Okładka wydania

Uwolnij Głowę

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Uwolnij Głowę | Autor: Jennie Allen

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

Jennie Allen  autorka „To istnieje tylko w twojej głowie i tylko tam możesz sobie z tym poradzić” jest biblistką, ale również udziela się w mediach społecznościowych, prowadzi bloga, pisze książki i artykuły, nagrywa również podcasty. Aktywnie działa w organizacji IF:Gathering. Jej poradnik ma za zadanie pomóc osobom z problemami (negatywne myślenie) oswoić myśli i „uwolnić głowę”. Przetłumaczony na wiele języków, został bardzo pozytywnie przyjęty przez rzesze czytelników. Warto zaznaczyć, iż jest to poradnik skierowany do chrześcijan. Opiera się on na wierze w Boga. Autorka często odnosi się do swojej wiary, dlatego dla agnostyków i niewierzących w Boga, jest to propozycja raczej nietrafiona.

 

Jennie Allen w swoim poradniku odnosi się do przekonań, które każdy człowiek posiada od najmłodszych lat, a które niekoniecznie są zgodne z rzeczywistością. To właśnie one sprawiają często, że  myśli „galopują” w miejsca dla każdego trudne, a emocje są również często problematyczne. Autorka „To istnieje tylko w twojej głowie i tylko tam możesz sobie z tym poradzić” podpowiada, że w Piśmie Świętym można znaleźć zachętę do „zmiany naszego myślenia” i że jest to jak najbardziej możliwe. Chce wyrwać innych ze spirali, którą sami sobie fundują poprzez własne negatywne emocje, myśli, nad którymi często nie panują, zachowania, które są często ich konsekwencją, a także relacje, w które się wplątują! Autorka poddaje pod rozwagę kilka ważnych tematów (oczywiście związanych również w wiarą w Boga), które mogą pomóc osobom z problemem.

 

Jej książka to nie tylko rady, odnoszące się do tego, jak  nad sobą pracować, ale w pewnym sensie również świadectwo wiary Jennie Allen. Poza tym, w poradniku można znaleźć także liczne sytuacje i doświadczenia z jej prywatnego życia, które mogą okazać się dla czytelnika ciekawym tłem do rozmyślań nad własnym zachowaniem oraz stosunkiem wobec siebie i innych. Autorka „To istnieje tylko w twojej głowie i tylko tam możesz sobie z tym poradzić” odnosi się nie tylko do Pisma Świętego, ale również często wspomina najnowsze badania naukowe, które okazują się być adekwatne z jej odkryciami i poradami, jakich udziela.

 

W książce można znaleźć miejsca, gdzie można zapisać swoje myśli, czy refleksje, które pojawiły się podczas lektury poradnika. Co więcej autorka stara się zachęcić czytelnika do pracy nad sobą i podsuwa mu liczne pytania. Mają one za zadanie skłonić odbiorcę do refleksji i uzmysłowić mu, że popełnia sporo błędów wynikających właśnie ze wspomnianych błędnych przekonań. W swojej publikacji autorka zdecydowanie bardzo często odnosi się do Boga, Jezusa, ale również cytuje Pismo Święte. Znaleźć tu można również modlitwy, oraz fragmenty z Pisma Świętego, które mają pomóc zrozumieć czytelnikowi intencje autorki.

 

Na końcu książki znajduje się bibliografia, która odnosi czytelnika do literatury (obcojęzycznej), ale również do artykułów, z których można skorzystać na bieżącą (znajdują się one w Internecie).

 

„To istnieje tylko w twojej głowie i tylko tam możesz sobie z tym poradzić” to poradnik, który skierowany jest do chrześcijan. Ma w sobie wiele mądrych rad, które z pewnością każdemu wierzącemu pomogą w uspokojeniu myśli, pojawiających się w głowie, a które często bywają destrukcyjne. Pozytywna, pełna doświadczeń samej autorki, ale również obfitująca w historie bliskich autorki książka, ma szansę stać się pozycją, po którą chrześcijanin będzie często sięgać!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial