Okładka wydania

Zielonym Do Góry

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Anna Piotrowska
 • Tytuł Oryginału: Zielonym Do Góry
 • Gatunek: Poradniki
 • Liczba Stron: 176
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 175x245 mm
 • ISBN: 9788365782427
 • Wydawca: VIRIDIA AB
 • Oprawa: Twarda
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zielonym Do Góry | Autor: Anna Piotrowska

Wybierz opinię:

Chris

Trendy dotyczące aranżacji mieszkania zmieniają się praktycznie równie często co ich odpowiedniki odzieżowe. Z pewnością niejeden z nas pamięta jeszcze czerwone dywany z ciemnymi wzorami, które można było podziwiać u rodziców lub dziadków. Dzisiaj niedopuszczalne i kiczowate, a kiedyś stanowiły nieodłączny element większości mieszkań. Panują jednak pewnego rodzaju stałe bez których nie potrafilibyśmy wyobrazić sobie dekorowanie naszego nowego lokum. Mogą się zmieniać ich formy, dekoracje, ustawienia, ale dalej stanowią niezbędną i wręcz wymaganą część większości domów. O czym mowa? Oczywiście o roślinach, które nie tylko są pięknymi ozdobami, ale także przede wszystkim źródłem czystego powietrza. Anna Piotrowska w swojej najnowszej książce pokazuje właśnie jak możemy je w cudowny sposób zaaranżować w swoim mieszkaniu.

 

Mówiąc „roślina w domu” przychodzi nam na myśl kilka niezbędnych elementów. Donica, woda i parapet- to z pewnością byłyby najczęstsze odpowiedzi w znanym programie telewizyjnym, gdyby zadać pytanie o to co potrzebujemy do uprawy flory w mieszkaniu. Anna Piotrowska wychodzi poza takie założenia i pokazuje wszystkim czytelnikom, że możemy nie tylko ukazać je w zupełnie inny sposób, ale także za pomocą zupełnie innych narzędzi i dotychczas niewykorzystywanych, zbędnych przedmiotów. W ten sposób poznajemy takie formy jak: las w słoiku (nieco bardziej znane szerszej publiczności), kokedamy (w mojej ocenie największy szok i najpiękniejsze aranżacje) czy też specjalistyczne plecionki i stare drewna stanowiące idealne podłoże. To wszystko opisane jest w szczegółowy, ale z pewnością prosty sposób, dzięki czemu nawet najwięksi florystyczni laicy nie powinni mieć problemów z przygotowaniem takowych aranżacji. Do każdej przedstawionej metody Anna Piotrowska dołączyła również liczne zdjęcia, dzięki którym nie tylko krok po kroku możemy śledzić czy nasze starania idą zgodnie z zamierzeniem, ale także możemy przyjrzeć się efektowi końcowemu. To wszystko sprawia, że możemy na własne oczy przekonać się czy takowa forma będzie odpowiednia dla naszego mieszkania czy też domu oraz czy nie będziemy mieć problemów z dostępem do materiałów i przede wszystkim wykonaniem. Jak już jednak wspomniałem wcześniej, autorka wszystko ukazała w minimalistycznym, ale wyczerpującym stylu, który sprawia, że bardzo łatwo dociera do czytelników. Oczywiście nie jest to książka typowa na wieczorne, spokojne spędzenie czasu, ale bardziej poradnik, w który każdy, wrażliwy na estetykę otoczenia, powinien się zaopatrzyć. Myślę, że przedstawione przez Annę Piotrowską aranżacje są również w pewnym stopniu uniwersalne, dzięki czemu ich wygląd nie powinien ulec przestarzeniu i pasować do wszelkiego rodzaju wykończenia mieszkań. To także wspaniałe sposoby na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem gdyż niejednokrotnie takowy układ roślin może wiązać się także z przednią zabawą. Nie tylko pobudzamy własną wyobraźnię, ale także sprawiamy, że nasze najbliższe otoczenie wzbogacane jest przez własnoręcznie zrobione dekoracje. W przypadku gdy do ich wykonania zaangażujemy też nasze małe pociechy to możemy przysłowiowo upiec dwie pieczenie na jednym ogniu- piękna aranżacja oraz świetnie spędzony razem czas, który dostarczył zabawy i edukacji. Czy czegoś chcieć więcej? Mojej skromnej osobie zdecydowanie zabrakło większej ilości pomysłów. Mimo wszystko otrzymaliśmy ich nie za wiele, ale jestem przekonany, że „Zielonym do góry” to tylko idealny wstęp do kolejnych tego typu poradników pani Anny Piotrowskiej.

 

Jak ważna jest flora w życiu każdego człowieka, możemy przekonać się już jako uczniowie szkoły podstawowej. Z biegiem lat nie tylko dostrzegamy ich walory ważne przy funkcjonowaniu ekosystemu, ale także jako niezbędny element aranżacji naszego najbliższego otoczenia. Dzięki książce Anny Piotrowskiej możemy wybiec poza utarte schematy i ukazać rośliny jako nie tylko praktyczny i niezbędny element mieszkania, ale także jako wspaniałe dekoracje. Jeżeli do tego wszystkiego dodamy jeszcze fakt wykonania ich własnoręcznie i związanego z tym poczucia dumy, uzyskujemy praktycznie idealne połączenie. Dokładnie takie jak sposoby autorki na rośliny.   

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial