Okładka wydania

Wiatr

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wiatr | Autor: Igor Brejdygant

Wybierz opinię:

Pani M

Akcja powieści rozpoczyna się wczesną wiosną, gdy w Tatrach leży jeszcze sporo śniegu, a wyprawa w góry może się źle skończyć. Tak właśnie było w przypadku pary, która wyruszyła z Morskiego Oka na przełęcz Szpiglasową. Nagle spod grani Miedzianego schodzi lawina. Mimo podjętej akcji ratunkowej nie udało się odnaleźć ofiar. Ich ciała muszą pozostać w górach, dopóki warunki nie pozwolą na ich sprowadzenie. O ile uda się je odnaleźć. Najprawdopodobniej zostały wtłoczone pod lód stawu. Świadkiem tego wydarzenia był Wawrzyniec. Mężczyzna jest przekonany o tym, że tuż przed zejściem lawiny słyszał huk eksplozji. Czy to możliwe, że ci ludzie nie zginęli przez przypadek?

 

Sięgając po tę książkę, byłam pełna obaw. Jakiś czas temu straciłam kogoś w górach i nie wiedziałam, czy będę w stanie dźwignąć ten kaliber. Postanowiłam jednak zmierzyć się z tym tematem i nie żałuję, że to zrobiłam.

 

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że postać Wawrzyńca może wywołać u czytelników całą plejadę emocji – od tych najlepszych, po te najgorsze. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Sama muszę przyznać, że mam mocno mieszane uczucia względem niego. Z jednej strony miał coś, co mnie w nim intrygowało, ale z drugiej strony tak nieziemsko mnie irytował. Sprawy nie ułatwia jego umiłowanie do alkoholu. A o kwestiach związanych z seksem już nie wspomnę. Sama kijem bym go nie tknęła, ale o gustach się nie dyskutuje.

 

To była bardzo specyficzna książka. Nie umiem jej porównać do żadnej innej. Sprawa związana ze śmiercią dwójki osób w górach niesamowicie mnie intrygowała. Byłam ciekawa, co stało się, że doszło do ich śmierci. Zresztą oni wydawali mi się bardzo barwnymi postaciami.

 

Klimat tej powieści czasami mnie przytłaczał. I nie jest to zarzut z mojej strony, nie chcę, żebyście tak odebrali moje słowa. Chodzi mi bardziej o miejsce akcji i społeczność, która się tutaj pojawia. Odczuwałam niepokój niektórych bohaterów, nie wiedziałam, komu mogę zaufać. Umieszczenie akcji w górach dodatkowo podbijało w moim przypadku to uczucie niepokoju. Lubię takie psychodeliczne klimaty i jestem wdzięczna autorowi za to, że prowadził akcję niespiesznie. Gdyby wszystko leciało na łeb, na szyję, ta książka straciłaby swój urok, nie miałaby takiego klimatu.

 

Nie byłam w stanie podejść do tej powieści bez emocji, trochę mnie przeorała, ale nie żałuję, że się z nią zapoznałam. Kiedy już wydawało mi się, że doskonale wiem, dokąd to wszystko zmierza, nagle okazało się, że nawet nie jestem w punkcie wyjścia. Wawrzyniec umiejętnie przyczynił się do tego, że nie umiałam sama rozwiązać zagadki.

 

Dla jednych ta książka może być zbyt chaotyczna, za wolna. I jestem w stanie zrozumieć takie podejście. To nie była powieść, którą przeczytałam za jednym przysiadem. Musiałam robić sobie przerwy od czytania, ale nie dlatego, że czułam się przytłoczona tym, co się dzieje. Po prostu musiałam sobie pewne rzeczy poukładać.

 

Zdecydowanie odradzam czytanie tej książki do poduszki. Sama tak robiłam i przyznaję, że musiałam potem rano cofnąć się o parę stron, także lepiej czytajcie ją ze świeżym umysłem.

 

Podejrzewam, że nie do każdego trafi styl autora. W tej powieści mocno specyficzny, jednak mnie do siebie przekonał i nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial