Okładka wydania

Psy I My

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Alexandra Horowitz
 • Gatunek: Poradniki
 • Liczba Stron: 318
 • Rok Wydania: 2201
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 230x230 mm
 • ISBN: 9788381433044
 • Wydawca: Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Psy I My | Autor: Alexandra Horowitz

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

„Psy i my. Historia niezwykłej więzi”, to książka autorstwa Alexandry Horowitz, która może pochwalić się doktoratem w dziedzinie nauk kognitywnych. Oddaje się ona od lat badaniom nad psami i ich świadomością, obserwuje i analizuje to, jak działają ich zmysły, mózg oraz umysł!  Jej pasją są jednak nie tylko psy, ale i inne zwierzęta, a także człowiek!

 

Autorka w swojej książce „Psy i my” poświęca wiele miejsca właśnie psom i ich relacjom z człowiekiem. Stara się zrozumieć i poznać dogłębnie zwierzęta i ich naturę oraz to, jak tworzą one więzi z ludźmi! Horowitz od lat pragnie zrozumieć psy, prowadzi eksperymenty w warunkach naturalnych (niezagrażające zwierzętom, oparte na szacunku). Wcześniejsza książka „Oczami psa. Co psy widzą, czują i wiedzą” stała się bestsellerem. Inna, również znana wśród miłośników psów książka, która została wydana w języku polskim, to: „Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów”. Jestem pewna, że publikacje tej autorki, okażą pasjonujące dla tych, którzy już zbudowali relację ze swoim psem i chcą być najlepszymi przyjaciółmi dla tych zwierząt!

 

„Psy i my. Historia niezwykłej więzi” została wydana w Wydawnictwie Czarna Owca. Z pewnością ucieszy ona również miłośników psów, którzy pragną nie tylko zrozumieć swojego pupila, ale interesują się ogólnie historią tego gatunku i różnymi pobocznymi kwestiami (nawet i filozoficznymi oraz społecznymi) szeroko z nimi powiązanymi! Nie od dziś wiadomo, iż człowiek z psem tworzą więź i właśnie pod tym kątem Aleksandra Horowitz stara się prowadzić narrację swojej książki! Dzieli ją bowiem na kilka rozdziałów, które odpowiednio nazywa, nawiązując właśnie do głównych tematów, które w nich bardzo szczegółowo porusza. Pozostawia pytania otwarte i udowadnia, że wiele z ludzkich przekonań, nie ma uzasadnienia w nauce… W bardzo bogatej bibliografii odnosi się do innych artykułów i publikacji, a to z kolei sprawia, że rzeczywiście czytelnik zaczyna zastanawiać się głęboko nad własnymi przekonaniami, związanymi z podejściem do psów!

 

Obszar  rozważań Horowitz obejmuje zarówno sposób, w jaki nadajemy zwierzętom imiona, ale również w jaki sposób podchodzimy, jako ludzie, do ras i jak bardzo bywa, że jesteśmy niemoralni wobec naszych „braci mniejszych”… Jej rozważania, o czym już wspomniałam, nabierają często filozoficznego charakteru i jest niezwykle interesujące podejście. Autorka pragnie bowiem nie tylko wiedzieć, co myśli pies ale przede wszystkim chce zrozumieć, jak to jest psem BYĆ… Oprócz ogromnej wiedzy na temat zachowania psów, którą prezentuje w publikacji, Alexandra Horowitz  ma w sobie ogromny szacunek i czystą miłość do tych zwierząt. To z kolei sprawia, że książka staje się naprawdę interesująca dla czytelnika. Może on dzięki temu prześledzić ważne tematy, zwrócić uwagę na kwestie, nad którymi do tej pory się nie zastanawiał. Opowieści Horowitz działają  na czytelnika, na jego emocje, ale i uświadamiają, iż  może on zmienić sposób postrzegania własnego psa i zwrócić uwagę na jego naturalne potrzeby. Autorka  niejako wciąż staje w obronie tych zwierząt, w rozdziale zatytułowanym „Psie rzeczy” uzmysławiając, jak psy często instrumentalnie traktujemy.

 

Książka Horowitz opiera się nie tylko na badaniach i typowo naukowych kwestiach (tak jak poprzednie jej publikacje), ale również duże znaczenie autorka nadaje swoim osobistym doświadczeniom obcowania z pasami. Pisze o tym, iż ważne jest nie ciągłe porównywanie psa do człowieka, ale przede wszystkim skupienie się na tym, iż pies jest psem i powinniśmy go tak traktować.  Bardzo interesująca książka! Polecam serdecznie!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial