Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zaginiona Kobieta

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zaginiona Kobieta | Autor: Mary Kubica

Wybierz opinię:

Ambros

Mary Kubica kontynuuje dobrą passę. Kto już raz sięgnął po jej twórczość, ten się nie zatrzyma. Będzie chciał za każdym razem jeszcze więcej i więcej. I oto autorka wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i zaprasza na kolejną intrygującą i pełną ogromnych emocji przygodę życia … Trzymamy się mocno i zaczynamy…

 

W spokojnym i sennym miasteczku Shelby Tebow wychodzi na jogging i ślad po niej ginie. Pierwszym podejrzanym jest jej mąż, tym bardziej, że ich relacje wyglądały na napięte. Niedługo po niej znika kolejna kobieta, Meredith Dickey, i jej sześcioletnia córka Delilah. Na miasteczko pada cień strachu. Pojawiają się pytania – czy te dwa wydarzenia mają wspólny mianownik? Czy są ze sobą w jakiś sposób powiązane? Prowadzone przez policję poszukiwania nie przyniosły żadnego rezultatu, kobiety zapadły się pod ziemię. Czy oby na pewno? Rodzinom trudno jest pogodzić się ze stratą, ale muszą żyć dalej. Niespodziewanie po jedenastu latach powraca Delilah i sprawa ożywa na nowo. Czy wszystkie zaginione jednak żyją? Może były przetrzymywane i tylko dziewczynce udało się uciec? Mnogość pytań sprawia, że pojawia się wiele ewentualnych hipotez dotyczących zniknięcia kobiet. Tylko czy którakolwiek z nich jest prawdziwa? Przekonajcie się sami, może wasza wersja jest tą jedyną i słuszną?

 

Zaginiona kobieta to fantastyczny i mocny thriller. Taki, który nie pozwala zasnąć, ani odłożyć książki na chwilę. Dopóki prawda nie ujrzy światła dziennego, dopóty ta historia snuje się po naszej pobudzonej wyobraźni. Krąży jak planeta po orbicie i muska delikatnie nasze zmysły, otacza aurą tajemniczości i niedopowiedzeń, z każdą chwilą potęguje nasze doznania.

 

Autorka świetnie manipuluje dwoma płaszczyznami czasowymi – teraźniejszością i wydarzeniami sprzed jedenastu lat, kiedy miały miejsce tragiczne wydarzenia. Poprzez ten zabieg mamy możliwość cofnąć się w czasie, wczuć się w relacje rodzinne zaginionych kobiet, poznać ich przyjaciół i inaczej, z pewnej perspektywy czasowej, spojrzeć na całą fabułę. Tylko wnikliwy czytelnik będzie delikatnie kierował swoje przypuszczenia ku określonym osobom, przyjrzy im się bliżej. Czy jednak ma rację, to się okaże.

 

Całą fabułę poznajemy z punktów widzenia kilku bohaterów: Meredith, Delilah, Leo i Kate. Każdy z nich przedstawia wydarzenia ze swojego położenia, zdradza nam swoje emocje i spojrzenie na świat. Tak snutą opowieść świetnie się odbiera, nie ma monotonii i marazmu. Historia żyje, rozwija się, a wydarzenia tak niespodziewanie zmieniają bieg, że chwilami trzeba mocno się skupić, aby nadążyć, aby nie zostać w tyle i niczego nie przeoczyć. Otrzymujemy tak ogromny ładunek emocjonalny, że jeszcze długo po zakończeniu nie jesteśmy sobą.  

 

Mary Kubica porusza w tej powieści bardzo ważne zagadnienia pod płaszczykiem określonej historii. Mamy obraz relacji rodzinnych, nie zawsze zdrowych i poprawnych stosunków między przyjaciółmi, poznajemy wartość macierzyństwa, musimy się zmierzyć z tematyką stosunków homoseksualnych, poradzić sobie ze zdradą przez małżonka. Swoją wyraźną obecność w tej powieści zaznacza kłamstwo. Kłamstwo przez duże „K”. To ono jest zalążkiem całej fabuły, gdyby bowiem nie chęć skrzętnego skrywania pewnych zdarzeń, nie mielibyśmy okazji przeżyć tak ekscytującej przygody. Ma ono ogromną i niszczycielską moc, o czym sami się przekonamy.

 

Mroczna i tajemnicza historia, przez całą lekturę czuć na plecach powiew strachu. Ja przynajmniej tak miałam. Byłam pod ciągłą presją niezliczonych wrażeń, niepewności i niedopowiedzeń. Przenikały do mojego ciała i sprawiały, że czułam się jak bohaterka tego thrillera.

 

To jedna z tych historii, która nie pozwala zasnąć i nakazuje zachować dalece idącą czujność. Nigdy nic nie wiadomo...

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial