Okładka wydania

Zdrowy Ogród

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Brigitte Goss
 • Gatunek: Poradniki
 • Liczba Stron: 136
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x235 mm
 • ISBN: 9788366457065
 • Wydawca: VIRIDIA AB
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zdrowy Ogród | Autor: Brigitte Goss

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

Brigittte Goss, to pasjonatka naturalnego ogrodnictwa. Jej fascynacją jest naturalny ogród, wolny od  środków chemicznych. Zdrowe rośliny, zarówno te przeznaczone do spożycia, jak i te ozdobne, to jej cel. Autorka przyszła na świat w Środkowej Frankonii i podążała za swoim hobby również w życiu zawodowym. Jest technikiem ogrodnictwa, a popularność przyniosły jej programy telewizyjne, które zaczęła współtworzyć i w których występuje. To taka nasza Maja Popieralska.

 

„Zdrowy ogród – wolny od chemii” z podtytułem „Przewodnik po naturalnych metodach pielęgnacji i ochrony przydomowych roślin” wydany został przez  Wydawnictwo Chcę Robię Mam, które stara się publikować książki o tematyce ekologicznej, ale również poradniki, które afirmują dobre życie, w którym obecna jest szeroko pojęta życiowa pasja. Poprzez publikacje chce wpływać pozytywnie na swojego czytelnika. Wśród książek tego wydawnictwa znajdziemy poradniki dla rodziców, dla właścicieli zwierząt domowych itp.

 

Książka Brigitte Goss „Zdrowy ogród – wolny od chemii” podpowiada w jaki sposób dbać o swój ogród, korzystając z ekologicznych sposobów walki ze szkodnikami i chorobami roślin. Ale publikacja ta również podpowiada, jak rośliny na siebie wpływają i w jaki sposób uniknąć kłopotów, dobierając odpowiednie nasadzenia. Książka jest pełna pięknych ilustracji, które robią na czytelniku ogromne wrażenie. Autorka dobrała przepiękne fotografie kwiatów oraz ogrodów, które są zdrowe i pełne koloru. Ale nie zapomniała również o zdjęciach, przedstawiających popularne choroby roślin oraz owady, żerujące na uprawach, które niszczą roślinność. To właśnie tych ostatnich fotografii jest sporo, co pozwala ogrodnikowi na zidentyfikowanie problemu i próbę walki z nimi za pomocą wolnych od chemii sposobów! Te również proponuje autorka, pokazując, że samemu również można uzyskać substancje, dobierając naturalne ekstrakty roślin, które zwalczają choroby i owady.

 

Autorka „Zdrowy ogród – wolny od chemii” chętnie dzieli się poradami również w zakresie dbania całościowego o rośliny, by cieszyć się zdrowymi zbiorami. Podpowiada np. w jaki sposób zadbać o winorośl (podsuwa pomysł korzystania z tiulowych woreczków, aby owady nie niszczyły winogron), ale daje mnóstwo innych ciekawych rad, które często mogą okazać się odkryciem, zwłaszcza dla mało doświadczonych ogrodników!

 

Jeśli chodzi o budowę poradnika, to jest on bardzo przejrzysty, można z niego korzystać przez cały rok, a nie tylko w sezonie ogrodniczym! Warto skupić się na tym, jak zadbać o rośliny zarówno w porze wiosennej, jak i dowiedzieć się, co robić, by rośliny przezimowały w bezpiecznych warunkach. Autorka podpowiada, jakie rośliny warto posadzić obok siebie i jakie owady zaprosić do ogrodu. Odpowiada też na pytanie, jak to zrobić, żeby czuły się one w ogrodzie dobrze i pełniły swoje funkcje.

 

Dzięki zaznaczonym i wyróżnionym na zielono uwagom: „co może zrobić ogrodnik?”, czytelnik dowie się jak powinien zadziałać w ogrodzie, kiedy spotka się z problemem w postaci albo owadów niszczących plony, albo z chorobą, która niszczy roślinę. Dodatkowo w jednym z rozdziałów Autorka Brigitte Goss podzieliła się pewnymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak rozpoznać, że roślinie może coś szkodzić, przyglądając się  np. kolorowi liści… Okazuje się jednak, że niektóre choroby roślin są nieuniknione i jak mówi sama Goss, warto wiedzieć o ich istnieniu, ale i czasem  trzeba również skorzystać z rady, która brzmi w takiej sytuacji:  „… po prostu nie zwracaj uwagi”…

 

Pięknie wydana, ciekawa i profesjonalna publikacja! Przeznaczona zarówno dla laika, jak i dla kochającego ogród doświadczonego ogrodnika, pragnącego być bardziej EKO!

 Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial