Okładka wydania

Mózg Konia, Mózg Człowieka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mózg Konia, Mózg Człowieka | Autor: Janet L. Jones

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

„Mózg konia, mózg człowieka” to książka napisana przez Janet L. Jones i wydana w Wydawnictwie Galaktyka. Autorka nie tylko pasjonuje się końmi prywatnie, ale posiada również doktorat z neurobiologii, który uzyskała  na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

 

Warto więc zaznaczyć, iż Janet L. Jones jest nie tylko trenerką koni, szkoleniowcem, oraz sędzią ale także naukowcem! „Mózg konia, mózg człowieka” to w pewnym sensie publikacja naukowa, która została napisana bardzo przystępnym językiem. Opiera się ona na badaniach  naukowych prowadzonych przez autorkę, ale również na jej bogatym doświadczeniu, jakie zdobyła przez lata, pracując z końmi. Książka liczy sobie ponad 300 stron, posiada rysunki związane z tematem i została wydana bardzo starannie (na wysokiej jakości papierze), co również wpływa pozytywnie na lekturę.  

 

Janet L. Jones w swojej książce „Mózg konia, mózg człowieka”, której podtytuł brzmi „Neurobiologia w jeździectwie. Jak ludzie i konie myślą, działają i współpracują” stara się przybliżyć czytelnikowi informacje na temat  sposobów komunikacji jeźdźca (czyli człowieka) z koniem, opierając się na różnicach występujących pomiędzy mózgiem człowieka i mózgiem konia. Co bardzo istotne, autorka skupia się także na różnicach w postrzeganiu świata zarówno przez jednego, jak i drugiego!  Jest to zdecydowanie książka dla każdego jeźdźca (bez względu na styl jazdy, jaki uprawia), który chciałby dogłębnie poznać psychikę zwierzęcia, jego naturalne, instynktowne zachowania, by móc efektywnie z  nim współpracować.

 

Autorka w swojej książce bardzo szeroko omawia różnice, jakie występują pomiędzy sposobem odbierania świata przez człowieka i konia. Dlatego też czytelnik, dzięki tej interesującej publikacji, dowie się ze szczegółami, jak jest zbudowany i jak działa mózg konia, ale również jak działają jego zmysły. Książka Janet L. Jones to kompendium wiedzy na temat fizjologii i fizjonomii koni, a także zachowania zwierząt, które postrzegają rzeczywistość inaczej niż człowiek. Autorka ze szczegółami omawia to, w jaki sposób konie się uczą, zapamiętują, jak reagują w naturalny sposób na bodźce z zewnątrz, czego się obawiają i jak widzą świat oraz samego człowieka. Co bardzo istotne Janet L. Jones często wspomina o braku kory przedczołowej u koni. Ta konkretna wiedza, odnosząca się do budowy mózgu zwierząt, którą stara się przekazać w książce, wydaje się być przez nią wyróżniona na tle całości.

 

Janet L. Jones w „Mózg konia, mózg człowieka” skupia się  na nawet najmniejszych szczegółach, dotyczących szkolenia koni. Omawia  szeroko problemy, jakie mogą pojawić się podczas pracy ze zwierzęciem, kiedy jako trenerzy czy opiekunowie, nie do końca rozumiemy, jak działa jego mózg i co jest dla konia naturalnym zachowaniem… Podpowiada, w którym momencie można zastosować wzmocnienie negatywne, a kiedy można nagradzać konia. Nie tylko jednak omawia same problemy, ale daje również przykłady pracy z końmi. Dodatkowo szeroko opowiada o propercepcji, proponuje także ćwiczenia, dzięki którym można ją poprawić i lepiej komunikować się ze zwierzęciem.

 

Autorka w „Mózg konia, mózg człowieka” w pewnym sensie daje jeźdźcowi/czytelnikowi narzędzia, aby nie tylko poznał psychikę konia, ale mógł również stać się jego wyrozumiałym opiekunem. W zrozumieniu wielu kwestii pomagają nie tylko wspomniane wcześniej rysunki, ale również krótkie i treściwe wskazówki autorki, umieszczone w ramkach i wyróżnione kolorem.

 

Książka jest przystępna, ciekawa i z pewnością pomoże niejednemu jeźdźcowi w poprawie relacji ze swoim zwierzęciem i w osiągnięciu zamierzonych celów.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial