Okładka wydania

Jedwabne Wątki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Luigi Dal Cin
 • Tytuł Oryginału: Le Mille E Una Storia D'Oriente
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Liczba Stron: 48
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 240x300 mm
 • ISBN: 9788380539433
 • Wydawca: Słowne
 • Oprawa: Twarda
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jedwabne Wątki | Autor: Luigi Dal Cin

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

„Jedwabne wątki, Baśnie z Dalekiego Wschodu”, autorstwa Luigi Dal Cin, to kolejna pozycja, która została wydana w cyklu  „Opowieści z czterech stron świata”. Do tej pory ukazały się już m.in.  „Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii” autorstwa Giusi Quarenghi oraz książki Luigi Dal Cina: „W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie” oraz „W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie”.

 

Każdy z nas kocha atmosferę tajemnicy, czy podróży do dalekich i tajemniczych miejsc, o których czytaliśmy w książkach, jako małe dzieci jeszcze. To właśnie takie opowieści, baśnie i legendy kształtowały naszą wrażliwość, ciekawość, która przeplatana była pragnieniami odwiedzenia tych wszystkich pięknych miejsc! Czasem mrocznych, a czasem magicznych!

 

„Jedwabne wątki, Baśnie z Dalekiego Wschodu” to właśnie takie opowieści, które pozwalają młodemu czytelnikowi wybrać się w daleką podróż z książką w ręku! Zabiorą go na Daleki Wschód, a dokładnie do Mongolii, Korei, Japonii, czy do Chin!!! To właśnie między innymi z tych krajów, pochodzą baśnie i opowieści wydane przez Wydawnictwo Słowne Młode! Opowieści nie są długie, jedne są nieco krótsze, inne troszkę dłuższe, ale wszystkie doskonale przemawiać będą do czytelnika, który kocha poznawać tradycje i wierzenia innych ludzi. Zainspirują i na pewno zaszczepią w dziecku nie tylko radość do czytania o odległym świecie, ale również wzbudzą chęć podróżowania i zwiedzania innych krajów! Opowieści/baśni jest aż 11 i mówią one o ludziach, zwierzętach, tradycjach, marzeniach, a każda historia kończy się mądrym morałem! Bohaterami są księżniczki z Dalekiego Wschodu, magiczne zwierzęta, czy nawet magiczne przedmioty – np. dzwon, który miał wykrywać złodzieja! Pełne alegorii, są dostosowane do młodego wieku czytelników i sama interpretacja tych opowieści sprawia radość i często wywołuje u czytelnika zdumienie!

 

Orientalny klimat, atmosfera baśniowych krajów porwie dzieci nieco starsze, zwłaszcza te które potrafią już czytać ze zrozumieniem i wiedzą, czym jest metafora i  jak interpretować opowieści! Dodatkowo warto oczywiście wspomnieć tutaj o ilustracjach, które dodają głębi samej treści. A nad ilustracjami pracowało również jedenastu ilustratorów i naprawdę wyczuć można ogromną różnorodność, która wprawia w zdumienie czytelnika! Okładkę zilustrowała autorka drugiej opowieści pt. „Księżniczka Rubinka” Andreina Parpajola. Nasycone barwy, a przede wszystkim bardzo do tekstu pasujące klimatycznie ilustracje sprawiają, że młody czytelnik wykorzysta oczywiście bujną wyobraźnię, jednak będzie miał już na starcie piękne wyobrażenie bohaterów i krajobrazu (w tym wypadku Japonii)! Pozostałe ilustracje artystów m.in.. Alexandra Junge, Liliany Bogger czy Maurizio Quarello są również fascynujące. Mają one w sobie wiele głębi i tak, jak wspomniałam, działają na wyobraźnię i oczarowują kolorem i barwą!

 

„Jedwabne wątki, Baśnie z Dalekiego Wschodu” wydane zostały w twardej oprawie, a sam tytuł zwraca na siebie uwagę nie tylko dlatego, że jest lekko wygrawerowany. Sięgając po tę pozycję książkową ma się wrażenie, iż naprawdę przeniesie ona czytelnika do innego wymiaru! Piękne baśnie zrobią na pewno ogromne wrażenie na czytelniku, zarówno dzięki samej treści, jak i wspomnianym ilustracjom!

 

Baśnie przenoszą nas do innego świata, do innej rzeczywistości! Są niczym zaczarowana wrota, dzięki którym można przejść do innego świata! Z pewnością opowieści Luigi Dal Cin, włoskiego pisarza, autora książek dla dzieci i młodzieży, zapadną na długo w pamięci! Niebawem na czytelnika czekać będą kolejne opowieści tego autora tj. „Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile” oraz „Gos tam-tamów. Bajki z Afryki”.

Bardzo polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial