Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ze Snu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ze Snu | Autor: Maya M. Lancewicz

Wybierz opinię:

Bookowy Kącik Anny

Dziś chciałabym się podzielić  swoją opinią dotyczącą powieści " Ze snu" autorstwa Mai M. Lancewicz wydanej przez Wydawnictwo NowoCzesne a którą wybrałam sobie w Sztukaterze.

 

Rozpocznę może krótkim opisem fabuły, Mamy tutaj główną bohaterkę o dźwięcznym imieniu Lavinia.Kobieta jest osobą niewidomą jednak jak się dowiadujemy z dalszej części historii jej pozostałe zmysły działają na podkręconych obrotach. Nie od dziś wiadomo, że osobom borykającym się z ułomnością dotyczącą jakiegoś zmysłu, wyostrzają się pozostałe. Lavinia odbiera więc innymi zmysłami np. dotykiem to wszystko co może jej zaoferować tajemniczy kochanek który ją odwiedza co noc. Co jednak jeśli ów mężczyzna który doprowadza jej zmysły do wrzenia nie istnieje naprawdę a jest tylko wytworem wyobraźni?

 

Książka na portalu Lubimyczytać jest wpisana w kategorii romans, literatura obyczajowa ja bym dodała jeszcze może wątki sensacyjne przez wzgląd na tajemnicę rodziny Chelleri, z której zaginięciem mogą mieć coś wspólnego mężczyźni z życia Lavinii.

 

Co jednak najbardziej mi się podobało w tej historii? Otóż podobało mi się umiejscowienie akcji książki we włoskim miasteczku.Nie będę ukrywać, że mam słabość do wszystkiego co ma w sobie pierwiastek włoski. I za miasteczko Bellano autorka już ma u mnie dużego plusa.Ogólny zarys fabuły myślę, że znajdzie wśród czytelników zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Niby to romans, bo mamy wątki erotyczne które mnie osobiście nawet się podobały choć zdaję sobie sprawę, że kogoś mogą drażnić. Włoskie realia i ten wyczuwalny klimat Italii to w mojej opinii strzał w dziesiątkę. Co do bohaterki to jej ułomność, nie bójmy się tego słowa nie umniejsza wcale w niczym Lavinii. W końcu nikt nawet osobie niewidomej nie zabroni odczuwania przyjemności z seksualnych uciech. Może nie jest to historia najwyższych lotów, ale tego nie oczekuje się przecież od romansów czy erotyków. Czy odczułam czytając że mam w rękach debiut literacki? może troszkę. Jednak ajważniejsze żeby książka wzbudzała w czytelniku emocje. A o "Ze snu" można powiedzieć różne rzeczy ale nie to, że ich nie wzbudza.

 

Jest spora dawka pożądania, i napięcia seksualnego. Mamy do czynienia również z urokliwymi  sceneriami włoskiego miasteczka. Aż chciałoby się tam być, poznać miejsca, ludzi, tajemnice, i historie z nim związane. Dosłownie czuje się tą magię Włoch, która mnie osobiście pochłonęła.

 

Nie można pominąć tutaj również samej bohaterki w końcu to ona odgrywa w całej historii pierwsze skrzypce. Czy "Ze snu" da nam odpowiedzi na pytania kim tak naprawdę jest niewidoma Lavinia? i w jaki sposób wpłynęła na nią ta jej ułomność? Lavinia to kobieta jak każda z nas czytelniczek, mająca swoje marzenia, plany, pragnienia, przepełniona wrażliwością. Autorka pokazuje nam, że  niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą ani blokadą w żadnym aspekcie życia.

 

Jak na debiut autorski, w dodatku romans powiem, że zaskakująco dobrze mi się ją czytało i dosyć szybko. Bez dwóch zdań przyjemnością było wybrać się do Bellano wczuwając się w atmosferę tego włoskiego uroczego miasteczka. Pokuszę się o stwierdzenie, że nawet osoba niewidoma może poczuć innymi zmysłami to wszystko co oferuje Bellano. zapachy, dźwięki, nawet smaki.

 

Na zakończenie, gdyby mnie ktoś spytał czy polecam "Ze snu" ? Oczywiście, bo warto wspierać debiutujących autorów.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial