Okładka wydania

Za Każdą Cenę Tom 6 Tracy Crosswhite

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Za Każdą Cenę Tom 6 Tracy Crosswhite | Autor: Robert Dugoni

Wybierz opinię:

Ambros

Roberto Dugoni po raz kolejny ma okazję pochwalić się swoim kunsztem literackim. Również tym razem nas nie zawiódł. Każda jego kolejna lektura jest pełna emocji i napięcia, autor ani na chwilę nie wypuszcza nas z objęć ekscytujących przeżyć. Za każdą cenę to kolejna odsłona przygód zawodowych detektyw Tracy Crosswhite, ale też mamy okazję być obecni w jej życiu prywatny i dopingować, aby sprawy osobiste ułożyły się po jej myśli.

 

W biały dzień zostaje zamordowana młoda aktywistka, odważnie walczącą z mafią narkotykową. Oczywiście nie ma świadków jej zabójstwa, a czyn wygląda jak zaplanowana egzekucja. Sprawą tą zajmuje się Vic Fazzio ze swoim partnerem. Uderzają w krąg osób zajmujących się handlem narkotykami i rozbojami. W czasie jednej z akcji mającej na celu poszukiwanie sprawcy morderstwa, zostaje zastrzelony prawdopodobny świadek. Czy to Fazzio strzelał czy jego nowa koleżanka z pracy, która uczestniczyła z nim w tej akcji. Mogą się pojawić problemy z wydziałem spraw wewnętrznych i skomplikowane dochodzenie. Jeszcze tylko detektywowi brakuje takich problemów. Czyżby jego pozycja w firmie była zagrożona. Czy się wszystko wyjaśni? Czy Fazzio padnie ofiarą spisku? A może to była celowo zaplanowana prowokacja?

 

Tracy zostaje poproszona o pomoc w odnalezieniu zaginionej Hinduski, przyszłej studentki medycyny, która marzy o karierze w Ameryce. Nagle i niespodziewanie znika, a jej współlokatorka podejrzewa ją o ucieczkę. Nie ukrywa też, że Kavita chciała się uniezależnić od rodziny i odciąć od tradycji. Ale czy to jest realne i możliwe? Rodzina nie miała z nią ostatnio kontaktu i oczywiście nie ma pojęcia, co się mogło z nią stać. Może kogoś poznała i wyjechała z kraju? Może zamierzała rozpocząć nowe życie i realizować swoje marzenia zawodowe z dala od znajomych? Tracy drążąc krok po kroku jest coraz bliżej rozwiązania zagadki jej zniknięcia. Nie do końca też przyjmuje wyjaśnienia najbliższych i właśnie w tym kręgu postanawia skupić swoją uwagę. Jest przekonana, że ta sprawa ma drugie dno i pojawiające się ślady nie są tymi właściwymi, ale raczej mają na celu odwrócenie uwagi od sedna sprawy. Czy ma rację? Przekonajcie się sami, gdzie Tracy zaprowadzi jej intuicja…

 

Za każdą cenę to kolejny znakomity i pełen napięcia thriller Roberta Dugoniego. Nie sposób się jemu oprzeć. Nie warto rezygnować z tak wielkiej przyjemności, jaką jest lektura jego powieści. Dwa odrębne wątki, dwa śledztwa, ale jeden wydział z miejscowej policji. Świetnie prowadzona akcja, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i zdecydowanie nieprzewidywalnym i satysfakcjonującym finałem. Takim, jakiego każdy czytelnik oczekuje i na jakie liczy. Autor bardzo dokładnie i drobiazgowo przedstawia nam pracę policjantów,  ich metody pracy, codziennie zmagania się z przestępcami. Docieramy za kulisy ich pracy i widzimy od kuchni, jak wygląda ich dzień powszedni. Nic do pozazdroszczenia. Stres, emocje i ogromne niebezpieczeństwo czyhające na każdym kroku. Taka praca to powołanie i wielka misja do spełnienia.

 

Powieści tego autora czyta się z wielkim zainteresowanie i wypiekami na twarzy. Ma swój charakterystyczny styl, lekkie pióro i nietuzinkowy zmysł obserwacyjny. W tej historii autor doskonale połączył wątki kryminalne z wątkami osobistymi dotyczącymi życia bohaterów, te wątki wzajemnie się uzupełniają i przenikają. Każdy z nich jest dozowany w umiarkowany sposób. Ta spójna kompilacja sprawia, że ciekawość czytelnika jest zaspokojona, może czuć się usatysfakcjonowany i zadowolony.

 

Z przyjemnością śledzę losy Tracy od dłuższego czasu, mam znakomitą możliwość obserwacji, jak ta postać rozwija się z każdym nowym tomem, jak realizuje swoje plany i marzenia. Wszystkie sytuacje, w których występują takie rodzinno-zawodowe powiązania sprawiają, że bohaterowie stają się nam bliżsi, potrafimy zrozumieć i wytłumaczyć ich postępowanie, a nie tylko oceniać ich z boku, spoglądając przez pryzmat naszych subiektywnych obserwacji.

 

Żeby napisać dobry thriller potrzebują czegoś więcej niż tylko dobry pomysł na fabułę, konieczny jest jeszcze talent. A ten Robert Dugoni niewątpliwie posiada. Trzymające w napięciu tajemnice i mroczny klimat, który wnika w głąb czytelniczej wyobraźni. Nie mogłam przestać czytać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial