Okładka wydania

Olej Kokosowy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Olej Kokosowy | Autor: Dr Bruce Fife

Wybierz opinię:

Wisienka

Kokosowy raj prozdrowotny

Ostatnimi czasy na temat oleju kokosowego było wiele kontrowersji. Z początku twierdzono, że jest najzdrowszym olejem i należy go wykorzystywać zarówno w kuchni ( przecież w kuchni azjatyckiej wiedzie prym), jak i w łazience (do twarzy, ciała, a nawet włosów). Oczywiście ten, którego mieliśmy używać w łazience różnił się od tego używanego w kuchni. Później twierdzono, że w ogóle nie należy używać go w trakcie gotowania, bo przyniesie nam więcej złego niżli dobrego. Natomiast w kwestii pielęgnacyjnej to wiemy, ile osób, tyle opinii – nie każdemu służy to samo.

 

Jednakże dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć lecznicze właściwości oleju kokosowego, które zostały potwierdzone naukowo, a to wszystko za sprawą publikacji dr. Bruce Fife Olej kokosowy Lecznicze właściwości potwierdzone najnowszymi badaniami naukowymi, która została wydana przez wydawnictwo Vital.

 

Książka składa się z ośmiu treściwych rozdziałów: 1. Superzdrowy pokarm; 2. Naukowe dowody dotyczące oleju kokosowego; 3. Choroba serca i zespół metaboliczny; 4. Naturalny antybiotyk;            5. Lekarstwo na artretyzm; 6. Jedz tłuszcz i pozostań szczupły; 7. Ochrona mózgu za pomocą kokosowych ketonów; 8. Ochroń i odzyskaj wzrok; Aneksu: Kokosowa biblioteczka oraz informacji o autorze.

 

W dzisiejszych czasach temat superżywności jest niezwykle popularny, jednakże nie ma jednej ogólnie przyjętej definicji superżywności – uznaje się, że są to pokarmy, które zawierają niezwykle wysoki poziom witamin, minerałów, przeciwutleniaczy lub posiadają pewne składniki zawierające niesamowite właściwości uzdrawiające. I tak na przykład kurkuma jest taką superpokarmem i to za sprawą związku chemicznego, kurkuminy, który ma niezwykle silne właściwości przeciwzapalne. Z tego też powodu kurkumina jest często wykorzystywana jako środek przeciwzapalny w leczeniu dolegliwości wywołanych przez stan zapalny np. artretyzmu. Może również pomóc w normalizowaniu poziomu cukru we krwi i wykazuje właściwości przeciwnowotworowe.

 

Ciekawe jest to, że jest jeden pokarm, który wyróżnia się na tle innych i jest to kokos, a dokładniej to olej kokosowy. Może to być dla Was zdziwieniem, albowiem tłuszcze nie są uważane za superżywność. Wręcz przeciwnie, panuje przekonanie, iż należy je ograniczyć. Jednakże w tropikach jest on od pokoleń głównym źródłem tłuszczu w diecie milionów ludzi.

 

Od niepamiętnych czasów wykorzystuje się go zarówno jako pokarm, jak i jako lekarstwo. Starodawne chińskie księgi medyczne opisują jak używać go w leczeniu przynajmniej 69 chorób. W Indiach wykorzystuje się go w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, w środkowej Ameryce i Afryce Wschodniej ludzie piją go zawsze wtedy, kiedy są chorzy.

 

Współczesne badania medyczne i żywieniowe udowodniły, iż z regularnego używania oleju kokosowego możemy czerpać wiele korzyści zdrowotnych. Dzięki regularnemu spożyciu: równoważymy mikrobiom w jelitach, zwiększamy poziom energii, wspomagamy utratę naszej wagi, stymulujemy metabolizm, poprawiamy funkcjonowanie tarczycy, zabijamy lub usuwamy szkodliwe bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby, poprawiamy funkcjonowanie wątroby oraz nerek, chronimy się przed artretyzmem i fibromialgią, zmniejszamy ryzyko łagodnego przerostu prostaty, poprawiamy wygląd swojej skóry oraz włosów, przyspieszamy gojenie ran o oparzeń, zwiększamy ochronę przed rakiem oraz zmiękczamy suchą, szorstką skórę.

 

Po przeczytaniu książki dr. Bruce Fife jesteśmy w stanie poznać właściwości oleju kokosowego, których nie znaliśmy. Możemy przekonać się do używania tłuszczu, który jest najpotężniejszym superpokarmem na  świecie, a jego korzyści dla zdrowia znacznie przewyższają korzyści płynące ze spożywania innych pokarmów oraz suplementów diety. Nie należy zaprzeczać, iż wiadomości o oleju kokosowym i jego właściwościach jest ogrom i zawarcie ich wszystkich w jednym tomie jest po prostu niemożliwe, jednakże ta książka idealnie nadaje się dla wszystkich sceptyków i niedowiarków – zmienicie swoje podejście do oleju kokosowego!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial