Okładka wydania

Tamtej Nocy W LA

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tamtej Nocy W LA | Autor: Iga Karst

Wybierz opinię:

MarJadka

„Romans, muzyka i tajemnicza zbrodnia w Hollywood”. Zaciekawiło mnie tylko to jedno krótkie zdanie na okładce książki, krótki opis historii, ale i sama okładka z klawiszami fortepianowymi dochodzącymi do grzbietu. Nie pomyliłam się, książka warta była przeczytania. Oczywiście, każdy może sobie wyrobić odmienną opinię. Ale dla mnie to było świetne oderwanie się od smętnego pojawienia się jesieni i deszczowej, a przy tym bardzo wietrznej pogody. Dzięki książce przeniosłam się do tętniącego ciągle życiem Hollywood Złotej Ery, opromienionego do tego prawdziwym słońcem, którego tak bardzo mi na co dzień brakuje.

 

Autorka, Iga Karst, mieszka i tworzy we Wrocławiu. Zadebiutowała w 2005 roku w wieku zaledwie dziewiętnastu lat, dzięki czemu stała się jednym z najmłodszych debiutantów na rynku wydawniczym.  W swoim dorobku ma już kilka powieści, w tym kryminały, thrillery i romanse. Zawodowo związana jest z branżą PR.

 

Czy kadr niepozornej fotografii może pomóc w rozwikłaniu zbrodni sprzed wielu wielu lat? Zanim zaczniemy się nad tym zastanawiać, poznajmy najpierw bohaterów tej niecodziennej historii. Nina Witt – dyrektorka w jednej z największych korporacji jubilerskich w kraju. Prawdziwa kobieta sukcesu. Ale ceną za to jest samotność i pustka. Nie wypełnia jej nawet ukochana muzyka. Wanda Fabian – niegdysiejsza gwiazda ekranu, która nagle zniknęła z Los Angeles. Nina trafiła na nią przypadkiem i namówiła, by stała się gwiazdą jubileuszu firmy jubilerskiej, prezentując jej biżuterię w jubileuszowym katalogu. Alan Lucas – znany aktor filmowy, z którym Wanda Fabian występowała. Tom – siostrzeniec Alana. Maks Makowiecki – fotograf w firmie jubilerskiej, w której pracuje Nina.

 

Przypadek sprawia – choć jak mówią niektórzy, nie ma przypadków, a życie pisze najbardziej nieprawdopodobne scenariusze – że Maks i Nina wchodząc po schodach kamienicy, w której mieszka Nina poznają pewną starszą panią. Idą po schodach z dwoma siatkami pełnymi pomarańczy potknęła się i w efekcie na idących niżej Ninę i Maksa poleciał wręcz grad cytrusów. Niepostrzeżenie Maks robi starszej pani zdjęcie, które wywołuje zachwyt samego dyrektora firmy, Zygmunta Domalewskiego. Sekretarka rozpoznaje w niej dawną gwiazdę ekranu, Wandę Fabian. Domalewski każe Ninie namówić Wandę na pozowanie w biżuterii firmy do jubileuszowego katalogu. W efekcie jedzie z Wandą Fabian na zdjęcia do Los Angeles. Tam nieoczekiwanie aktorka spotyka Alana Lucasa. Spotkanie zaaranżował oczywiście szef Niny wespół z fotografem, Maksem Makowieckim. To rozpoczyna serię zdarzeń prowadzących w efekcie do wyjaśnienia tragicznej śmierci żony Alana Lucasa. Po telefonie od dziennikarza Charlesa Griffina, chcącego od Wandy Fabian uzyskać komentarz na ten temat, Nina i Tom po rozmowie z Alanem dowiadują się, że jednak on i Wanda mieli przed laty romans. Nie wierząc w winę Wandy zaczynają drążyć sprawę. Poszukiwania doprowadzają ich do zdjęć nieżyjącego już, słynnego fotografa gwiazd, Richarda Maya. Czy kadr niepozornej fotografii może pomóc w rozwikłaniu zbrodni sprzed wielu wielu lat? …

 

Wielkim atutem tej powieści jest towarzysząca w tle muzyka, która zdaje się towarzyszyć wszędzie, przenikać każdą stronę, każdy wiersz, brzmieć w tle każdej sceny. Autorka umieściła na początku playlistę, którą można sobie odtworzyć. Można też potraktować ją jako punkt wyjścia do stworzenia swojej własnej playlisty w klimacie tamtego czasu złotej ery Hollywood. Warto czytać „Tamtej nocy w LA” słuchając jednocześnie podanej przez Igę Karst muzyki. Tworzą fantastyczną całość.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial