Okładka wydania

Shanti Drekmor I Tajemnica Piętra Szkoły

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Shanti Drekmor I Tajemnica Piętra Szkoły | Autor: Iwona Żyluk

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

   Nakładem Wydawnictw Psychoskok ukazała się właśnie interesującą powieść spod znaku literackiego fantasy, pt. "Shanti Drekmor i tajemnica piętra szkoły", autorstwa pani Iwony Żyluk. Książka ta przedstawia sobą niezwykłe losy dwóch sióstr bliźniaczek, które stają do walki z najprawdziwszym złem. Pozycję tę otrzymałam od portalu Sztukater pl, dzięki czemu też mogę zaprosić was do poznania recenzji tego tytułu. 

 

 Jako słowo się rzekło, opowieść ta przedstawia sobą barwne losy dwóch sióstr bliźniaczek - Shanti i Miranda. Sióstr, które przez wiele lat nie wiedziały o swoim istnieniu, gdy oto zostały rozdzielone przez swoich rodziców. Oto jednak wreszcie spotykają się w pewnym niezwykłym miejscu - Szkole Magii, gdzie to szkolą swoje nadprzyrodzone zdolności. Szybko okazuje się również, że to właśnie owe siostry mają niezwykłą moc powstrzymania potężnego i niebezpiecznego czarnoksiężnika - Lorda Garmadeona, który robi wszystko, by przejąć władzę nad światem i by nie mogły mu w tym przeszkodzić siostry Drekmor. Jednocześnie dziewczęta wpadają na trop pewnego cennego, magicznego artefaktu...

 

 Iwona Żyluk zaoferowała młodym czytelnikom ciekawą, emocjonującą i wypełnioną wielką przygodą, historię fantasy. To opowieść o magii, walce dobra ze złem, odkrywaniu tajemnic świata nieznanego zwykłym śmiertelnikom, jak i wreszcie o sile i potędze siostrzanej miłości. To również interesujący pomysł na tę opowieść, barwne miejsce akcji w którym się ona rozgrywa oraz nietuzinkowe kreacje bohaterów, którzy potrafią sobą zaciekawić odbiorcę. I choć pozycja ta być może nie imponuje nam ilością stron - tych jest 112, to jednak wypełnia je sama akcje i wielkie emocje.

 Ciekawie przedstawiają się kluczowej elementy tej powieści, by wspomnieć o barwnej, zaskakującej i dobrze skonstruowanej fabule; kolejno o interesujących kreacjach głównych bohaterek w osobach Shanti i Mirandy, które mimo wielu podobieństw także i wiele różni; następnie o obrazie tej powieściowej rzeczywistości, która jawi się niezwykle tajemniczo, intrygująco i magicznie, czerpiąc zresztą wiele z klasyki tego gatunku - na czele z cyklu o Harrym Potterze;  jak i kończąc na emocjach, które z jednej strony są piękne w swym ukazywaniu roli rodziny, przyjaźni i dobrych uczynków, zaś z drugiej nacechowane szczyptą mroku względem osoby Lorda Garmadeona i jego planów... To wszystko, mówiąc kolokwialnie, zadziałało tu w świetnym stylu.

 

 Jedyną uwagą, jaką można mieć względem tej powieści, to język, a dokładniej rzecz biorąc konstrukcja zdań. Otóż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że te są nieco nazbyt proste, za mało rozbudowane i nie do końca realistyczne w swym tonie przekazu i wypowiedzi, co widać zwłaszcza na polu dialogów pomiędzy bohaterów. Jest w tym jakiś nie naturalizm, być może nawet sztuczność oraz poczucie, że w prawdziwym życiu nikt by tak nie mówił. Oczywiście, to tylko swego rodzaju dygresja, która nie ma większego wpływu na pozytywny odbiór tego tytułu, a jedynie informuje autorkę, że warto poprawić ten element pisarskiego warsztatu.

 

 Lektura książki upływa nam w błyskawicznym tempie i z wielką ciekawością tego, jak potoczą się losu obu sióstr. I dobrze się bawimy przy tym czytelniczym spotkaniu, ulegamy wielkim emocjom oraz wtapiamy się w klimat i charakter tego niezwykłego, magicznego świata. Myślę, że powieść "Shanti Drekmor i tajemnica piętra szkoły" będzie idealnym wyborem dla nastoletniego miłośnika literackiego fantasy, które cechuje barwna akcja, wielka przygoda i emocje bliskie dzieciom w wieku od 10 do 16 lat. Polecam - naprawdę warto!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial