Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kolory Życia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kolory Życia | Autor: Ewa Domańska

Wybierz opinię:

MadameGie

Pozycja “Kolory życia” Ewy Domańskiej w pierwszej kolejności zachwyciła mnie piękną, stylizowaną na romantyczną, okładką. Bardzo stonowana, nieco melancholijna grafika w połączeniu z równie ciekawym, jak i tajemniczym tytułem oczarowała mnie na tyle, że postanowiłam książkę przeczytać, niezależnie od tego, o czym jest. Zignorowałam blurb i wszelkie recenzje czy streszczenia, chcąc zrobić sobie niespodziankę, która jak wiadomo, mogła okazać się moim kolejnym literackim odkryciem, albo wręcz przeciwnie, totalnym rozczarowaniem.

 

“Kolory życia” to tak naprawdę autobiografia Ewy Domańskiej, która jest od urodzenia osobą niewidomą. Autorka jest dziennikarką, artystką, kompozytorką i wokalistką. Do książki dołączona została płyta CD z piosenkami twórczyni.

 

Na nieco ponad dziewięćdziesięciu stronach publikacji znajdziemy wiele osobistych szczegółów z życia autorki, mnóstwo wartościowych przemyśleń, a przede wszystkim wspaniale przedstawioną drogę, jaką Ewa Domańska przebyła, aby spełnić swoje marzenia.

 

Styl autorki jest bardzo przyjemny, lekki i prosty, ale jednocześnie przeplatany wyszukanym słownictwem, wspaniale przedstawionymi metaforami i bardzo dobrze oddanymi opisami emocji, uczuć czy po prostu głębokich, osobistych przemyśleń.

 

Autobiografie czyta się szybko i lekko, zupełnie tracąc poczucie czasu i rzeczywistości. Jestem oczarowana nie tylko stylem i językiem, ale również pasją, która da się wyczuć podczas czytania tekstu; i to nie tylko do wielokrotnie wspominanej, muzyki; ale także do słowa pisanego i przelewania swoich myśli na papier w tak barwny i autentyczny sposób.

 

Nie sposób nie wspomnieć jakim cudownym doświadczeniem, było równoczesne słuchanie piosenek autorki i oddawanie się lekturze. Piękny głos, emocjonujące teksty i muzyka, która wnika prosto do duszy, rozlewając wewnątrz jeszcze większe pokłady wszelkich odczuć i potęgująca to wrażenie z każdym kolejnym utworem.

 

Ewa Domańska w swojej autobiografii dzieli się z czytelnikami, swoimi rozterkami i problemami, które dotknęły ją, jako osobę niewidomą, pragnącą z całych sił zrealizować swoje cele i głęboko zakorzenione marzenia. Autorka wspomina o wielokrotnych próbach, które często kończyły się porażkami, których głównym powodem była dysfunkcja wzroku.

Niepowodzenia jednak, z czasem zyskały inną wartość i zaczęły twórczynię motywować, napędzając tym samym do szukania innej drogi do osiągnięcia celu.

 

Autorka wspomina o swoim dzieciństwie, rodzinie i edukacji od czasów przedszkolnych.

 

Ponadto, poznajemy całą jej drogę kształcenia, sposób funkcjonowania osoby niewidomej w środowisku szkolnym, akademickim i różnych miejscach pracy. Ewa Domańska zwierza się czytelnikom, zdradzając, że często zmieniała miejsca zamieszkania, a każde z nich znaczyło dla niej coś innego.

 

Pozycja podzielona jest na kilkadziesiąt krótkich rozdziałów, a w każdym z nich poruszana jest tematyka dotycząca różnych aspektów życia, sposobów radzenia sobie z problemami, porażkami, uciekającym czasem i niespełnionymi nadal marzeniami i ambicjami.

 

Empatyczny czytelnik z mądrości autorki wyciągnie kilka, jeśli nie kilkanaście, bardzo wartościowych lekcji. Nie sposób nie zgodzić się w wielu kwestiach z autorką i nie przyznać jej racji, gdy przedstawia wręcz w brutalnie szczery sposób, że każdy człowiek posiada unikalny potencjał, a ciężka praca nad sobą, pozwoli ten potencjał odkryć i wykorzystać go do maksimum możliwości.

 

“Kolory życia” to pozycja, która zadziwia swoją oryginalnością. Autorka swoją publikacją zmusza do refleksji, mobilizuje do pracy nad sobą i w pozytywny sposób zachęca do realizacji własnych ambicji i marzeń. Cały tekst niejednokrotnie wzrusza, przekazuje czytelnikowi ogrom dobrej energii i optymizmu. Pozycja będzie dobra dla każdego, niezależnie od tego, w którym momencie swojego życia jest w tej chwili.

 

Podsumowując, Ewa Domańska doradza, zwierza się i napędza do działania. A jej piękne słowo pisane i chwytająca za serce muzyka, potęgują jak wielką mądrość, inteligencję i wrażliwość posiada.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial