Okładka wydania

Poltergeist Przypadek Z Enfield

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Poltergeist Przypadek Z Enfield | Autor: Guy Lyon Playfair

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Wyobraź sobie, że w twoim domu nagle zaczynają dziać się nieprawdopodobne rzeczy- meble się przesuwają, z sufitu spadają różne przedmioty, słychać dziwne hałasy, których nie można racjonalnie wytłumaczyć. I choć może nam się wydawać, że to niemożliwe i wszystkie tego typu zdarzenia da się naukowo wyjaśnić okazuje się, że nawet nauka bywa czasem bezradna wobec  zjawisk paranormalnych. A już na pewno była bezradna wobec głośnego przypadku z Enfield, w którym dom rodziny Harperów dostał się pod władanie poltergeista. Przypadek ten, jeden z najgłośniejszych jeśli chodzi o zjawiska nadprzyrodzone został dokładnie zbadany i udokumentowany. Na jego temat powstało wiele artykułów i filmów dokumentalnych oraz książka "Poltergeist. Przypadek z Enfield" , której autorem jest Guy Lyon Playfair, badacz zjawisk nadprzyrodzonych, który osobiście zajmował się tytułową sprawą.

 

Autor książki przybył do rodziny Harperów w 1977 roku, aby pomóc jej poradzić sobie z działalnością poltergeista. Byt ten objął we władanie dom Harperów dokonując w nim nieprawdopodobnych rzeczy. Na początku były to tylko sytuacje związane z przesuwaniem mebli, rzucaniem przedmiotami czy dziwnymi stukami, z czasem jednak incydenty zaczęły się nasilać utrudniając rodzinie normalne funkcjonowanie. Wyrzucanie dzieci z łóżek, ściąganie pościeli, niszczenie mebli i przedmiotów to tylko nieliczne przykłady dręczenia, którego doświadczyli Harperowie. Z czasem do repertuaru działań poltergeista doszły również niebezpieczne zdarzenia zagrażające życiu rodziny, sytuacje całkowicie zaprzeczające prawom fizyki oraz przerażające głosy. Guy Playfair przy pomocy różnych osób zaangażowanych w badanie zjawisk nadprzyrodzonych starał się udokumentować jak najwięcej z tych działań przy pomocy magnetofonu i fotografii. Próbował również zrozumieć sposób działania poltergeista i sytuacje, które to działanie nasilają.

 

Książka ta, to bardzo szczegółowy zapis obserwacji autora. Opowiada on czytelnikom o sytuacjach, których był świadkiem w domu Harperów oraz o tym w jaki sposób próbował sobie z nimi poradzić. Możemy tutaj prześledzić próby zrozumienia poltergeista i nawiązania z nim kontaktu. Jednocześnie autor przedstawia wątpliwości jakie budziła w nim cała sprawa i fakty, które te wątpliwości rozwiały. Choć sytuacja dotyczy sił nadprzyrodzonych autor podchodzi do wszystkiego bardzo spokojnie bez zbędnego histeryzowania i wzbudzania niepotrzebnych emocji. Traktuje działalność poltergeista jak coś, co po prostu czasami się zdarza i choć nie jest wyjaśnione naukowo, to jednak istnieje. Bez wątpienia ta książka to doskonale napisany dokument, w którym autor wnikliwie analizuje sytuację i opowiada o niej w bardzo interesujący sposób.

 

Jeśli chodzi o emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania, to powiem krótko- jeszcze nigdy tak bardzo nie bałam się przy książce. Wcale nie dziwi mnie fakt, że opisana tutaj historia stała się inspiracją do stworzenia słynnego horroru "Obecność 2". Zdecydowanie jest to książka dla ludzi o mocnych nerwach, takich, którzy lubią czasem poczuć dreszcz strachu. I choć zjawiska paranormalne wywołują sporo kontrowersji i wiele jest osób, które zwyczajnie w nie nie wierzą, to po przeczytaniu tej książki ja nie mam żadnych wątpliwości, że istnieją rzeczy niezbadane, o których wciąż nic jeszcze nie wiemy. Czy osoby sceptycznie nastawione do tematu ten dokument przekona- nie wiem, mogę natomiast stwierdzić, że osoby interesujące się takimi zjawiskami, bez względu na poglądy znajdą tutaj ciekawy, wnikliwy opis jednej z najbardziej znanych spraw związanych ze zjawiskami paranormalnymi.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial