Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jak Troskliwa Matka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Troskliwa Matka | Autor: Jan Twardowski

Wybierz opinię:

Tulliana

Myślę, że ksiądz Jan Twardowski jest dziś postacią na tyle znaną, że nikomu już nie trzeba przedstawiać sylwetki tego bardzo skromnego poety – wybitnego przedstawiciela współczesnej liryki religijnej. Już w czasach chodzenia do liceum byłam wielbicielką twórczości księdza Twardowskiego – urzekła mnie prawda jego wierszy, ich prosty, czasem nawet jakby dziecięcy styl oraz szczególne umiłowanie postaci Matki Jezusa Maryi.
W ostatnim czasie dzięki wydawnictwu Bernardinum miałam okazję powrócić do pięknego literackiego świata wykreowanego przez księdza Jana Twardowskiego. Chcę Was serdecznie zachęcić do lektury i rozważań książki z cyklu maryjnego pt. ,,Jak troskliwa matka. Rozważania na nabożeństwa majowe, różańcowe oraz roraty”.

 

Skąd pomysł na antologię maryjną księdza Twardowskiego?

Niestety księdza Jana Twardowskiego od 2006 roku nie ma już z nami, ale każdy, kto jest wielbicielem jego twórczości przyzna, że ten religijny poeta szczególną miłością obdarzał przez całe swoje życie Maryję Matkę Bożą i pewnie byłby zadowolony, że Wydawnictwo Bernardinum podjęło decyzję o publikacji 3 części antologii maryjnej na podstawie jego kazań i rozważań oraz wierszy. Dzięki unikatowej twórczości Jana Twardowskiego mamy niepowtarzalną okazję poznać najważniejsze przymioty Maryi: pokorę, czystość, zdumienie, zadziwienie sprawami, które stały się Jej udziałem, odkąd dowiedziała się, że zostanie Matką Zbawiciela.

 

Czym jest właściwie książka pt. ,,Jak troskliwa matka”?

Prezentowana tutaj książeczka nawiązująca do popularnego tematu maryjnego zawiera nie tylko wiersze księdza Jana, ale też ciekawe rozważania, takie mini rekolekcje na wszystkie miesiące szczególnie poświęcone kultowi Matki Jezusa, czyli maj, październik, grudzień, kiedy to katolicy uczęszczają na piękne nabożeństwa majowe, różańcowe oraz adwentowe msze czyli roraty. Dzięki lekturze zebranych w książce przemyśleń czytelnik ma okazję bliżej poznać życie na ziemi i niezwykłą misję od Boga, jaką otrzymała prosta dziewczyna o imieniu Maria. W trzecim tomiku cyklu maryjnego pt. ,,Jak troskliwa matka” znajdziecie  odwołania do popularnych i bardzo pięknych modlitw do Matki Boskiej takich jak: Litania Loretańska, Pozdrowienie Anielskie, Magnificat, czy modlitwa Pańska Ojcze Nasz. Opisywana tutaj książeczka zawiera fragmenty wierszy księdza Twardowskiego, liczne niepublikowane dotąd jego rozważania, wybrane z homilii, które wygłaszał swoim wiernym na przestrzeniu kilkudziesięciu lat posługi kapłańskiej.

 

Uniwersalne przesłanie płynące z książki ,,Jak troskliwa matka”

Trzeci tomik cyklu maryjnego, który wam tutaj przedstawiam to książeczka zawierająca wiele cennych wskazówek, dotyczących sposobów modlitwy do Matki Boskiej i wyrażania uczucia miłości do niej.  Książeczka z pewnością przypadnie do gustu przede wszystkim osobom wierzącym w Boga i oddającym hołd religijny również Matce Maryi, ale można rozważać ją również jako wartościowe dzieło literackie zawierające uniwersalne, humanistyczne przesłania, dzięki którym poznajemy istotę miłości do własnej, ziemskiej matki, uczymy się ją naprawdę doceniać i szanować. Książeczka ,,Jak troskliwa matka” to pięknie wydana publikacja, którą powinniśmy zawsze mieć pod ręką i korzystać z niej podczas modlitwy do Maryi. Rozważania w niej zawarte są niezbyt długie i skomplikowane, z powodzeniem można czytać je w dowolnej kolejności. Dzięki tej niezwykłej książeczce spojrzycie w nowy sposób nie tylko na postać księdza Jana Twardowskiego, ale też nauczycie się pielęgnować swoje uczucie do matki – zarówno ziemskiej rodzicielki, jak i tej cudownej Panienki, której przyszło w udziale od Boga zostać Matką Jezusa Zbawiciela ludzkości. Szczerze zachęcam Was do uważnej lektury i rozważań niniejszej książeczki pt. ,,Jak troskliwa matki”, a sama
z pewnością chętnie sięgnę po wcześniejsze dwa tomiki należące do cyklu maryjnego księdza Jana Twardowskiego.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial