Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zwerbowana

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zwerbowana | Autor: Patrycja Strzałkowska

Wybierz opinię:

MadameGie

“Zwerbowana” autorstwa Patrycji Strzałkowskiej to pozycja z gatunku thriller erotyczny. Połączenie thrillera z erotykiem, choć znane już we współczesnej polskiej literaturze, to nadal wzbudzające ogromne zaintrygowanie, a co za tym idzie książki będące kombinacją trzymającej w napięciu akcji i gorących scen erotycznych są jednymi z najczęściej wybieranych pozycji na rynku. Ciemna kolorystyka grafiki na okładce podtrzymuje efekt tajemnicy wprowadzając nieco mroczny nastrój, oczekiwany przy pozycji w tym gatunku literackim.

 

Autorka na ponad dwustu pięćdziesięciu stronach tekstu przedstawiła skomplikowaną sprawę morderstwa młodej kobiety Mai Sonik. Pozycja podzielona jest na trzy części, które tak naprawdę przenikają się i uzupełniają. Jako wymagający czytelnik, jestem bardzo miło zaskoczona narracjami, które zostały zastosowane w książce. Cała opowieść przeplatana jest rozdziałami w większości z perspektywy zamordowanej, które prowadzone zostały w narracji pierwszoosobowej oraz rozdziałami, w których autorka użyła narracji trzecioosobowej.

 

“Zwerbowana” jest to pozycja, która podsyca czytelnicze podekscytowanie od początku do końca. Choć morderca dziewczyny, dość szybko pojawia się w przypuszczeniach czytelnika, tak nie umniejsza to w żaden sposób poziomowi zaintrygowania i chęcią odkrywania kolejnych kart w napięciu.

 

Wspaniale zbudowane postacie, poczynając od bohaterki, która jest główną zainteresowaną w całej książce, po postacie dalszoplanowe, wpisując w to “czarny charakter” powieści.

 

Urzekły mnie retrospekcje Mai Sonik, w których mamy okazję bohaterkę bardzo dobrze poznać. Utalentowana lingwistycznie dziewczyna porzuca pracę w małym nadmorskim mieście i bez żadnego planu i przygotowania wyjeżdża do Warszawy. Dużo szczęścia, jeszcze więcej kłamstw, które pozwalają Majce zyskać bogatych i popularnych przyjaciół.

 

Od tamtej chwili życie dziewczyny nabiera rozpędu. Nowe znajomości, liczne imprezy, praca, która przynosi jej duże pieniądze, no i seksualne przygody, które nie zawsze kończyły się dobrze.

 

Nie sposób nie wspomnieć o pewnym męskim bohaterze, który został bardzo dobrze wykreowany. Starszy mężczyzna związany na różne sposoby z każdą postacią w książce, budzi szereg mocnych i przeszywających emocji. Włodzimierz Czarnecki jest to postać mroczna, bardzo pewna siebie, a przede wszystkim tajemnicza. Autorka zamierza kontynuować powieść co niezmiernie mnie cieszy, nie tylko dlatego, że zakończenie nie jest do końca satysfakcjonujące, biorąc pod uwagę zaspokojenie mojej czytelniczej ciekawości, ale w głównej mierze liczę na to, że ten bohater będzie odkrywał coraz więcej kart o sobie i swojej niecodziennej osobowości.

 

Lekki i bardzo przyjemny styl autorki sprawia, że odbiór tekstu jako całości jest bardzo dobry. Zarówno narracja pierwszoosobowa, jak i trzecioosobowa nie stanowią dla twórczyni tekstu żadnego problemu. Idealnie, bardzo dynamicznie i autentycznie opisała ona przebieg wydarzeń, wprowadzała – stopniując napięcie – intrygujące zwroty akcji, a przy tym niezwykle głęboko przekazała emocje i wewnętrzne przemyślenia bohaterów.

 

“Zwerbowana’ jest jedną z najlepiej napisanych, zważając na techniczną i fabularną stronę tekstu powieścią, w której erotyka, przedstawiona dobitnie, ale ze smakiem, miesza się z akcją morderstwem i intrygami. Jest to powieść, od której ciężko się oderwać, a zakończenie, choć bardzo zaskakujące to jednak w wyważony sposób skonstruowane tak, by druga część powieści w sposób płynny mogła toczyć się swoją akcją.

 

Pozycję tę pragnę gorąco polecić wszystkim miłośnikom dobrego thrillera, romansu czy erotyki, która w wysublimowany sposób wypełnia wartką i pełną napięcia akcję.

 

Autentyczni, intrygujący bohaterowie, bardzo ciekawy sposób prowadzenia narracji, rozbudowana i pełna zwrotów akcji fabuła, to przepis na sukces, który niewątpliwie wykorzystała Patrycja Strzałkowska, wydając “Zwerbowaną”.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial