Okładka wydania

Miłość I Wojna

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: JohnStasi Eldredge
 • Gatunek: Poradniki
 • Liczba Stron: 136
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788386941926
 • Wydawca: Logos
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Miłość I Wojna | Autor: JohnStasi Eldredge

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

"Miłość i wojna" cóż za przewrotny tytuł dla książki, której głównym tematem jest małżeństwo. Lepiej tego ująć nie można, bo w związku małżeńskim w pełni doświadczamy i jednego i drugiego. Miłość, to oczywiste, w końcu zwykle małżeństwo zawierają osoby, które się kochają. Wojna- no cóż, w związku zdarza nam się walczyć z małżonkiem, z jego zwyczajami, nawykami, czasem poglądami. Walczymy też nieraz sami ze sobą, ze swoimi odczuciami i pokusami. Nieustannie walczymy również z niewidzialnym wrogiem, którego celem jest zniszczenie małżeństwa i wprowadzenie w nie zamętu. Doskonale wiedzą o tym autorzy książki- Stasi i John Eldredgenowie, którzy tworzą szczęśliwe małżeństwo już ponad 25 lat. O swojej małżeńskiej drodze, napotkanych problemach i walce, którą wspólnie stoczyli postanowili opowiedzieć czytelnikom w swojej najnowszej książce "Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?".

 

Na początek wspomnę, że nie jest to typowy poradnik o małżeńskim życiu. Przede wszystkim jest to książka skierowana do chrześcijan, w której wszystko odnosi się do Pana Boga. Osoby będące na bakier z wiarą raczej nie będą zadowolone. Jest to książka skierowana do osób, które chcą żyć blisko Boga, które chcą rozbudzić i pielęgnować w sobie wiarę i na jej podstawie budować szczęśliwe małżeństwo, w którym również na pierwszym miejscu jest Bóg. Jedną z podstaw jest tutaj modlitwa (zarówno wspólna z współmałżonkiem jak i indywidualna), oddanie swoich spraw Panu Bogu oraz życie zgodnie z Pismem Świętym. Cała treść książki przeplatana jest licznymi odniesieniami właśnie do fragmentów z Biblii. Na końcu natomiast znajduje się dodatek w postaci gotowych modlitw pomocnych w sprawach małżeńskich.

 

W swojej książce autorzy Stasi i John dzielą się wieloma doświadczeniami i sytuacjami, które miały miejsc e w ich małżeńskim życiu. Są to zarówno dobre, szczęśliwe chwile, jak i te trudne, które wystawiały ich miłość na próbę. Warto zaznaczyć, że małżeństwo autorów nie było idealne- dwa razy musieli zmierzyć się z poważnym kryzysem i pokusą rozwodu. Znaleźli w sobie jednak siłę, aby pokonać trudności, dzięki nim wzmocnić się i dalej tworzyć związek małżeński. Oczywiście jak każda para wielokrotnie mierzyli się z różnymi trudnymi sytuacjami dnia codziennego. Dzięki temu ich wspomnienia są bardzo prawdziwe, zwyczajne, przemawiające do czytelnika. Nie ma tutaj zbędnego idealizowania, za to mamy pokazane małżeństwo takim jakim jest naprawdę, wraz z jego radościami i problemami.

 

Państwo Eldredgenowie pokazują czytelnikom istotę małżeństwa. Doradzają jak tworzyć dobry związek, w którym każda ze stron jest szczęśliwa. Poruszają tutaj takie zagadnienia jak własne pasje, wspólne marzenia, problemy z seksualnością, potrzeba posiadania przyjaciół, trudności związane z wychowywaniem dzieci. Zachęcają do tego, aby walczyć o związek i każdego dnia starać się, aby był on lepszy. Pokazują jak zauważać potrzeby drugiej osoby i w jaki sposób wypracowywać kompromisy. Przede wszystkim zaś zachęcają, aby zaprosić do małżeństwa Pana Boga.

 

Książka jest inspirująca. Zachęca do tego, aby przemyśleć swoje małżeństwo i wprowadzić w nim mądre zmiany. Pokazuje jak się rozwijać, jak być szczęśliwym, spełnionym człowiekiem, jak akceptować drugą osobę, jednocześnie nie rezygnując z siebie. To bardzo dobra lektura dla osób, które chcą ulepszać swoje małżeństwo, które borykają się z problemami lub też dopiero zaczynają małżeńską drogę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial