Okładka wydania

Pustynny Świat Tom 2 Zatopiony Świat

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Pustynny Świat Tom 2 Zatopiony Świat | Autor: Tom Huddleston

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

  Nakładem Wydawnictwa Wilga ukazała się właśnie druga odsłona świetnego cyklu Toma Huddlestona "Podwodny świat", którego pierwszą część mogliśmy poznać na początku ubiegłego roku. Książka ta nosi tytuł "Pustynny świat" i przedstawia sobą dalsze losy dwojga odważnych młodych ludzi w świecie apokaliptycznej przyszłości. Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji, którą miałam przyjemność poznać dzięki portalowi Sztukater.pl!

 

 Kara i Joe - nastoletni bohaterowie tej opowieści, marzą o wydostaniu się z zalanych ruin Londynu i dotarciu do legendarnej Kanady - miejsca, w którym świat nie wygląda tak strasznie. Okazją ku temu staje się dostanie na ogromny statek/miasto "Neptun", na którym żyją tysiące ludzi. Jednak wówczas niefortunny los sprawia, że na okręt ten napada banda piratów, w wyniku której oboje znajdują się poza burtą, dryfując za pomocą kamizelek na powierzchni otwartego morza. Wówczas z ratunkiem przychodzi im załoga małego kutra, która zabiera ich do Ameryki... Tam oboje stają się świadkami przerażającego wydarzenia - wypowiedzenia wojny Wodniakom. Przemierzająca pustynne przestrzenie dawnej Ameryki armia pod przywództwem szalonych braci postępuje w zatrważającym tempie, zaś Kara i Joe muszą okazać się szybszymi, by powstrzymać nadciągającą katastrofę i ocalić Frisco...

 

 Tom Huddleston oddał w ręce czytelników kolejną fascynującą, barwną i niezwykle emocjonującą powieść fantasy dla młodzieży. To książka, której strony wypełnia akcja, przygoda, humor i piękna relacja o sile przyjaźni, która jest w stanie pokonać każdą przeszkodę i największe zło. I tak też mamy tu intrygującą fabułę wydarzeń, parę nietuzinkowych i budzących sympatię bohaterów, przerażający obraz wyniszczonego ekologiczną katastrofą świata, jak i też nie zabrakło cennej lekcji życia o tym, że los naszego realnego świata jest tylko i wyłącznie w naszych rękach... Innymi słowy rzecz ujmując - jest się czym zachwycać!

 

 Scenariusz powieści skupia się na losach pary głównych bohaterów, ukazując ich zaskakujące okoliczności udania się w daleki rejs za Ocean, liczne przygody podczas jego trwania, jak i wreszcie dotarcie na pustynne pustkowia Stanów Zjednoczonych. To opowieść drogi, którą przemierzamy u boku Kary i Joe'go, przeżywając wraz z nim moc przygód, walcząc o przetrwanie i dążąc do wygrania z czasem, gdy oto postępująca armia jest coraz bliżej swojego celu. I choć wymowa opowieści jest dość mroczna, to jednak przekazanie tej relacji odbywa się w jak najbardziej bezpieczny dla dziecka i unikający scen przemocy, sposób. Tu najważniejsza jest przygoda i wielkie emocje, które towarzyszą nam do samego końca.

 

 Obok barwnej fabuły mamy przyjemność spotkać się tu raz jeszcze z parą głównych bohaterów, jak i też poznać z nieco innej perspektywy ten niezwykły świat klimatycznej apokalipsy. Co do Kary i Joe, to oboje cechuje niezwykła odwaga, wielka zaradność jak na ich młody wiek oraz inteligencja, która niejednokrotnie ratuje im skórę. To sympatyczni, młodzi ludzi, którzy od pierwszych chwil budzą nasza sympatię, a i też nastoletni czytelnicy odnajdą w nich z pewnością bliskich przyjaciół. Co zaś do obrazu tego literackiego świata, to ten przyjmuje postać wyniszczonej, pustynnej Ameryki, gdzie to istnieje m.in. wodniackie miasto Frisco, które oczarowuje nas swoim kolorytem, codziennością życia i niepowtarzalnym klimatem. To smutny świat upadku cywilizacji, w którym jednak pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość...

 

 Lektura tej książki gwarantuje czytelnikowi wspaniałą rozrywkę, zapewnia przednią zabawę i niesie wielkie emocje, które oscylują wokół ekscytacji, radości, ale też i poruszającego spojrzenia na to, do czego mógł doprowadzić człowiek. I bardzo dobrze, przyjemnie oraz niezwykle szybko czyta się tę powieść, której treści dopełniają także klimatyczne, czarno-białe ilustracje. Myślę, że młodzi czytelnicy w wieku 10-16 lat będą zachwyceni i oczarowani tym tytułem.

 

 Słowem podsumowania - powieść Toma Huddlestona pt. "Pustynny świat" utrzymuje sobą wysoki poziom pierwszej odsłony tego cyklu, wprowadzając ową relację na zupełnie inne, bardziej złożone tory. To akcja, przygoda, humor i piękne emocje, które zostają z nami na długi czas po dobrnięciu do ostatniej strony książki. Tym samym nie pozostaje mi nic innego, aniżeli zachęcić was gorąco do sięgnięcia po tę pozycję, co też niniejszym czynię. Polecam, naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial