Okładka wydania

Pomiędzy Wzgórzem A Doliną

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Pomiędzy Wzgórzem A Doliną | Autor: Jowita Kosiba

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Bardzo lubię książki, w których obecny jest motyw starego domu skrywającego rodzinne sekrety. Takie powieści przyciągają mnie niczym magnes dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok najnowszej książki pani Jowity Kosiby "Pomiędzy wzgórzem a doliną". Pragnienie jej przeczytania było bardzo duże, tym bardziej, że poprzednia powieść autorki "Zagubiony ptak" wywarła na mnie duże wrażenie i dostarczyła mi sporo emocji. Miałam nadzieję, że tym razem będzie tak samo i na szczęście nie pomyliłam się, choć nie ukrywam, że początki były trudne.

 

Pierwsze sto stron książki nieco mi się dłużyło. Duża ilość postaci sprawiała, że na początku ciężko było mi zrozumieć kto jest kim i o co chodzi w całej tej historii. Dodatkowo wciągnięcie się w fabułę utrudniał fakt, że w książce przeplata się kilka różnych czasów akcji. Czasami miałam wrażenie, że nie wiem o kim czytam. Na szczęście po przebrnięciu przez pierwszych kilkadziesiąt stron wszystko mi się wyklarowało i od tej pory czytanie powieści stało się dla mnie dużą przyjemnością.

 

"Pomiędzy wzgórzem a doliną" to historia dwóch rozdzielonych w dzieciństwie sióstr, które przez kilkanaście lat nie utrzymywały ze sobą kontaktu. Eliza- starsza z sióstr mieszka w rodzinnych Leszczyńcach, w rodowej posiadłości razem z ciotką i wujem. Eliza jest sławną pisarką, a jej książki biją rekordy popularności. Młodsza z sióstr-Weronika mieszka z dziadkami od strony ojca kilkaset kilometrów dalej, w Gdańsku. Losy sióstr ponownie splatają się pewnej nocy, kiedy Weronika postanawia przeczytać list od swojej przyrodniej siostry. Okazuje się, że Eliza jest umierająca i swoje ostatnie miesiące pragnie spędzić w towarzystwie młodszej siostry. Weronika wbrew woli swoich dziadków postanawia wyjechać do Leszczyniec i odbudować utraconą relację z siostrą. Po przyjeździe do Leszczyniec kobieta przekonuje się, że to nie będzie takie proste. Eliza ma trudny charakter, w dodatku rodzinne strony skrywają wiele tajemnic. Weronika postanawia jednak za wszelką cenę odkryć dlaczego przed laty matka postanowiła zostawić ją z ojcem i powrócić do wcześniej porzuconej Elizy. Rodzinna historia okazuje się pełna dramatycznych wydarzeń i głęboko skrywanych sekretów.

 

"Pomiędzy wzgórzem a doliną" to wielowątkowa powieść z niesamowitym, nieco niepokojącym klimatem. Buduje go atmosfera starego pałacu, w którym mieszkają bohaterowie książki oraz tajemnice z przeszłości, które stopniowo odkrywa Weronika. Autorka książki niezwykle barwnie roztacza przed czytelnikami obraz rodowej posiadłości i otaczających ją wzgórz i dolin. Czytając można poczuć specyficzny klimat powieści, w której dodatkowo wplecione są wątki związane z ludowymi wierzeniami, ziołolecznictwem i baśniowymi postaciami z mitologii słowiańskiej.

 

Powieść pani Jowity Kosiby to książka, która dostarcza czytelnikowi wielu niesamowitych przeżyć. Jest tu wszystko to, co lubię- nieco niepokojący klimat, dramatyczna historia, głęboko ukrywane tajemnice i ciekawie zarysowani bohaterowie. Mroczna historia bohaterów i atmosfera starego pałacu jest tutaj przepleciona z bardziej  optymistycznymi wątkami, co sprawia, że fabuła książki jest doskonale zrównoważona. Trzeba jednak zaznaczyć, że akcja książki płynie dość spokojnie, dużo jest tutaj szczegółowych opisów, co niektórych czytelników może nieco nużyć, szczególnie na początku. Warto jednak przez te opisy przebrnąć, żeby dojść do zaskakującego zakończenia i przeżyć te wszystkie emocje, które obecne są podczas odkrywania kolejnych rodzinnych tajemnic bohaterów.

 

Po raz kolejny nie zawiodłam się na prozie autorki Jowity Kosiby i z niecierpliwością czekam na kolejne powieści.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial