Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Polska Kajakiem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Polska Kajakiem | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Kto nigdy nie próbował pływać kajakiem po rzece czy jeziorze, ten raczej nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jest prawdziwa satysfakcja z  bliskiego obcowania z naturą właśnie z tej perspektywy! Kajak to cudowne możliwości! Pozwala  nie tylko wyciszyć zmysły, skupić się na przyrodzie, poczuć swoje ciało, ale przede wszystkim umożliwia odczuwanie  bliskość rzeki, która jest na wyciagnięcie ręki. Samo obcowanie z nią, często też z dziką przyrodą jest wrażeniem nie do opisania! Tym bardziej cieszy więc propozycja Wydawnictwa Pascal, która właśnie pojawiła się na rynku wydawniczym.

 

„Polska kajakiem. 20 najpiękniejszych rzek” to kompleksowy przewodnik po trasach kajakowych, które wiodą przez polskie rzeki. Wśród tych wybranych i według autorów najciekawszych, znajdą się kolejno: Brda, Czarna Hańcza, Drawa, Drwęca, Krutynia, Łupawa, Narew, Parsęta, Piława, Radunia, Rega, Rospuda, Ruda, Skrwa Północna, Słupia, Warta, Wda, Wel, Wieprza i Wierzyca. Oczywiście nie są to jedyne piękne rzeki, które można znaleźć w Polsce. Te, które znalazły się w przewodniku, zostały jednak wybrane przez autorów publikacji, którzy naprawdę znają świetnie ten temat. Autorami tego przewodnika są: Marcin Madzia, Piotr Krówka, Piotr Skurzyński, Marek Lityński, Andrzej Mateusiak oraz Marek Kwaczonek. Myślę, że włożyli oni naprawdę dużo serca i wysiłku w stworzenie tej interesującej i inspirującej publikacji. 

 

Przewodnik liczy 319 stron i jest wydany w stylu typowych przewodników, podobnie jak mapy samochodowe (z metalowym  zbindowanym grzbietem). Posiada on czytelny i bardzo zachęcający do lektury spis treści, w którym znajdują się najbardziej charakterystyczne dla danej rzeki informacje. Dla osób, które chciałyby rozpocząć podróż i przygodę z kajakarstwem turystycznym, będzie to naprawdę doskonały informator. 

 

Przewodnik jest skonstruowany bardzo intuicyjnie. Każda kolejna opisana rzeka zaznaczona jest na szczegółowej mapie. U dołu autorzy pokazują czas, jaki zajmuje przepłynięcie „wodostrady”, uciążliwość, a także stopień trudności. Już w części głównej, gdzie opisana jest szczegółowo trasa, autorzy umieścili informacje, jak dostać się do miejsc, skąd można już wypłynąć  kajakiem. Warto wspomnieć, że na końcu przewodnika autorzy zaznaczyli, iż podali informacje sprzed pandemii koronawirusa, warto więc wcześniej sprawdzić choćby rozkład jazdy autobusów.

 

W przewodniku znajduje się naprawdę spora dawka rzetelnych informacji, które dotyczą głównie tras, a także konkretnych ich odcinków. Korzystający z przewodnika, mogą więc  zaplanować sobie drogę i zdecydować, gdzie skorzystać z miejsca na rozbicie namiotu, czy w którym momencie warto  pokonać  trudniejsze odcinki, czyli jak rozplanować sobie wysiłek. Poza tym autorzy podpowiadają również, co warto zobaczyć po drodze, jakie w pobliżu znajdują się zabytki i czy łatwo się do nich dostać.  Do  szczegółowych informacji należą jeszcze te o rodzaju dna, głębokości, czy stopniu czystości wody w rzece. Oczywiście opisom wodostrad towarzyszą fotografie, które zachęcają do korzystania z pięknej przyrody. Oprócz rzek opisano także jeziora i miasteczka na trasie. Dorzucono także ważniejsze telefony m.in. pól namiotowych, miejsc, gdzie warto zjeść, czy opis bazy gastronomicznej w sezonie. Zamieszczono również adresy internetowe oraz numery telefonów punktów informacyjnych, urzędów gmin, czy  wypożyczalni sprzętu itp. 

 

„Polska kajakiem. 20 najpiękniejszych rzek” to naprawdę ciekawy przewodnik, mimo że faktycznie przez pandemię stracił nieco na aktualności. Jednak informacje, które odnoszą się do samych tras rzecznych, zabytków itd. są jak najbardziej aktualne i na czasie, stąd i tak warto z niego skorzystać.

 

Bardzo przystępna, interesująca i solidna, jak na przewodnik publikacja!

Serdecznie polecam! Aż chce się wypłynąć kajakiem!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial