Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Minecraft Kompaktowe Konstrukcje

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ryan Marsh
 • Gatunek: Poradniki
 • Liczba Stron: 96
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148x210 mm
 • ISBN: 9788327660800
 • Wydawca: HarperKids
 • Oprawa: Twarda
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Minecraft Kompaktowe Konstrukcje | Autor: Ryan Marsh

Wybierz opinię:

Miss B

Minecraft już od dłuższego czasu podbija serca dzieci, młodzieży i dorosłych. Gra ewoluuje, gracze prześcigają się w coraz bardziej efektownych budowlach, minecraftomania nie mija. Został owładnięty nią także mój syn, a nawet teść. Przyszła pora, aby biblioteczka syna wzbogaciła się w literaturę dotyczącą jego ulubionej gry. Mamy już wyszukiwankę, teraz przyszła pora na poradnik, który podpowie jak wznieść nieduże, ale efektowne konstrukcje.

 

Na sam start bardzo spodobały mi się porady dla młodych graczy dotyczące bezpieczeństwa w sieci. O tym, żeby nie podawać swoich danych osobowych, haseł, aby informować dorosłych, kiedy zauważą coś dziwnego lub niepokojącego.

 

Teraz przechodzimy już do samej gry. I tu też słowem wstępu mamy kilka wskazówek dotyczących tego aby dobrze rozplanować miejsce, gdzie ma powstać budowla, wykorzystywania bloków tymczasowych, czy o przygotowaniu sobie surowców w pasku szybkiego dostępu.

 

Książka ta zawiera 23 budowle. Znajdziecie tu podpowiedzi jak zbudować m.in. Creepera, muchomorowy domek, samolot strażacki, stację kolejową, ukryty bunkier, szkołę superbohaterów czy podwodną śluzę. Każdy z tych budynków prezentuje się wspaniale i może stanowić fantastyczne miejsce do zabawy, gry i dalszej rozbudowy.

 

Każda budowla pokazana jest w całej okazałości, a następnie krok po kroku omówione są kolejne etapy budowy. Oznaczone są wymiary (w blokach) i surowce. Przy każdej z nich wskazany jest też stopień trudności oraz szacowany czas potrzebny na jej wzniesienie. Znajdziecie tu też w rameczce rady, jeśli autor do któregoś budynku taką przewidział.

 

Kiedy zbudujemy już wszystkie zebrane w książce konstrukcje, albo wszystkie te, które nas interesowały, zabawa wcale nie musi dobiec końca. A co powiecie na to, aby niektóre z nich połączyć?

 

„Kompaktowe konstrukcje” to książka z praktycznymi poradami dla każdego gracza Minecraft. Ma format zeszytu czyli B5, oprawiona jest w twardą okładkę,  a w środku znajdziecie dużo kolorowych ilustracji obrazujących zarówno efekt końcowy, jak i etapy budowy. Dzięki poręcznemu formatowi łatwo ją zabrać np. do kolegów, aby omówić strategię, ale także nie zajmuje dużo miejsca przy komputerze podczas gry. Na 96 stronach znajduje się bardzo dużo inspiracji, dzięki czemu dziecko będzie miało podpowiedzi jak kreatywnie spędzić czas w grze.

 

„Kompaktowe konstrukcje” to bardzo fajna pozycja dla mniej i bardziej zaawansowanych graczy w Minecraft. Spodobała się mojemu synowi, który wypróbował już kilka projektów. Nie miał problemów z budową, obiekty były proste do odtworzenia dzięki jasnym wskazówkom. Niestety, był problem z jakimś jednym mechanizmem, który zbudowany zgodnie z książką nie działał. Nie wiem czy problemem był błąd w budowie, błąd w instrukcji, czy jakiś update gry, które wyłączyły jakąś funkcjonalność. Nie mniej książka uzyskała pozytywną ocenę mojego domowego gracza.

 

Podsumowując: to ciekawa pozycja, która zachęca dzieci do kreatywności i do fajnego spożytkowania czasu podczas gry. Różnorodność budowli, trudności i surowców sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest też zachętą do sięgnięcia po książkę, dla tych dzieci, które raczej nie lubią się z literaturą. Nowoczesna, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom współczesnych dzieci/młodszych nastolatków. Jednocześnie autorzy pamiętali, aby zamieścić słowem wstępu kilka ważnych informacji o bezpieczeństwie w sieci. Dodatkowy duży plus za to, że została bardzo ładnie wydana.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial