Okładka wydania

Sherlock Junior Tom 2 Bezgłowy Jeździec

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sherlock Junior Tom 2 Bezgłowy Jeździec | Autor: Thilo Petry Lassak

Wybierz opinię:

MyCoffeBooks

Język angielski, obok języka hiszpańskiego jest jednym z najcześciej używanych języków na naszym globie. Teoretycznie więc, gdy nauczysz się go, to nie będzie większych problemów w porozumiewaniu się w każdym miejscu na Ziemi. Jednak jak również wiadomo, nieużywany język obcy jest przez nasz mózg zwyczajnie zapominany. Dlatego warto mieć z nim styczność przynajmniej 15 min dziennie. Dotyczy to również dzieci. Do nich właśnie kierowana jest nowa seria detektywistyczną, „Sherlock Junior i Bezgłowy Goniec” THiLO. Na czym polega jej wyjątkowy charakter?

 

Cała książka opowiada historię dwóch młodych detektywów: Sherlocka Juniora oraz Waltera, zwanego Watsonem. Podczas wizyty w Muzeum Brytyjskim, bohaterowie ze zdziwieniem stwierdzają, że pewna cenna figura nie ma głowy, a potem ginie. O tym, co się z nią stało, oraz dlaczego Sherlock i Watson będą musieli wyjść z niezłej opresji, dowiesz się, czytając tę książkę.

 

Niezwykle spodobał mi się jasny i przejrzysty układ tej opowieści. Mamy tu ciekawe grafiki, ilustrujące pokrótce co się dzieje w danym czasie. Treść w przeważającej części jest w języku polskim, ale ważne informacje lub też zwroty używane w codziennym życiu, są po angielsku. Trudno ich nie zauważyć ze względu na inny kolor czcionki oraz zastosowany bold. Ogromną wartością dodaną jest również częściowa mapa Londynu, dzięki której czytelnik może chociaż trochę orientować się, o jakiej części tego miasta mowa.

 

Na końcu książki został umieszczony słowniczek wszystkich użytych tu zwrotów angielskich. Są ponumerowane, więc nikt nie będzie miał problemu z odnalezieniem właściwego słowa czy zdania. To niezwykle pomocne, nie tylko dla początkujących, wchodzących dopiero w język angielski. Łatwo również można nauczyć się ich na pamięć, zakrywając jedną część tabeli.

 

Jest to literatura skierowana do dzieci. Prosty język, jasne sformułowania oraz niezbyt skomplikowana fabuła jest tu największym atutem. Dodatkowo, wyróżnione na zielono angielskie zwroty nie są jakieś wysublimowane. To zwykłe zwroty, które spotkamy na codzień, wyjeżdżając do anglojęzycznego kraju. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tą literaturą zainteresował się również dorosły, który dopiero zaczyna przygodę z językiem angielskim. Atuty wspomniane wyżej, doskonale będą się sprawdzać również w przypadku starszych, chcących nauczyć się tego języka.

 

Przyznam, że po przeczytaniu tej książki, dałam ją w ręce dziewięciolatki. Umie już czytać i zna podstawy języka angielskiego. Jest to publikacja sporych, jak na ten wiek, rozmiarów, lecz ciekawa grafika oraz zajmująca historia wciągnęły dosyć mocno. Na tyle, że po kilku dniach mogłam już porozmawiać o niej z młodą czytelniczką. Stwierdziła, że cała opowieść była ciekawa i zrozumiała. Część zwrotów napisanych w języku angielskim była jej znana, z kilkoma poradziła sobie dzięki słowniczkowi na końcu książki. Generalnie się podobało i czeka na kolejne części.

 

Podsumowując, to niezwykłe uzupełnienie nauki języka angielskiego na poziomie podstawowym. Trafne i użyteczne zwroty przydadzą się nie tylko podczas nauki w szkole językowej, ale przede wszystkim w praktyce. Fajna, pełna humoru historia sprawia, że słówka praktycznie same wchodzą do głowy. Jeżeli więc chcesz urozmaicić naukę języka obcego swojemu dziecku, to będzie dobry wybór. Plusem również jest fakt, że tą historią zainteresuje się zarówno dziewczyna jak i chłopak. W końcu historia o sławnym detektywie Sherlocku nie zna granic.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial