawą pozycją książkową zarówno dla osób bardziej wtajemniczonych w krawiectwo, jak i dla początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z szyciem. Jednak bez względu na umiejętności czytającego w tym zakresie ten poradnik staje się podstawą, od której warto zacząć osobiste projekty. Autorzy tej pozycji wybrali najciekawsze i najbardziej użytkowe modele przedsięwzięć krawieckich, które często wykorzystujemy w życiu codziennym. Są to np. poduszki, przyborniki, osłonki butelkowe, etui, elementy odzieży dla dorosłych i dzieci, torby, workoplecaki i wiele innych rzeczy, które otaczają nas w przestrzeni domowej lub służbowej. Satysfakcja wykonania tychże przedmiotów przez nas samych jest o wiele większa niż kupno rzeczy produkowanej hurtowo. Często się zdarza, że spotykamy na ulicy osobę, która nosi takie same spodnie albo torebkę jak my sami. Dzieje się tak w momencie, kiedy nabywamy określone rzeczy w sklepach sieciowych, których dostępność jest powszechna. W sytuacji, kiedy sami wykonamy konkretną rzecz, mamy gwarancję, że jest ona unikatowa i jedyna w swoim rodzaju. 

 

Twórcy wspomnianego poradnika bardzo roztropnie podzielili tekst na rozdziały, a przy okazji również na osobne kategorie, które ułatwiają korzystanie z materiałów treściowych. Mamy tu między innymi podział na: akcesoria domowe, oryginalne prezenty, torebki czy odzież dla dorosłych i dodatki. Spośród wielu różnych propozycji możemy wybrać te, które nas w danym momencie interesują. Dla osób początkujących przedstawione treści są bardzo przystępne i klarowne. Przy każdej rzeczy opisano poszczególne części wykrojów oraz zaznaczono stopień trudności jej wykonania, wymiary materiałów, a także rodzaje potrzebnych tkanin. Ilustracje obrazujące kolejne etapy pracy krawieckiej są bardzo czytelne i spójne. Nie ma możliwości niezrozumienia przekazu autorów, którzy stopnie pracy odwzorowali w skali 1:1. 

 

Bardzo interesującym dodatkiem jest tutaj ostatni rozdział, zdecydowanie dedykowany krawieckim laikom. Nosi on nazwę „Instrukcje podstawowe” i rozwija fundamentalne zagadnienia szycia. Znajdziemy tutaj rozpisany katalog obowiązkowych przyborów, charakterystykę poszczególnych materiałów i tkanin, a także dogłębną analizę zagadnień krojenia i wykrawania. Innymi realizowanymi pojęciami są między innymi: wkłady i sztywniki, stopki i igły, rodzaje maszyn do szycia, techniki krawiectwa oraz przykładowe rozmiarówki dla określonych sylwetek. Wszystkie te informacje wydają się być przydatne i nieodzowne do tworzenia własnych projektów. 

 

Szata graficzna tego rodzaju poradników jest bardzo ważna. Mowa tu o krawiectwie, więc wielobarwność jest w tym miejscu zdecydowanie wskazana, tak samo jak dbałość o szczegóły odwzorowania konkretnych kroków pracy krawieckiej. Na uwagę zasługują również zdjęcia wykonanych przez twórców przedmiotów, które mogą posłużyć czytelnikowi za inspirację. Dzięki nim odbiorca będzie w stanie wyobrazić sobie dany przedmiot i nadać mu odpowiedni kształt oraz charakter, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualizmu i wspomnianej już nietuzinkowości. 

 

Można śmiało rzec, że ten poradnik typowo techniczny został doskonale skomponowany z nastawieniem na amatorów krawiectwa i osoby początkujące w tymże fachu. Wszystko idealnie ze sobą współgra. Należy też podkreślić, że stopnie trudności dostosowano do poziomu uczącej się osoby. Nawet te bardziej skomplikowane projekty są możliwe do wykonania przez amatora, jeśli ten dostosuje się do wszystkich szczegółowych wskazówek umieszczonych pod konkretnym pojęciem. 

 

Jeśli więc planujecie rozpocząć przygodę z krawiectwem, to mogę jedynie gorąco polecić Wam ten poradnik. Jest on w każdym calu profesjonalny, a jednocześnie klarowny oraz przystępny. Sięgnięcie po niego będzie zatem doskonałym pierwszym krokiem na tym polu. Polecam!

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial