Okładka wydania

Dobre Nawyki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dobre Nawyki | Autor: Magdalena Kuszewska

Wybierz opinię:

Edymon

Czym są dobre nawyki? To wie raczej każdy z nas i mógłby ich wymienić z pewnością całą listę. Trudność jednak polega na wdrażaniu ich w życie. Stosowanie się do nich, a z czasem traktowanie ich tak samo naturalnie jak codzienne wstawanie, jedzenie czy nawet samo oddychanie. Czy to możliwe?  Zdecydowanie tak. Trzeba tylko odrobinę chęci i samodyscypliny. Nie zaszkodzi też książka i garść dobrych rad podanych w atrakcyjny i bardzo przystępny sposób. Książka, która niewątpliwie zmotywuje każdego, kto pragnie zmienić na lepsze swoje życie by potem już tylko cieszyć się niemal każda chwilą życia. 

 

Autorką tej naprawdę niewielkiej publikacji, bo liczącej sobie zaledwie 160 stron jest Magdalena Kuszewska. Dziennikarka i redaktorka, której teksty znajdziemy w wielu czasopismach. Publikowała między innymi w "Pani", "Vogue", "Polityce", "National Geographic", "Gali" czy Newsweeku".  Jest też współautorką kilku książek powstałych z myślą o kobietach. Jej głównym formą dziennikarstwa wydaje się być jednak wywiad. Przeprowadziła ich bowiem około dwóch tysięcy. Choć nie brak w jej dorobku również tekstów psychologicznych. Co w dużej mierze przekonało mnie by sięgnąć właśnie po tę książkę. 

 

"Dobre nawyki" to książka, której tytuł choć może brzmieć nieco banalnie, sama w sobie jest wielką zachętą by w życiu zakochać się na nowo. Wystarczy tylko chcieć i wykrzesać w sobie odrobinę wiary w cuda, bo te z tą książką w ręku niewątpliwie mogą się zadziać. Przekonałam się o tym już po pierwszy rozdziale. Wystarczy tylko pozytywnie zaprogramować swoją podświadomość i być wdzięcznym za wszystkie dobre rzeczy. Jak to zrobić. Nic bardziej banalnego. Wystarczy szukać pozytywów wokół siebie. W sobie. Mechanizm działania jest taki sam jakbyśmy szukali "dziury w całym". Ten jednak przynosi dobre skutki. Proste? Pewnie, że tak! Chcesz więcej? Wystarczy czytać dalej, by z każdym kolejnym rozdziałem przekonać się jaką "dobre nawyki" mają moc. 

 

Chcąc w skrócie streścić czego jeszcze możecie nauczyć się z tej książki, do czego przekonać wspomnę o kilku jej wątkach, które albo zrobią wrażenie na wielu, albo potwierdzą to, co już większość z nas dobrze zna. Utwierdza w przekonaniu o istocie dobrych nawyków i tego jak bardzo jest to proste. Zacznijmy od mówienia o sobie dobrze. Do tego autorka namawia nas w szczególny sposób i proponuje proste ćwiczenia. Jeden z rozdziałów poświęca też nawykowi pisania. Pisania odręcznego, które jak się okazuje ma niemal zbawienny wpływ na nasze zapamiętywanie. Ważnym i szeroko rozpatrywanym w ostatnim czasie w sferze psychologii, który podejmuje tu też Magdalena Kuszewska jest watek rozpamiętywania, który częściej robi nam krzywdę, niż przykosie jakiekolwiek korzyści. Autorka przywołuje wśród dobrych nawyków również optymizm, przynależność do grupy, dyscyplinę, wygodę, nagradzanie się i jeszcze kilka innych dobrych nawyków. 

 

Szczególnie w pamięci zapadł mi jednak jeden dobry nawyk "nie muszę, bo mogę", w którym autorka zwraca uwagę na moc słów, które jak by nie było kształtują naszą świadomość i kierują naszym życie. Wystarczy słowo "muszę" zamienić na inne: mogę, chcę, lubię, potrzebuję... Takie to proste. I w prosty sposób podane. "Dobre nawyki" są bez wątpienia skierowane do masowego czytelnika. Brak w nich psychologicznych naukowych wywodów. Są za to konkrety i przykłady. Ciekawym pomysłem jest też wytłuszczenie w tekście najważniejszych zdań, do których potem łatwo wrócić. Autorka w swojej publikacji często odwołuje się też do mądrości Arystotelesa, który mawiał "Jesteśmy tym, co w życiu powtarzamy". 

 

"Dobre nawyki" to książka nienachalna. Nie moralizuje, nie krytykuje, ale zachęca i robi to w stylu najlepszej przyjaciółki. 

"Niech zatem nawyk stanie się naszym fundamentem, bazą, tak jak w solidnym domu". 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial