Okładka wydania

Bliźnięta Tuttle Poznają Prawo

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bliźnięta Tuttle Poznają Prawo | Autor: Connor Boyack

Wybierz opinię:

sosnowaigielka

Prawo. Można wejść z nim w konflikt lub przestrzegać. Bronić albo tworzyć. Czym ono właściwie jest? Kto stoi za stanowieniem i pilnowaniem prawa? Czy prawo ma coś wspólnego z wolnością? Na te, oraz inne pytania szukają odpowiedzi bohaterowie książki „Bliźnięta Tuttle poznają prawo”, której autorem jest Connor Boyack. W kolejnym tomie edukacyjnej serii Etan i Emilia Tuttle zmierzą się z niełatwym zadaniem rozważania na temat wolności. Czeka ich również atrakcyjna praca domowa, polegająca na odszukaniu kogoś mądrego i wysłuchaniu, co ma do powiedzenia. Tym kimś okazuje się szalenie interesujący i stanowiący prawdziwą kopalnię wiedzy sąsiad, Fryderyk, którego nie sposób nie polubić. Odkrywa on przed dziećmi zupełnie nieznane zagadnienia.

 

Autor pochodzi do przedstawienia problematyki w interesujący, zagadkowy sposób. Umieszczając książkę w książce, przywołuje utwór z pierwszej połowy XIX wieku stworzony przez Frederica Bastiata. Przemawiając głosem sąsiada bliźniąt Tuttle, mówi m.in. o złych ludziach w państwie. Wskazuje na tych, którzy nie stoją za obywatelami, tylko dopuszczają się kradzieży i innych równie złych czynów. Co gorsza- robiąc to w imię prawa! Dzięki jasnym przykładom i przemawiającym do wyobraźni metaforom Connor Boyack trafia prosto do serca czytelnika. Pokazuje, jak ogromną wagę ma tworzenie i respektowanie prawa. Dzięki lekturze świadomość niektóre zjawiska zaczynają prezentować się w zupełnie innym świetle. Podobnie, jak zmienia się punkt widzenia. Czyż nie zapominamy czasem do czego mamy prawo? I jaka powinna być współzależność państwa i prawa?

 

Młody czytelnik, wraz z ciekawymi świata bliźniętami Tuttle, ma okazję poznać zawiłości świata społecznego i reguł nim rządzących. To niezwykłe, jakże aktualne okazują się mądrości sprzed tak wielu lat, których bohaterowie mają okazję posłuchać u swojego sąsiada. Moim zdaniem akurat ten tom serii wydanej przez Instytut Edukacji Ekonomicznej, to absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego człowieka. Nie tylko dziecka, ale również młodzieży i dorosłych, którzy być może zapomnieli o wielu istotnych kwestiach, które powinny być przestrzegane dla zachowania wolności. Nie można było tego chyba lepiej przedstawić, niż zrobili to Frederic Bastiat i Connor Boyack.

 

Atrakcyjności książce „Bliźnięta Tuttle poznają prawo” dodają piękne ilustracje.  Nie są w żaden sposób bajkowe, ale właśnie niezwykle realistyczne, współgrające z tekstem. Wykonał je Elijah Stanfield. Ten komiksowy typ rysunków jest wprost idealny dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Podobnie, jak w innych tomach, tutaj również mamy do czynienia z odpowiednią, niezbyt dużą ilością tekstu na stronie oraz sporej wielkości czcionką o ładnym kroju. Zabiegi te wspierają ucznia próbującego czytać samodzielnie oraz mającego trudności w skupieniu uwagi. Dobrym pomysłem jest również zamieszczenie na końcu książki pomysłów na pytania- zadania, które zapraszają czytelników do dyskusji, pozwalają utrwalić prezentowane treści, a także poszerzają je dzięki odnajdywaniu obrazujących temat przykładów z własnego otoczenia.

 

Komu (oprócz tego, że, jak wspominałam, każdy powinien ją przeczytać) przyda się książka o prawie Connora Boyacka? Skorzystają z niej ci, którzy chcą, by ich pociechy wyrosły na rozsądnych, broniących praw obywateli. Mogą po nią sięgnąć nauczyciele historii, ekonomii, przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie, opiekunowie szkolnych kół wolontariatu, a nawet... nauczyciele religii, gdyż pojawia się tam fragment o korzystaniu z sumienia. Dzięki lekturze przygód o Etanie i Emilii na wiele spraw można spojrzeć z zupełnie innej perspektywy niż się to zwyczajowo przyjmuje.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial