Okładka wydania

Przewlekła Choroba Nerek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Susan Zogheib
 • Tytuł Oryginału: The Renal Diet Cookbook For The Newly Diagnosed
 • Gatunek: Poradniki Zdrowie
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x220 mm
 • ISBN: 9788381322409
 • Wydawca: Zwierciadło
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Przewlekła Choroba Nerek | Autor: Susan Zogheib

Wybierz opinię:

Mirosława

„Mimo choroby, można mieć długie, zdrowe i szczęśliwe życie”

Od czasu do czasu sięgam po różnego typu poradniki dotyczące zdrowia, nawet jeżeli przedstawiany w nich problem mnie nie dotyczy. Jednak zdaję sobie sprawę, że wiele osób zmaga się ze schorzeniami, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie odbierając radość życia. Jednym z częstszych chorób dosięgających ludzki organizm są problemy z nerkami, dlatego autorka porusza ten temat w swojej książce „Przewlekła choroba nerek”.

 

Susan Zogheib ukończyła studia na Wydziale Żywienia Człowieka Uniwersytetu Ryerson w Toronto, w dziedzinie popularyzacji nauki o żywieniu. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie, jako dietetyk kliniczny. Lubi potrawy lekkie, proste i pełne smaku. Napisała kilka książek dla osób chorych na nerki, wśród nich bestseller „Renal Diet Cookbook” oraz „REnal Diet Plan& Cookbook”.

 

Przewlekła choroba nerek, czyli w skrócie PChN, to problem wielu ludzi na całym świecie, ale autorka przedstawia go z punktu widzenia amerykańskiego, gdzie na  to schorzenie cierpi ponad 30 milionów Amerykanów. Jednym z czynników wpływających na ten stan jest dieta, która znacznie przyczynia się do zwiększania ryzyka pojawienia się problemów z nerkami, ale też przy odpowiednim odżywianiu, można znacząco zniwelować skutki wcześniejszych błędów żywieniowych.

 

Pani Susan Zogheib pomogła już wielu osobom doradzając zmianę stylu życia i sposobu odżywiania, teraz zamieściła swoje porady i propozycje dań w pięknie wydanej książce. Zamieszczona w niej tematyka została ujęta w czternastu rozdziałach, ale można wyodrębnić dwie główne części. Pierwsza to typowa teoretyczna wiedza na temat nerek, ich roli w naszym organizmie, budowie, funkcjonowaniu, przyczynach powstawania chorób nerek, profilaktyki oraz programu spowalniającego rozwój PChN.

 

Książka „Przewlekła choroba nerek” to przede wszystkim mnóstwo ciekawych przepisów na różnorodne dania z uwzględnieniem wskazówek zamieszczonych w części teoretycznej. Na uwagę zasługuje bardzo ładne wydanie poradnika, który wprawdzie posiada klejone brzegi, ale okładka jest wzmocniona skrzydełkami i polakierowana, dzięki czemu nie ulegnie zbyt szybko zniszczeniu.

 

Wnętrze zostało wydrukowane na gładkim, białym papierze wyraźną czcionką, a poszczególne zagadnienia wyszczególnione są kolorowymi literami. Wyraźnie zostały też zaznaczone początkowe strony rozdziałów, które rozpoczyna zawsze duże kolorowe zdjęcie i krótki wstęp wprowadzający w tematykę danej partii materiału.

 

Wiedza teoretyczna nie zabiera zbyt dużo stron książki i jest napisana konkretnie, zwięźle, zrozumiale i zajmuje 68  stron. Natomiast pozostałych ponad 120 stron wypełniają różnorodne przepisy na śniadania, przeciery i napoje, przekąski i dodatki, zupy, sałatki, dania główne z dużą porcją warzyw ale też z mięsa oraz desery. Na początku każdego rozdziału tej części, zamieszczone zostało duże zdjęcie jednej z proponowanych potraw oraz spis przepisów znajdujących się w danej kategorii żywieniowej. Niestety, nie wszystkie receptury są opatrzone zdjęciami a szkoda, gdyż uważam, że kolorowe wizerunki potraw zachęcają do wypróbowania opisywanych dań.

 

„Najważniejsze jest pozytywne nastawienie”

Nerki są jednym z ważniejszych organów, gdyż są naszymi małymi oczyszczalniami, filtrami, normują pracę całego naszego organizmu, pomagają regulować ciśnienie tętnicze krwi, podtrzymują nawodnienie organizmu, pobudzają wytwarzanie czerwonych krwinek w szpiku. Zawarte w książce porady i przepisy zainteresują z pewnością osoby zmagające się z PChN, ale też mogą być przydatne dla tych, którzy cieszą się dobrym zdrowiem i chcieliby wiedzieć, jak zadbać o te ważne narządy naszego organizmu.   Pani Susan Zogheib jest przekonana, że jej zalecenia, czterostopniowy program zamieszczony w książce i przepisy pomogą zapobiec chorobie niewydolności nerek i uniknąć dializoterapii, a  osobom zdrowym utrzymać optymalny stan zdrowia tych narządów i całego organizmu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial