Okładka wydania

Wielka Księga Sekretnych Zaklęć Rosyjskich Szeptuch

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Natalia Stepanova
 • Tytuł Oryginału: Большая Kнига Bоды
 • Liczba Stron: 312
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788381714051
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wielka Księga Sekretnych Zaklęć Rosyjskich Szeptuch | Autor: Natalia Stepanova

Wybierz opinię:

Mirosława

„Wodo! Nie posiadasz smaku, koloru, zapachu, bardzo trudno cię opisać. Pije się ciebie, nie znając ciebie, nie wiedząc czym jesteś. Nie jesteś niezbędna do życia, ty jesteś życiem!”

- Antoine de Saint-Exupery

 

Rosja budzi różne skojarzenia, ale jeżeli chodzi o ezoterykę, z pewnością jest krajem, które ma w tej kwestii ogromne osiągnięcia. O rosyjskich szeptuchach i ich umiejętnościach słyszał chyba każdy. Jedna z nich zdradza ich tajemną wiedzę w swojej książce „Wielka księga sekretnych zaklęć rosyjskich szeptuch”.

 

Natalia Ivanovna Stepanova to rosyjska uzdrowicielka i autorka książek o tematyce ezoterycznej. Swój niezwykły dar odziedziczyła po matce a także  studiowała u egipskich kapłanów. Jej tajemna wiedza, modlitwy i zaklęcia pomagają tysiącom ludzi. Ma na swoim koncie kilkanaście książek, poprzez które pomaga ludziom w zwykłych, codziennych problemach.

 

Podobnie  jest z niniejszą publikacją, która w Rosji ukazała się w 2018 roku i skierowana jest do tych, którzy nie mogą osobiście przyjść do uzdrowicielki. Jej porady i wskazówki mają na celu ochronę od wszelkich negatywnych energii, ale też pokazać sposoby przyciągnięcia do naszego życia miłości, dobrobytu czy dobrego zdrowia.

Nie są to trudne rytuały, gdyż ich podstawą jest woda i słowa wypowiadane z określoną intencją. Woda od zawsze miała wyjątkowe znaczenie w wielu kulturach, także w naszych, słowiańskich, zarówno pod względem wykorzystywania jej w codziennych czynnościach ale też symbolicznym, magicznym.

 

Każdy wie, że bez wody nie ma życia ale nie każdy wie, że można ją zastosować w prostych rytuałach, dzięki którym możemy wspomóc realizację naszych marzeń czy pragnień w różnych obszarach naszego życia. W dawnych wierzeniach i tradycjach ludowych była używana do różnych rytuałów i obrzędów. W hinduskich Wedach nazywana jest matratama czyli matka and matkami i symbolizuje opiekunkę życia wypełniającą każdą cząstkę natury w postaci deszczu, strumieni, soków roślinnych, czy krwi. Z kolei u starożytnych Babilończyków postrzegana była jako dom mądrości a w wielu kulturach wyrażała  początek wszelkiego życia.

 

Dziś traktujemy ją jedynie jako źródło zaspokojenia naszego pragnienia czy składnik, bez którego nie powstanie wiele potraw czy też jako środek służący do kąpieli. Jest też niezbędna w wielu procesach przemysłowych ale też  elementem wielu zwyczajów, ceremonii, których nie łączymy z magiczną oprawą. Wystarczy wspomnieć chociażby śmigus –dyngus, gdzie woda płynie ogromnymi strumieniami albo chociażby chrzest, w którym także wykorzystuje się element wody. Jej rola zatem jest nieoceniona i ważna.

 

Pani Natalia Stepanova prezentuje szereg rytuałów związanych z tzw. „zaklinaniem wody”, pokazując w jaki sposób można zastosować słowa w pozytywnych aspekcie ich brzmienia. Zostało już udowodnione naukowo, że woda jest doskonałym nośnikiem dźwikeu i pod wpływem odpowiednio dobranych słów woda ze zwykłej cieczy staje się magiczna, emanująca określoną energią. Poprzez wypowiadanie modlitw, zaklęć lub mantr nasycamy jej cząsteczki konkretnymi wibracjami, które możemy wykorzystać do poprawy naszych wybranych przez nas aspektów życia. Książka pokazuje jak prawidłowo korzystać z tego rodzaju właściwości wody.

 

„Wielka księga sekretnych zaklęć rosyjskich szeptuch” wypełniona jest niemal w całości wieloma zaklęciami, modlitwami i rytuałami na wiele aspektów, z którymi często sobie nie radzimy albo potrzebujemy w jakiejś kwestii pomocy. Przy każdym z tekstów zamieszony został krótki opis omawiający sposób wykonania danego zaklęcia i kiedy najlepiej jest go zastosować. Wśród nich znajdziemy  rytuał na zgagę, ataki agresji, jąkanie, ale też ochronę przed epidemią, złymi myślami a nawet na sytuację, gdy matka zabrania synowi ułożyć sobie życie czy sposób na ciągle padające deszcze. Autorka w osobnej części przedstawiła dni mocy związane z czczeniem wody oraz przepisy na uzdrawiające napary.

 

Poradnik jest doskonałą, praktyczną księgą zawierającą skarbnicę syberyjskiej wiedzy i mądrości, z której na pewno warto skorzystać. Nie są to skomplikowane czynności, gdyż głównie opierają się na właściwościach wody w połączeniu z wypowiadanymi słowami. To z pewnością publikacja, którą warto mieć w swoich bibliofilskich zasobach, by móc wspomóc swoje działania i wprowadzić do życia spokój, harmonię, zdrowie i szczęście w każdym aspekcie naszej codzienności.

Klasykiemjestem

„Wielka sięga sekretnych zaklęć rosyjskich szeptuch” to jak najbardziej pozycja ciekawa. Autorka dostarcza czytelnikom modlitwy i zaklęcia właściwie na każdą sytuację, na pojednanie, na ból duszy, dla poprawy sytuacji finansowej lub też na przykład na jąkanie. Zwróciła moją uwagę, nawet zaintrygowała, jednak nie zachwyciła. Na pewno pozostawiła ogromny niedosyt. Nie jest to zła książka, powiedziałabym raczej, że jest to dobry zbiór w złej oprawie.

 

Ogromną wadą tej pozycji jest brak solidnego wprowadzenia, czytelnik dostaje samą treść modlitw i zaklęć, raczej modlitewnik niż dobrą pozycję do poznania tego świata. Dla osoby nie mającej jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, lub takiej, która swoją wiedzę chciałaby poszerzyć jest to ni mniej ni więcej bezużyteczne. Co najwyżej można tą książkę potraktować jako ciekawostkę, lub dodatek do bardziej wartościowych pozycji. Mnie jako czytelnika zastanawia przede wszystkim skąd autorka książki wzięła owe modlitwy i zaklęcia, czy na przykład sama prowadziła badania i je własnoręcznie spisała, czy w jakiś inny sposób do nich dotarła. W Polsce szeptuchy nie spisują swojej wiedzy tylko przekazują ją w formie ustnej swoim następczyniom. Także właśnie ten wątek powinien być we wstępie poruszony, a pominięcie go jest wielkim błędem. Na końcu książki mamy co prawda informację o autorce i tym, że sama para się uzdrowicielstwem. Jest to w mojej opinii jednak niedostateczne poparcie tego o czym czytamy.

 

Zdecydowanie najciekawszą częścią tego zbioru jest rozdział o dniach mocy związanych z czczeniem wody lub wykorzystywaniem jej do rytuałów. Tutaj spotkać można więcej opisów przyciągających swoimi informacjami odbiorcę. Tak samo przepisy na uzdrawiające napary, ich mi w tym całym zbiorze brakowało, jest ich niewiele, a przyciągają. Troszeczkę nikną, są zasłaniane przez pierwszą część pozycji. Treść całości jest przystępna, nie porywa ze względu na brak kontekstu, lecz intryguje, a to dobry znak. Są osoby, którym taka forma do gustu przypadnie i wydaje mi się, że w ich przypadku odbiór będzie pozytywny. Przede wszystkim dlatego, że to co oferuje autorka jest poprawne, a temat ciekawi i przyciąga swoją tajemniczością.

 

Na pochwałę na pewno zasługuje oprawa książki. Okładka jest zaprojektowana bardzo dobrze, zwraca uwagę i intryguje. Jednocześnie, mimo przeważającego złota jest dość minimalistyczna, co również jest zdecydowanym plusem. Zastanawiający za to dla mnie jest układ tekstu. Przez to, że modlitwy ułożone są na pojedynczych stronach zostaje naprawdę wiele pustego miejsca, przy tak jasnym papierze jest to nieprzyjemnie dla oka. Rozumiem zamysł, który towarzyszył wydawcy, byłby ona jednak bardziej udany, gdyby wybrano inny rodzaj papieru.

 

Jest to pozycja, jak na wstępie napisałam, ciekawa. Podane zaklęcia przenoszą nas w niezwykle tajemniczy świat rosyjskich szeptuch. Dla mnie przeciekawy, zasługujący na zgłębienie, lepsze poznanie i docenienie. To świat związany również z naszą kulturą, dlatego nie powinniśmy o nim zapominać. Jestem też zdania, że tego typu pozycje są bardzo wartościowe. Jednak powinny być odpowiednio konstruowane. W tym przypadku pomysł jest świetny, niestety coś poszło nie tak z wykonaniem. Przez te liczne braki, tytuł ten niestety nie wyróżnia się na tle innych, nie sprawia, że chciałabym polecić go czytelnikom. Jest natomiast dobrym dodatkiem do innych pozycji, innym punktem widzenia, może dopełnieniem bardziej treściwej książki.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial