Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zamilknij Na Zawsze

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zamilknij Na Zawsze | Autor: Keri Beevis

Wybierz opinię:

Ambros

Jak daleko posunie się człowiek, aby ratować swoich bliskich? Gdzie jest granica, której nie powinno się przekraczać? Czy można czynić innym krzywdę, mając na celu dochowanie rodzinnej tajemnicy? Tajemnicy, której ujawnienie może wyrządzić niewyobrażalne szkody…

 

Lila Amberson, jako jedyna, wyszła cało z tragicznego wypadku, w którym zginął jej kolega oraz inna młoda dziewczyna. Lila ma wyrzuty, że ktoś zginął, a ona żyje. Nie może się z tym pogodzić, czuje się winna całej tej sytuacji. Traci pamięć, niewiele pamięta z wypadku, tylko szczątkowe informacje są w zasięgu jej wybiórczej pamięci. Kobieta boi się o swoje bezpieczeństwo, wiele następujących po sobie wydarzeń wskazuje na to, że ktoś czyha na jej życie. Czy jej się to wydaje czy to rzeczywistość?

 

Jack Foley nie może się otrząsnąć po śmierci młodszej siostry, która zginęła w wypadku, w którym uczestniczyła Lila. Pierwsze spotkanie Jacka z Lily jest dość niefortunne, mężczyzna odczuwa żal i złość. Jednak z czasem ich relacje nabierają innego wymiaru i wspólnie prowadzą amatorskie śledztwo. Wiele niejasności jest związanych z tym wypadkiem, wiele sytuacji nie daje im spokoju. Pojawia się mnóstwo pytań, na które nie znają odpowiedzi, które wydać się może coraz bardziej ich oddalają od wykrycia sprawcy wypadku. Nowe tropy są bardzo złudne i mylne. Nie mogą pozwolić na chwilę zawahania i nieuwagi, może ich to kosztować zbyt wiele, łącznie z utratą życia. Jak daleko rzeczywistość pozwoli dobrnąć im w śledztwie, czy będą cokolwiek w stanie wyjaśnić? Czy wystarczy im sił i wytrwałości w pokonywaniu piętrzących się przeszkód? Zwycięży prawda czy wyrachowanie?

 

Zamilknij na zawsze to znakomity thriller psychologiczny, z bardzo celnie przedstawionym wątkiem kryminalnym, pełnym zagadek i niedomówień. Skala zagadek i celowych zmyłek czytelnika jest niewyobrażalna. Gdy w jednej chwili wydaje nam się, że jesteśmy tuż za sprawcą czynu, nasze nadzieje zostają rozwiane i zaczynamy swoje śledztwo od nowa. Taka umiejętność autorki podoba się czytelnikowi, to jest to, na co zawsze liczy i czeka z utęsknieniem. Wieczna pogoń za przestępcą, bez chwili wytchnienia, bez możliwości złapania głębszego oddechu, na pełnych obrotach, bez możliwości włączenia hamulca czy wolniejszego biegu.

 

Co jest wielką zaletą tej lektury? Strach i przerażenie. Przez całą powieść, od pierwszej chwili odczuwałam na plecach czyjś oddech, ogarniał mnie niesamowity niepokój. Nawet trudno jest mi zdefiniować i opisać moje wrażenia, nie często mi się to zdarza. Ale wtedy ogarnia mnie niemoc i obawa, jak dalej rozwinie się akcja, czy nadążę za zamierzeniami i planami autora? Czy będę w stanie dotrzymać mu tempa?

 

Świetna kreacja bohaterów, szybkie tempo akcji i ciągle podsuwane nowe tropy, mnóstwo zagadek i czarnych charakterów, a zakończenie? Zaskakujące. Niewyobrażalne. Niemożliwe. I przerażające.

Polecam, na mnie historia zrobiła ogromne wrażenie i toczyła bitwę z moimi emocjami. Zgadnijcie, kto wyszedł zwycięsko z tej potyczki? Nie wiesz jeszcze? To zamilknij na zawsze ...

Tysia19

„Ktoś ma wiele do stracenia, jeśli prawda wyjdzie na jaw. Ktoś inny zrobi wszystko, żeby odkryć prawdę.”

 

Randka. Samochód. Światła. Most. Woda, Strach. Śmierć. Kolizja drogowa, nurtujące pytania bez odpowiedzi, śledztwo na własną rękę oraz osoba, której zależy, abyś zamilknął na zawsze. Wypadek zawsze oddziałuje negatywnie na psychikę, pozostawiając w niej uraz do końca życia. Ten natomiast potrafi zamienić się w załamanie nerwowe, czego konsekwencją często jest melancholia, czy apatia.

 

Czy słyszeliście już o „Zamilknij na zawsze” – nowej powieści Pani Keri Beevis – autorki narodowych bestsellerów? Tym razem czytelnika czeka nie tylko mrożąca krew w żyłach historia, ale także wątek miłosny. Autorka w swojej książce prowokuje odbiorcę, aby ten zadał sobie pytanie, jak wiele jest w stanie zrobić, aby autentyczna wersja wydarzeń nigdy nie wyszła na jaw. Jeśli interesuje Cię jaki wpływ na ludzką psychikę może mieć przykre doświadczenie, to koniecznie musisz sięgnąć po tę lekturę. Premiera książki odbyła się 16 czerwca, nakładem Wydawnictwa Muza.

 

Keri Beevis – mieszka w angielskim hrabstwie Norfolk wraz z dwoma kotami Ellie i Lolą. Autorka uznaje czerwone wino za paliwo do pisania, dlatego zawsze ma je pod ręką. Fanatyczka filmów Alfreda Hitchcocka uwielbia przerażające miejsca, oraz chętnie bierze udział w quizach z zakresu wiedzy ogólnej. Prowadzi stronę internetową, na której między innymi zapowiada swoje książki.

 

Lila Amberson miała tragiczny wypadek samochodowy, w którym przeżyła tylko ona. Natychmiast trafiła do szpitala, gdzie powoli dochodzi do siebie. Niestety nie pamięta, co tak naprawdę wydarzyło się, pojawiają się tylko migawki zdarzeń. Im więcej odświeża jej się obraz felernego dnia, tym bardziej staje się przerażona, zaczyna bać się o własne bezpieczeństwo. Czy to paranoja? A może autentyczna przeszłość, której skutki czuje po dzisiaj?

 

Gdzieś indziej popularny i ceniony autor kryminałów Jack Foley nie może poukładać sobie na nowo życia po stracie siedemnastoletniej siostry, która zginęła w tym samym wypadku, co brała udział Lila. Kiedy pierwszy raz spotyka Amberson, jest na nią wściekły, obwinia ją o całe nieszczęście, jakie spadło na jego rodzinę. Kobieta wręcza mu medalion, który prawdopodobnie należy do jego krewnej, z czego też wynika więcej pytań, niż odpowiedzi.

 

Policja uważa serię nieszczęść za przypadek. Ostatecznie Lila i Jack łączą siły i zaczynają prowadzić śledztwo na własną rękę, aby dowieść prawdy. Nie mają jednak świadomości, że ktoś ich obserwuje od dłuższego czasu i jest w stanie zrobić bardzo wiele, aby uciszyć tych, którzy zaczną rozpatrywać wypadek.

 

„Zamilknij na zawsze” jest thrillerem psychologicznym z elementami romansu. Tematyka powieści jest szalenie ciekawa, opowiada ona o tragicznym wypadku, w którym przeżyła tylko jedna osoba oraz jakie zmiany psychiczne powstają po traumatycznym przeżyciu. Podczas czytania przeżyłam szok i niedowierzanie związany z felernym wieczorem, oraz uczucie lekkości, kiedy to pojawiały się elementy zauroczenia, jakim zaczęli pałać do siebie główni bohaterowie.

 

„Zamilknij na zawsze” nie pozwala się nudzić na skutek bardzo wartkiej, pełnej niespodzianek fabule, która pędzi. Autorka stopniowa odkrywa przed czytelnikiem rąbek tajemnicy. Wprowadza mylne tropy, wywodzi na manowce, aby koniec końców pokazać właściwą drogę. Styl pisania bardzo przypadł mi do gustu, jest lekki i zrozumiały, w połączeniu z krótkimi rozdziałami śmiało mogę powiedzieć, że to jest dokładnie to, czego oczekiwałam po lekturze. Fabuła jest wielowątkowa, natomiast narracja została poprowadzona w trzeciej osobie, czytelnik jest jedynie świadkiem wydarzeń.

 

To był zdecydowanie udany mój debiut. Powieść okazała się być intrygującą, wciągającą, emocjonalną. Nie zawiodłam się, dlatego też śmiało mogę ją polecić każdemu, w szczególności Panią na skutek mieszanki gatunkowej, jaką jest połączenie thrillera z romansem. Czytajcie śmiało, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial