Okładka wydania

Dynamika Ujeżdżenia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dynamika Ujeżdżenia | Autor: Beth Baumert

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

„Dynamika ujeżdżania: gdy dwa kręgosłupy tworzą jedność” autorstwa Beth Baumert z przedmową Axela Steinera, to publikacja, która skierowana jest to pasjonatów jeździectwa. Wydana w Wydawnictwie Galaktyka jest kolejną fenomenalną książką, która przyda się każdemu, kto chce osiągnąć sukces we współpracy z koniem! Przekładu książki dokonała Blanka Prośniewska-Piro.

 

Autorka „Dynamika ujeżdżania: gdy dwa kręgosłupy tworzą jedność” była pierwszą redaktorką „Dressage Today”, a następnie redaktorem technicznym magazynu, który zajmuje się po dziś dzień sportem zwanym powszechnie  „ujeżdżaniem”. Beth Baumert w przeszłości produkowała  filmy instruktażowe i filmy z pokazów ujeżdżania o wysokim standardzie, znane zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Wciąż jest zaangażowana w liczne szkolenia, programy oraz projekty, obecnie jest również prezesem i dyrektorem generalnym w fundacji „The Dressage Foundation”. Jej książka „Dynamika ujeżdżania: gdy dwa kręgosłupy tworzą jedność”, która została wydana w 2014 roku, dla wielu jest wciąż jedną z najcenniejszych publikacji na rynku wydawniczym, zajmującą się sportem zwanym „ujeżdżaniem”. Kontynuacja niniejszej pozycji  dostępna jest w języku angielskim i nosi tytuł  „When Two Minds Align: The Mental Dynamics of Dressage”.

 

„Dynamika ujeżdżania: gdy dwa kręgosłupy tworzą jedność”

Autorka podzieliła swoją publikację na trzy główne części. W I części skupiła się na jeźdźcu i jego pracy na koniu, w II części z kolei, wzięła pod lupę głównie zwierzę i to, w jaki sposób ono się porusza. Natomiast w III części szeroko omówiła współpracę konia z jeźdźcem i tej części nadała tytuł: „Jak dwa kręgosłupy spotykają się w równowadze”. Książka ma charakter instruktażowy i szkoleniowy, jest pewnego rodzaju poradnikiem. Skupia się  głównie na tematyce związanej z ujeżdżaniem, proponuje ćwiczenia,  które wzmacniają nie tylko relację konia z jeźdźcem, ale przede wszystkim uczą prawidłowej współpracy obu ciał w ruchu!

 

Z publikacji Beth Baumert czytelnik dowie się więc przede wszystkim, jak wypracować równowagę podczas jazdy (przedstawiona została tu zarówno perspektywa człowieka, jak i samego konia), ale również będzie miał szansę poczytać o tym, jak zwierzę równocześnie kontrolować i sprawiać, by czuło się wolne. Beth Baumert w swojej książce „Dynamika ujeżdżania: gdy dwa kręgosłupy tworzą jedność” podpowie, jakie są rozwiązania i wytłumaczy szczegółowo podłoże problemów, występujących podczas ujeżdżania. Autorka w swojej książce podaje przy tym liczne przykłady, ale również proponuje ćwiczenia, dzięki którym jeździec będzie mógł wesprzeć zwierzę i równocześnie pomóc mu zarówno w osiągnięciu poprawnej koordynacji, jak i uzyskaniu równowagi podczas jazdy.

 

„Dynamika ujeżdżania: gdy dwa kręgosłupy tworzą jedność” została bogato zilustrowana fotografiami przedstawiającymi ćwiczenia. Zdjęcia są niezwykle pomocne podczas lektury, ale również okażą się one bardzo ważne zwłaszcza w momencie, kiedy wiedzę teoretyczną czytelnik zapragnie wykorzystać w praktyce. Wszelkie wskazówki dotyczące poprawy gibkości, elastyczności, zapewnienie równowagi sobie, jak i zwierzęciu, z pewnością okażą się łatwiejsze w zrozumieniu po lekturze, do której można wracać bardzo często (jest to nawet wskazane!).

 

Obok wspomnianych fotografii, w książce znajdują się ryciny przedstawiające sylwetki konia w różnych momentach jego pracy/jazdy, ale także schematy ćwiczeń oraz propozycje ustawienia przeszkód. Dodatkowo w wyróżnionych kolorystycznie ramkach, autorka skupiła się na,  jej zdaniem, ważnych momentach, które spotykają konia i jeźdźca podczas ujeżdżania.

Książka jest starannie wydana, liczy sobie około 340 stron i mogą z niej korzystać zarówno młodzi jeźdźcy, jak i ci bardziej doświadczeni pasjonaci koni.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial