Okładka wydania

Niebieski Las

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Niebieski Las | Autor: Grzegorz Bobin

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

Ostatnio bardzo często sięgam po powieści z gatunku fantasy. Książki te chociaż na chwilę bardzo pomagają mi w zapomnieniu o codziennych troskach i zmartwieniach. Przenoszą mnie one w świat magii, czarów, niesamowitych stworzeń i cudownego świata. Tym razem w moje ręce trafiła powieść „Niebieski las" autorstwa Grzegorza Bobina. Najbardziej moją uwagę przykuła okładka, którą zapragnęłam mieć w swojej biblioteczce. Opis również wydał mi się interesujący, dlatego też bez zastanowienia po nią sięgnęłam. Jednak, czy to była dobra decyzja przekonacie się czytając poniższą recenzję.

 

Wydarzenia przedstawione w powieści „Niebieski las" dzieją się w królestwie Inis. Królestwo to słynie z przepięknych i drogocennych koni. Niestety spokój w królestwie zakłóca bezwzględny mag Theron, dla którego życie ludzkie jest nic nie warte. Jego jedynym celem jest przejęcie mocy wszystkich magów, przez co on stanie się najpotężniejszym czarownikiem. Theron nie cofnie się przed niczym, aby swój plan zrealizować. Królowa Inis, Eldalonia za wszelką cenę będzie chciała go powstrzymać. Chce ona zadbać o bezpieczeństwo swoich przyjaciół i poddanych. Jednak, czy odnajdzie ona w sobie pokłady siły, które będą w stanie pokonać Therona? Czy Eldaloni uda się znaleźć sprzymierzeńców? Ile będzie ona musiała poświęcić, aby uratować królestwo? Czy będzie gotowa na tak wielkie poświęcenie? Tego dowiecie się sięgając po powieść „Niebieski las" autorstwa Grzegorza Bobina.

 

Na początku chciałabym powiedzieć, że ta lektura zostanie jedną z najlepszych książek roku 2021! Spodziewałam się, że będzie ona dobrze napisana, jednak na takie zaskoczenie zdecydowanie nie liczyłam. Grzegorz Bobin napisał tę powieść na bardzo wysokim poziomie. Powiem szczerze, że jedyną rzeczą, do której mogłabym się przyczepić jest jedynie początek, który nie bardzo mi się podobał. Jednak z każdą kolejną stroną było coraz lepiej, a zakończenie dosłownie wbiło mnie w fotel. Bardzo ciężko było mi się rozstać z bohaterami, których bardzo polubiłam. Obecnie mam czytelniczego kaca, którego ciężko mi zwalczyć, gdyż zaczynając kolejną książkę, nie mogę się na niej skupić.

 

Najważniejszym elementem tej powieści są dla mnie opisy, które bardzo działają na wyobraźnię czytelnika przez co możemy zupełnie przenieść się w ten wymyślony świat Inis i przeżywać z bohaterami niesamowite przygody. Znajdziemy tutaj momenty, które sprawią, że w naszych oczach pojawią się łzy. Ale znajdziemy również takie kiedy uśmiech nie będzie schodził nam z twarzy. Język powieści jest prosty i zrozumiały. Akcja rozwija się w zadowalającym i szybkim tempie przez co nie mamy ani chwili na nudę. Jednak książka ta nie jest tylko zwykłą powiastką do poduszki. Wyciągniemy z niej pewne wnioski. Otóż autor bardzo dokładni pokazał ile są w stanie dla bliskich i przyjaciół poświęcić inni. Takie poświęcenie jest w czasach dzisiejszych niespotykane, ale ta lektura daje nam do myślenia. Początek może i nie był zachęcający (jak już wyżej wspomniałam), ale całokształt oceniam bardzo pozytywnie i wiem, że jeszcze do tej książki powrócę.

 

Reasumując „Niebieski las" autorstwa Grzegorza Bobina to powieść, którą bardzo gorąco polecam zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Fabuła jest niezwykle wciągająca, dlatego na czytanie zarezerwujcie sobie troszkę czasu, gdyż bardzo ciężko jest z się z nią rozstać. Mi przeczytanie jej zajęło mi dwa dni, ale jakbym mogła przeczytałabym ją jednym tchem. Także jeżeli macie jakiekolwiek obawy to uwierzcie mi nie warta, a ta historia zapisze się w waszej pamięci na długo.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial