Okładka wydania

Tajemnice Suwalskiego Jeziora

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemnice Suwalskiego Jeziora | Autor: Krzysztof Jasza

Wybierz opinię:

MaHa

Moce ciemności, mrożące krew w żyłach spotkania z wilkołakami i tajemnica zaginionego skarbu Jaćwingów - tak w wielkim skrócie można by opisać historię, która stanowi fabułę thrillera wydanego przez Wydawnictwo Novae Res. Mowa o książce Krzysztofa Jaszy pt. “Tajemnice suwalskiego jeziora”. Moją uwagę przyciągnęła początkowo wyjątkowo klimatyczna okładka, ale okazało się, że historia opisana przez autora również jest ciekawa. O tym jednak w dalszej części recenzji.

 

Głównymi bohaterami powieści pt. “Tajemnice suwalskiego jeziora” są projektantka wnętrz Magda Żaboklicka, aspirant Piotr Nowicki oraz poszukiwacz niespotykanych historii, redaktor niszowego miesięcznika, Waldemar Mrocz. Akcja dzieje się w niewielkiej wsi Szurpiły, gdzie dochodzi do makabrycznych wydarzeń z udziałem stworów przypominających te z pradawnych legend. Czy podczas lektury książki można się bać? Jeśli ktoś ma bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnię - owszem. Jeśli jednak czytelnik ma na swoim koncie już mnóstwo przeczytanych kryminałów, to akcja tego thrillera rozgrywa się nieco powoli. Wydarzenia przyspieszają dopiero w połowie książki, ale wytrwały czytelnik z pewnością nie będzie żałował pozostania z bohaterami do końca. Jedno jest pewne - zakończenie książki mocno mnie zaskoczyło i sprawiło, że wreszcie zrozumiałam wszystkie wcześniejsze zabiegi pisarskie autora. Śmiało mogę stwierdzić, że cała historia opisana w książce jest intrygująca, a zakończenie może sprawić wiele przyjemności i przynieść sporo elementów zaskoczenia nawet tym naprawdę wprawionym czytelnikom, którzy mają na swoim koncie mnóstwo przeczytanych książek z gatunku kryminał/thriller.

 

Książkę Krzysztofa Jaszy pt. “Tajemnice suwalskiego jeziora” oceniam na 4. To dobra pozycja dedykowana czytelnikom uwielbiającym klimat grozy, wierzącym w legendarne historie i świetnie odnajdującym się w towarzystwie potworów rodem z tych właśnie legend. W powieści nie brakuje i wątku miłosnego, choć ten zarysowany jest mniej wyraźnie, niż wątek prawdziwego thrillera. Powieść Krzysztofa Jaszy polecam osobom, które chciałyby nieco zanurzyć się w magicznym świecie legendarnych opowieści, a przy tym co nieco poznać też historię skarbów Jaćwingów. Podczas lektury okazać się może, że powodów na istnienie wilkołaków jest co najmniej kilka – z pewnością też z przyjemnością będzie się towarzyszyło głównym bohaterom w drodze do skutecznego rozwiązania tajemnicy niewielkiego jeziora położonego na Suwalszczyźnie.

 

Po lekturze książki Krzysztofa Jaszy już wiem, że nie jest to powieść z gatunku stricte thriller. To powieść na pograniczu thrillera z elementami nieco fantastycznymi. To również nie horror, choć wskazywać mogłaby na to wyjątkowo mroczna i tajemnicza okładka. Jedno jednak jest pewne – po przeczytaniu książki wcale nie będzie się miało uczucia zmarnowanego czasu. Wręcz przeciwnie – mimo tego, że akcja powieści rozkręca się nieco powoli, to w moim odczuciu jest dobrze “zmontowana”. Dodam, że recenzowana przeze mnie książka jest pierwszą tego autora. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością Krzysztofa Jaszy i jestem przekonana, że to nie musi być wcale moje ostatnie spotkanie z jego twórczością. Po “Tajemnice suwalskiego jeziora” warto sięgnąć choćby po to, by przekonać się, czy sposób konstruowania opowieści jest nam bliski. Kto wie, może wśród przyszłych czytelników znajdzie się całe mnóstwo osób, które rozkochają się w historii inspirowanej legendami? Być może też odwiedziny na Suwalszczyźnie już nigdy więcej nie będą takie same dla osób, które już niegdyś na tamtych terenach były? Zapraszam do uważnej lektury – warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial