Okładka wydania

Mój Przyjaciel Gangster

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mój Przyjaciel Gangster | Autor: Oskar May

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

 „Mój przyjaciel gangster” Oskara May przenosi nas w świat mafii pruszkowskiej, świadków koronnych oraz dziennikarzy spisujących ich historie. Brutalna rzeczywistość oparta na seksie, zbrodniach oraz szantażu. Gotowi na spotkanie z przestępczością? To zaczynamy…

 

O AUTORZE SŁÓW KILKA

Oskar May, autor książki „Mój przyjaciel gangster”, jest dziennikarzem, piszącym pod pseudonimem. Nie ujawnia swojego prawdziwego nazwiska, gdyż podczas pracy zawodowej niejednokrotnie rozmawiał z przestępcami oraz policjantami. To, co usłyszał, postanowił spisać w debiutanckiej książce, która niedawno trafiła na rynek wydawniczy.

 

MÓJ PRZYJACIEL GANGSTER

Przejdźmy zatem do książki o gangsterach. Poznajmy dziennikarza Marka Wysockiego. Pewnego dnia kontaktuje się z nim Jarosław Malewicz o pseudonimie Ratler. Młody mężczyzna jest małym świadkiem koronnym, który w przeszłości był członkiem mafii pruszkowskiej. Aktualnie działa jako biznesmen prowadząc własną restaurację. Poszukujący nowych wyzwań Marek zgadza się na współpracę z Ratlerem. Mężczyźni zaczynają się spotykać i prowadzić rozmowy, które ostatecznie przybiorą formę książki. Były gangster zapewnia, że jego wyznania ukażą w całkiem nowym świetle powiązania świata mafii z prokuraturą i policjantami.

 

Początkowo współpraca układa się całkiem poprawnie. Ratler ciekawie opowiada i pierwsze szkice książki wyglądają bardzo obiecująco. Jarosław przedstawia historię dotyczącą innego gangstera – Fury, chcąc go pogrążyć. A w międzyczasie mężczyźni nie tylko razem pracują, lecz także spotykają się na rozmaitych imprezach, nieraz suto zakrapianych alkoholem. W nowe towarzystwo Marek wciąga kolejne osoby – swoją narzeczoną Anię, przyjaciela prawnika – Łukasza oraz Ciska, bardzo zdolnego pisarza, który nie potrafi się odnaleźć w otaczającym go świecie. Z czasem jednak Jarosław odkrywa swoje prawdziwe oblicze, wciągając Marka w niemałe kłopoty. Pojawia się coraz więcej alkoholu, przemocy, a nawet szantaż. Pętla wokół dziennikarza zaczyna się zacieśniać.

Czy książka ujrzy światło dzienne? Jak potoczą się losy nieustraszonego dziennikarza Marka? Zapraszam do przeczytania książki „Mój przyjaciel gangster”.

 

CZY WARTO SIĘGNĄĆ PO KSIĄŻKĘ?

„Mój przyjaciel gangster” jest pierwszą książką dziennikarza o pseudonimie Oskar May. Pokazuje świat mafii pruszkowskiej, w której rządzi przemoc, alkohol, seks, szantaż, zdrady. To niezwykle brutalny świat, gdzie na każdym kroku lepiej oglądać się za siebie, gdyż w mroku może czaić się zło.

 

Książka Oskara Maya liczy mniej więcej 300 stron. W sam raz do przeczytania w wolny wieczór. Osobiście ta pozycja przypomina mi, ostatnio czytaną, „Dziewczynę z ferajny”, która opowiadała historię Arlyne, dziewczyny, która od najmłodszych lat pragnęła być kobietą amerykańskich mafiosów. Chociaż Arlyne działała głównie w połowie XX wieku, to metody postępowania niewiele się zmieniły na przestrzeni lat. I na całym świecie w sferach mafijnych rządzi przemoc, seks oraz szantaże.

 

Czy polecam książkę? Historia opowiedziana na kartach książki mnie wciągnęła. Świat mafii, a przede wszystkim reguły i zasady w nim panujące, są mi zupełnie obce. Jednak czytając kryminały ukazujące życie gangsterów czy też oglądając filmy takie jak „Ojciec chrzestny” bez oporów zanurzam się w tym świecie, pełnym przemocy i okrucieństwa.

 

Lubisz czytać kryminały i powieści sensacyjne, oparte na rzeczywistych wydarzeniach? Skoro odpowiadasz twierdząco na zadane pytania, to jestem przekonana, że „Mój przyjaciel gangster” przypadnie Ci do gustu. A dodatkowo, jeśli nie przeraża Cię brutalna przemoc oraz wulgarny język, a interesuje Cię, jak skonstruowany jest ten półświatek, to koniecznie sięgnij po tę pozycję. Polecam gorąco.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial