Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nawyk Samodyscypliny

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Neil Fiore
 • Tytuł Oryginału: Now habit
 • Gatunek: Poradniki Samodoskonalenie
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 178x210 mm
 • ISBN: 9788324612895
 • Wydawca: Helion
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nawyk Samodyscypliny | Autor: Neil Fiore

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób przenosi pracę do domu do świata online, nawyk samodyscypliny jest niezwykle ważny. Czy rodzimy się z takimi umiejętnościami? A może jesteśmy w stanie je wykształcić dochodząc do mistrzostwa? Powiem Ci, że dr Neil Fiore przygotował niezwykłą książkę. Zapraszam Cię zatem dzisiaj do popracowania nad swoimi nawykami.

 

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z KSIĄŻKI DR NEILA FIORE?

Książka „Nawyk samodyscypliny w pracy. Optymalna efektywność, maksymalne skupienie i motywacja” została podzielona na kilka rozdziałów.

Autor kolejno przeprowadza czytelnika przez szereg zagadnień takich jak siedem podstawowych strategii ułatwiających wykształcenie nawyku samodyscypliny. Pokazuje również jak zarządzać swoim czasem i życiem, na czym polega skuteczna i efektywna komunikacja, a także co nam daje umiejętność koncentracji. Z książki dowiesz się również jak pobudzić swoją motywację, jak skutecznie wyznaczać cele oraz jak zarządzać ludźmi w zespole, którzy mają tendencje do odwlekania realizacji zadań.

 

NAWYK SAMODYSCYPLINY W PRACY

Nie zagłębiając się w szczegóły, aby nie odbierać Ci przyjemności z lektury książki, powiem Ci w kilku słowach, co do mnie szczególnie przemówiło.

 

Jestem oczarowana siłą siedmiu podstawowych strategii, które pozwolą wykształcić nawyk samodyscypliny. Ja biorę do swojego życia szczególnie strategię, która pozwala na wyrzucenie ze swojego słownika słowa „muszę”. Jak je zastąpić? Otóż zamiast mówić „muszę coś zrobić” autor proponuje zastąpić to wyrażenie poprzez „decyduję się zrobić”. Jestem zaskoczona, jak taka zmiana słownictwa zmienia nastawienie do wykonywanych działań.

 

Masz przed sobą wielki i długotrwały projekt do wykonania, który Cię przeraża i zwlekasz z jego realizacją? Nie zastanawiaj się, jak go wykonać w całości, tylko zacznij działać. Masz tylko 15 minut lub pół godziny dziennie? Zacznij pracować w dostępnych odcinkach czasu, a zobaczysz, jak wiele jesteś w stanie zrobić przy pełnym skupieniu i koncentracji.

 

Naucz się również polegać na podświadomości. Zamiast spędzać szereg godzin nad realizacją ogromnego projektu i pracować praktycznie całą dobę, po prostu odpocznij. Połóż się spać, a wtedy Twoja podświadomość zacznie pracować. No cóż, przecież skądś się biorą w naszym języku wyrażenia takie jak: „pomyślę o tym jutro” czy „muszę się z tym przespać”.

 

Ponadto, dr Neil Fiore pokazuje nam, jak zmienić nastawienie do wykonywania zadań i projektów figurujących na listach zadań. Otóż autor proponuje zastosować w praktyce prawo odwrotnego wysiłku. Na czym to prawo konkretnie polega? Zapraszam do sięgnięcia po książkę.

 

NA ZAKOŃCZENIE SŁÓW KILKA

Pomimo że książka „Nawyk samodyscypliny” skierowana jest dla osób prowadzących biznes, jednak jestem przekonana, że każdy, kto poszukuje praktycznych informacji, jak pracować nad samodyscypliną, odnajdzie tu coś dla siebie. Objętościowo niewielki tomik, liczący około 180 stron, jest wręcz naszpikowany konkretną wiedzą, podaną w niezwykle przystępny sposób. Dodatkowo okraszony ćwiczeniami, które skłaniają do głębokiej refleksji oraz pokazują praktyczne rozwiązania, gotowe do wdrożenia w życie.

 

Osobiście temat jest mi bardzo bliski. Całkiem sporo już wiedziałam na ten temat, jednak, powiem to szczerze, wiedza to jedno, a kluczem do sukcesu jest wdrożenie tej wiedzy w życie. Aby ułatwić ten proces, autor przygotował, poza wspomnianymi już ćwiczeniami, również konkretne wskazówki, jak wiedzę przełożyć na praktykę.

 

A zatem, jeśli poszukujesz praktycznego przewodnika dotyczącego samodyscypliny, to gorąco polecam książkę dr Neila Fiore.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial