Okładka wydania

Poradnik Skutecznego Działania

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Poradnik Skutecznego Działania | Autor: Magdalena KuszewskaRafał Albiński

Wybierz opinię:

Julia Panicz

Prokrastynacja. Na pewno jest to wróg każdego z nas, a przynajmniej większości. Można wręcz powiedzieć, że odkładanie spraw na potem staje się nową, społeczną epidemią. Ile razy w ciągu dnia mówimy sobie w głowie „jak mi się nie chce”? A gdy przychodzi do dokończenia obowiązków z pracy, szkoły czy uczelni, to okazuje się, że w telewizji leci nasz ulubiony program? Albo że trzeba w końcu posprzątać w wysprzątanej już kuchni? Nie należy jednak mylić tego pojęcia z lenistwem, bo chociaż wydawać by się mogło, że to prokrastynacja powinna z tego lenistwa wynikać to sprawa okazuje się bardziej złożona. Lenistwo, chociaż również demotywuje do działania, to prokrastynacja polega na znalezieniu sobie lepszego, ciekawszego zamiennika dla zaplanowanych zajęć i obowiązków.

 

To zwlekanie z wypełnianiem swoich codziennych zadań tak jak każdy problem, ma swoje rozwiązanie. Jesteście zmęczeni samym sobą, bo okazuje się, że przez wieczne odkładanie wszystkiego na potem, to potem jednak nadchodzi a u was potęguje stres i frustracja zbliżającym się coraz szybciej deadlinem? Jeśli tak, to książka Rafała Albińskiego i Magdaleny Kuszewskiej „Poradnik skutecznego działania. Jak nie przekładać spraw na potem w obliczy prokrastynacji” pomoże ci pozbyć się uciążliwego widma prokrastynacji.

 

Najpierw kilka słów o autorach poradnika. Ich nazwiska nie znalazły się przy tworzeniu tej publikacji przypadkowo. Doktor Rafał Albiński jest z wykształcenia psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Aktualnie oczekuje na otrzymanie certyfikatu, pozwalającego wykonywać zawód. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze studentami na warszawskim uniwersytecie SWPS. Tematyka publikacji ściśle wiąże się z zagadnieniami, na których skupia się w swojej pracy akademickiej. Natomiast Magdalena Kuszewska jest doświadczoną dziennikarką, której teksty znaleźć można w takich tytułach jak „Polityka”, „Vogue”, „Gazeta Wyborcza”. Kiedy poznałam tych autorów, to jeszcze przed otworzeniem książki, pozbyłam się złudzeń, że trzymam w rękach kolejny, bezsensowny poradnik, z którego nic nie wyciągnę. A wręcz przeciwnie.

 

Powiedzieć, że ta lektura zmieniła moje życie, to byłoby za mało. Bardziej pasowałoby, że uratowała moje życie. Prokrastynacja była już od dłuższego czasu moim wrogiem numer jeden. Na ratunek przyszła mi właśnie owa publikacja. Jak na książkę pisaną z naukowego punktu widzenia, jest bardzo przyjemna dla czytelnika. Dzięki ogromnej wiedzy doktora Albińskiego i żyłki redaktorskiej Magdaleny Kuszewskiej tę pozycję czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Tak, że nie trzeba odkładać tej lektury na później! Autorzy nie tylko podają nam rozwiązania i metody jak walczyć z prokrastynacją, ale dogłębnie tłumaczą problem: czym ona jest, skąd się bierze i co w ogóle dla nas oznacza. Cóż, żeby pokonać wroga najpierw trzeba go poznać. Z tym podejściem zadanie narzucone przez autorów, czyli tytułowe jak nie przekładać spraw na potem, przestaje być takie trudne. W dodatku zaproponowane rady są skuteczne i naprawdę pomocne. Autorzy zdali się przewidzieć wszystkie możliwe sytuacje, kiedy będziemy chcieli porzucić obowiązki na rzecz rozrywki i pokazali techniki, dzięki którym wrócimy do wykonywania swoich zadań.

 

Nie będę ukrywać, że książka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy jak ja kiedyś nie potrafią dokończyć zaplanowanych działań, bo nawet wizja zmywania wydaje się ciekawsza. Jest to zdecydowanie jeden z lepszych poradników dostępnych na rynku w tej tematyce i warto po niego sięgnąć w obliczu problemu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial